آرایش صورت آرایش و زیبایی

آموزش آرایش گونه + ۱۰ راز

نوشته شده توسط razdane

گونه‌های برجسته داشتن یکی از نشانه‌های زیبایی محسوب می‌شود؛ ولی متاسفانه اکثر خانم‌ها با آرایش نادرست، گونه‌های خود را کوچک‌تر از آن‌چه هست نشان می‌دهند. رژگونه قسمت مهمی از آرایش است که اگر درست استفاده شود به صورت، زیبایی می‌بخشد و اگر اشتباه استفاده شود می‌تواند کل آرایش صورت را خراب کند. گاهی هم بعضی‌ها را می‌بینیم که زیادتر از حد معمول از رژگونه استفاده کرده‌اند و خودشان را شبیه دلقک کرده‌اند!

مسلما هیچ کس دوست ندارد این اتفاق برایش بیا‌فتد. در ادامه‌ی این مقاله، با مجله تخفیفان همراه باشید تا ۱۰ نکته کاربردی که در آرایش گونه‌ها، بسیار مهم هستند را به شما آموزش دهیم.

۱۰ نکته برای آرایش گونه‌ها

نکات آرایش گونه‌ها

با به کارگیری نکات زیر، زیبایی خود را چند برابر کنید.

۱- پوست خود را بشناسید:

پوست آدم‌ها با هم متفاوت است. هر پوستی رنگ و نوع منحصر‌به‌فردی دارد و هر کس باید پوست خود را خوب بشناسد. زیرا آگاهی از نوع پوست به شما کمک می‌کند که از بین رنگ‌های مختلف رژگونه‌ها، رنگی را که مناسب شماست انتخاب کنید. اگر رنگ درست را پیدا کنید، نصف راه را رفته‌اید! رژگونه‌ها انواع مختلف دارند. افرادی که پوست خشک دارند، باید از رژگونه‌های خمیری استفاده کنند تا پوستشان را مرطوب کند؛ و سایر افراد بهتر است از رژگونه‌های پودری استفاده کنند. اگر رنگ پوست شما معمولی است، بهتر است از رنگ‌های سرد مانند بنفش یا صورتی استفاده کنید؛ و اگر پوستی تیره یا سبزه دارید، باید از رنگ‌های گرم‌تری مانند نارنجی یا دارچینی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

# اشتباهات آرایش که شما را پیرتر نشان می دهند

# رازهای آرایش چشم بدون آسیب زدن به چشم

# آموزش آرایش برای درشت نشان دادن چشم ها

۲- فرم کلی صورت خود را بشناسید:

  • صورت‌های گرد: اگر صورت گردی دارید، فرچه‌ی رژگونه را از بالای گوش به سمت پایین حرکت دهید و رژگونه را به طور مساوی روی همه قسمت‌های گونه پخش کنید. این متد باعث می‌شود صورت شما کمی کشیده‌تر به نظر برسد.
  • صورت‌های کشیده: اگر صورت کشیده‌ای دارید، ابتدا فرچه‌ی رژگونه را روی برجستگی گونه قرار دهید، بچرخانید و سپس به سمت گوش خود حرکت دهید. سعی کنید بیش‌تر رنگ، روی برجستگی گونه قرار بگیرد. با این کار صورت شما گردتر به نظر می‌آید و تناسب بین اجزای صورتتان حفظ می‌شود.
  • صورت‌های چهارگوش: از بالای گوش شروع کنید و فرچه را به پایین حرکت دهید و قسمت برجستگی گونه را رنگ کنید تا صورت شما ظاهر زاویه‌دارتری داشته باشد.
  • صورت‌های قلبی شکل: اگر صورت شما شکل قلبی دارد، باید از رژگونه خمیری در برجستگی گونه‌هایتان استفاده کنید، تا یک رنگ و شکل طبیعی را ایجاد کنید.

۱۰ نکته برای آرایش گونه‌ها

۳- برای طبیعی به نظر رسیدن آرایش گونه‌ها:

به کمک رژگونه‌ها می‌توانید هر روز یک آرایش و چهره‌ی جدید داشته باشید. اگر می‌خواهید گونه‌هایتان یک درخشش طبیعی داشته باشد باید از رژگونه‌های خمیری استفاده کنید. برای استفاده از رژگونه‌ی خمیری، از انگشتانتان کمک بگیرید. البته نباید اصول بهداشتی را فراموش کنید. دست‌هایتان را تمیز بشویید تا به عفونت باکترایی مبتلا نشوید.

اول رنگ مناسب را انتخاب کنید و سپس آن را روی برجستگی گونه خود بمالید. ابتدا رژگونه را به سمت بالا بمالید و سپس به آرامی درطول گونه‌ی خود حرکت دهید. مواظب باشید که به اطراف بینی نزدیک نشوید و حداقل به اندازه‌ی دو انگشت از بینی فاصله داشته باشید. برای طبیعی‌ترین نتیجه، از نوک انگشتان خود برای مالیدن رنگ روی پوستتان استفاده کنید.

