پوست و مو سلامت

آیا استرس بر زیبایی پوست موثر است؟

نوشته شده توسط نگار امیری

ذهن و پوست از یکدیگر متصل هستند. شرایط پوستی مانند آکنه، اگزما، روده ای، پسوریازیس، ویتیلیگو و حتی پیری زودرس می توانند باعث ایجاد و از طریق استرس شوند!

بسیاری از انتهای عصب ما به پوست و دیگر اعضای بدن ما متصل می شوند. هنگامی که احساسات ما را تجربه می کنیم، می توانند روی پوست ما بازی کنند.

پس چگونه تنش بر روی این شرایط پوستی مختلف تاثیر می گذارد؟

آکنه – استرس علت اصلی آکنه نیست، اما یک بازیکن بزرگ است. وقتی استرس دارید، غده آدرنال شما هورمون کورتیزول را آزاد می کند. افزایش میزان کورتیزول سبب افزایش تولید چربی پوست می شود که باعث آکنه می شود. سطوح بالای کورتیزول می تواند به گرمای قند منجر شود و خوردن قند نیز باعث بروز آکنه می شود. حضور جوش در حال حاضر به اندازه کافی استرس زا!

اگزما – اضطراب در مورد استرس در محل کار، مدرسه و خانه می تواند اگزما را تشدید کند. این به علت سطوح بالای کورتیزول است که سبب التهاب در بدن ما می شود و مشکلات پوستی پوست (از جمله اگزما) را افزایش می دهد.

علاوه بر این، مطالعات نشان داده اند که خواب نقش مهمی در تأثیر توانایی پوست در بروز اگزما دارد. خارش و ناراحتی اگزما به تنهایی باعث ایجاد استرس و حتی حواس پرتی می شود. این فقط مشکل را بدتر میکند!

Rosacea – آنهایی که از شما با روتاسه هستند، می دانند که برخورد با نشانه های قابل رویت از روتاساژ می تواند باعث سوزش بیشتر شود، که می تواند منجر به استرس بیشتری شود. در یک بررسی که توسط انجمن ملی آرتروز انجام شده است، ۷۰ درصد افراد مبتلا به علائم روانشناسی شدید گفتند که منفی بر تعاملات حرفه ای آنها تأثیر می گذارد و ۴۱ درصد گفتند که رزاسیسا آنها را از تماس عمومی یا لغو برنامه ها اجتناب می کند.

شما می دانید که زندگی شما را بیش از یک سطح فیزیکی تحت تاثیر قرار می دهد، و من می دانم که چگونه می تواند خسته کننده باشد. زنان گاهی اوقات می توانند با استفاده از آرایش آن را پوشش دهند، اما این مسئله را درک نمی کند.

ویتیلیگو – این اختلال پوستی خود ایمنی با لکه های سفید یا تکه های ظاهر شده روی پوست مشخص می شود. این نقاط از عدم رنگدانه ناشی از تخریب یا تضعیف سلول های رنگدانه در این مناطق هستند. استرس علت مستقیم ویتیلیگو نیست، اما می تواند آن را بدتر کند. ما می دانیم که استرس منفی سیستم ایمنی بدن ما را تحت تاثیر قرار می دهد، و اضطراب یا استرس می تواند شرایط خود ایمنی (از جمله ویتیلیگو و پسوریازیس ) را بدتر کند.

پیری زودرس – زمانی که روز بدی داریم، معمولا بیشتر از این فریاد می زنیم. در حالی که من یک طرفدار بزرگ خطوط لبخند هستم، فکر نمی کنم کسی به نظر می رسد خطوط خفیف بیش از حد، که احتمالا با استرس مزمن رخ می دهد. سطح بالای کورتیزول احتمالا موجب بیخوابی، چربی شکم و عدم توانایی رول با آنچه که زندگی ما را به ما هدایت می کند.