۴- برای استخوانی به نظر رسیدن صورت:

برای داشتن گونه‌های محبوب استخوانی شکل، نیازی به عمل جراحی ندارید. حتی نیاز به ورزش کردن مداوم در باشگاه هم ندارید.

برای داشتن یک صورت استخوانی فقط کافیست رژگونه را به این شکل استفاده کنید: فرچه‌ی رژگونه را دقیقا روی خط گونه بکشید و سپس این خط ایجاد شده را به آرامی به سمت بالا محو کنید. باید دقت کنید که در آخر، اثری از خط اولیه‌ی روی صورت شما نباشد. کلید اصلی در این نوع آرایش، محو کردن رژگونه به شکل یک سایه است. می‌توانید برای عمق دادن به صورت خود از رنگ‌های گرم‌تر استفاده کنید. برای برجسته‌تر کردن گونه‌هایتان از رژگونه یا کرم‌ برنزه کننده‌ای که دو درجه از رنگ صورت شما تیره‌تر است، استفاده کنید. نتیجه، بسیار زیبا و جذاب خواهد بود. به یاد داشته باشید؛ در این نوع آرایش، نباید رنگ‌های درخشان به کار ببرید.

۵- برای اینکه صورت درخشنده‌ای داشته باشید:

ابتدا کرم پودر یا هر کرم پایه دیگری را روی پوست خود خوب بمالید تا زمینه‌ی آرایش گونه‌ها آماده شود. سپس با استفاده از رژگونه‌ی خمیری، برجستگی گونه‌های خود را آرایش کنید. حالا رمز کار برای این‌که گونه‌هایتان بدرخشد، هایلایت مایع است. آن را روی نقاط برجسته‌ی صورت خود استفاده کنید. هایلایت، بازتاب زیبایی ایجاد می‌کند که باعث درخشش گونه‌های شما می‌شود.

۷- آرایش‌های مختلف گونه‌، مخصوص روز و شب:

در روز، آرایش سبک انجام دهید؛ زیرا نور روز باعث می‌شود آرایش سنگین غیر طبیعی بنظر برسد. برای گونه‌ها هم از رنگ‌های روشن‌تر و محو استفاده کنید. ولی هنگام شب می‌توانید آرایش غلیظ‌تری انجام دهید و از رنگ‌های جذاب و سایه‌های زیباتری استفاده کنید. در شب، برای گونه‌ها از رژگونه‌های اکلیلی و هایلایت‌های مایع استفاده کنید. گونه‌های درخشان، زیبایی وهم‌انگیزی به شما خواهند بخشید.

 

۱۰ نکته برای آرایش گونه‌ها

۸- از لکه لکه شدن آرایش گونه‌ها اجتناب کنید:

همیشه رژگونه را روی یک کرم خوب استفاده کنید. می‌توانید از کرم‌پودر یا هر کرم دیگری به عنوان پوشش پوست صورت استفاده کنید. ولی باید به یاد داشته باشید هیچ‌گاه رژگونه را به تنهایی استفاده نکنید. زیرا چربی طبیعی پوست صورت شما، با آرایشتان در هم آمیخته می‌شود و باعث می‌شود رژگونه شما لکه لکه به نظر برسد. که همین موضوع، کل آرایش صورتتان را به‌ هم می‌ریزد.

۹- با یک رنگ سبک شروع کنید:

آرایش گونه‌ها با رنگ‌های خیلی روشن، زیبا به نظر نمی‌رسد. همیشه با یک رنگ سبک شروع کنید. مقدار کمی از محصول را بردارید و دست به کار شوید و گونه‌هایتان را آرایش کنید. سپس اگر دوست داشتید می‌توانید کمی آرایش خود را غلیظ‌تر کنید. اگر تازه‌کار هستید فعلا فقط رژگونه‌های تک‌رنگ را استفاده کنید و بعدا سراغ چندرنگ‌ها بروید.

۱۰- چکار کنیم تا آرایش گونه‌ها ماندگاری طولانی‌تری داشته باشد؟

اول از همه باید دنبال مارک‌هایی از رژگونه بگردید که قدرت ماندگاری بالاتری دارند و از آن‌ها استفاده کنید.

دوم اینکه اگر از رژگونه‌های خمیری استفاده می‌کنید، همیشه بعد از آرایش، یک لایه هم از رژگونه‌ی پودری هم‌رنگ با رژگونه‌ی خمیری خود، روی گونه‌هایتان بمالید. این کار ماندگاری بیش‌تری به آرایش گونه‌های شما می‌بخشد.

و اگر از رژگونه‌های پودری استفاده می‌کنید، بعد از اتمام آرایش، با استفاده از اسپری‌های تثبیت کننده، آرایش خود را ماندگار کنید.

با استفاده از این نکات آرایشی همیشه گونه‌های زیبایی خواهید داشت. اگر نکات و شگردهای دیگری هم می‌شناسید، با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

سایت بزرگ رازدانه

منبع: Stylecraze

درباره نویسنده

razdane

ثبت دیدگاه