یک نفس عمیق بکش! در مورد آنچه که من در بالا نوشته ام در مورد استرس تأکید ندارم

در اینجا ۱۰ راهنمایی برتر من برای کاهش استرس وجود دارد

  1. هنگامی که ما می خندیم سطح کورتیزول ما کاهش می یابد و سروتونین (انتقال دهنده عصبی تقویت کننده روحیه) افزایش می یابد. این سریع ترین و ساده ترین راه برای جلوگیری از استرس سریع است. و، به یاد داشته باشید، خطوط لبخند بسیار جالب تر از خطوط خاموش هستند!
  2. این ممکن است به عنوان یک کار ساده به نظر برسد، اما اکثر مردم نمی دانند که چگونه برای از بین بردن استرس تنفس کنند. گام اول این است که از نفس خود آگاهی داشته باشید. بعد، نفس های عمیق بکشید که قفسه سینه و شکم را در حالی که عضلات خود را در گردن و شانه های خود شل کنید، گسترش دهید. (نکته: سعی کنید شمارش ده تا تنفس داخل و سپس ۱۰ عدد دیگر تنفس کنید.)
  3. خود را با افراد مثبت محاصره کنید ما همیشه نمی توانیم در محیط کاری و مدرسه اطرافیانمان را انتخاب کنیم، اما ما می توانیم افرادی را که در زمان آزاد ما هستند را انتخاب کنیم. به دنبال افرادی باشید که مثبت را رعایت می کنند. شما می دانید که آنها هستند، و شما برای آن شادتر خواهید بود! هنگامی که ما نیز مثبت هستیم، پوست ما احتمال بیشتری دارد که از بین برود و درخشش سالم داشته باشیم.
  4. تنها چند دقیقه طول می کشد و می تواند به سرعت فشار را کاهش دهد. چشمانتان را ببندید و یک صحنه را که دوست دارید مانند یک ساحل، کوه نوردی یا نقطه پیک نیک را ببندید و بی سر و صدا کنید تا زیبایی، آرامش و لذت را به ارمغان بیاورد. اگر مسائل پوستی دارید، می توانید از شفا بخشی از بافت ها و پوست سالم و درخشان پوست تجسم کنید.
  5. بیرون آمدن در طبیعت گام به دور از کامپیوتر، تلفن، یا وضعیت انرژی zapping و به طبیعت. حتی اگر فقط یک پیاده روی سریع در اطراف بلوک یا پارک باشد، چند لحظه در خورشید و هوای تازه می تواند خلق و خوی شما را افزایش دهد و به شما ویتامین D کمی کمک می کند تا روزتان را روشن کنید. به یاد ندارم، وقت خوبی است برای از بین رفتن وضعیت استرسزا و نفس کشیدن.
  6. بدن خود را حرکت دهید مطالعات نشان می دهد که ورزش متوسط ​​باعث تقویت انرژی، خلق و خو و خواب می شود. اگر ما هر روز صبح تمرین می کنیم (بدون اضافه کاری)، می توانیم عملکرد مانع عملکرد آدرنال ما را در جهت کمک به ما برای مقابله با اضطراب بهتر کمک کنیم.
  7. خواب به طور صحیح خواب برای کمک به ما انرژی، مدیریت استرس، و ماندن متمرکز و مثبت ضروری است. به طور مطلوب، ما باید هر روز ۸ ساعت خواب بی وقفه داشته باشیم. (نکته: سعی کنید یک حمام گرم با چند قطره اسانس اسطوخدوس و برخی از نمک Epsom قبل از خواب بگیرید.)
  8. یک رژیم سالم بخورید حاوی مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه و پروتئین با کیفیت بالا برای اطمینان از اینکه بدن شما دارای تمام مواد مغذی مورد نیاز برای حفظ هورمون های شما متعادل و پوست شما سالم است. (نکته: روز خود را با مخلوط حاوی مواد مغذی شروع کنید و غلات و شکر را از بین ببرید.)
  9. قدردانی تمرین کنید قدردانی شما در مورد آنچه که در اطراف شما دارید قدردانی میکنید. تحقیق نشان می دهد قدردانی به ما کمک می کند تا احساس خوشحالی، سلامت خود را بهبود بخشیم، در برخورد با مشکلات مواجه شویم و روابط جامع را ایجاد کنیم. (نکته: یک مجله قدردانی را بنویسید و هر روز ۱ بار آن را بخوانید).
  10. تحقیقات نشان می دهد که مراقبه به شما کمک می کند تا استرس را کاهش دهید، مهربان تر باشید، بهبود خواب، افزایش خلق و خو، کاهش التهاب، و حتی کاهش هزینه سالانه پزشک! هدف مدیتیشن تمرکز و آرام کردن ذهن شماست تا وضوح بیشتری و آرامش درونی داشته باشید. (نکته: نگران نباشید، چشمانتان را ببندید و بر روی یک کلمه تمرکز کنید که صلح را به ارمغان می آورد. تمام افکار دیگر را کنار بگذارید.)

حتی اگر به نظر می رسد پوست شما ظاهرا مناسب است، شما ممکن است در هنگام استرس به خوبی آن را درمان نکنید. اغلب افراد مبتلا به عادت های بد مانند عصبانیت و لکه های لکه ها و لکه های لکه دار می شوند که می تواند منجر به زخم های دائمی شود.

استرس همچنین ممکن است منجر به نادیده گرفتن رژیم مراقبت از پوست شما شود، که باید شامل پاک کردن و تغذیه روزانه باشد. نه تنها شما می خواهید به دقت انتخاب محصولات تمیز و همه محصولات طبیعی پوست، شما همچنین می خواهید بدن خود را در داخل با غذاهای سالم و مواد مغذی تغذیه کنید.

 

برای مطالعه بیشتر درمورد پوست و مو اینجا کلیک کنید

درباره نویسنده

نگار امیری

نگار امیری دانشجوی ارشد معماری هستم و علاقه زیادی به بلاگینگ و نوشتن دارم حدود دو ساله که در زمینه های مختلف دارم تحقیق می کنم.

ثبت دیدگاه