آرایش مو آرایش و زیبایی

اشتباهاتی که در رنگ کردن مو ها انجام می دهید

نوشته شده توسط نگار امیری

اینکه از رنگ موهایمان ناراضی باشیم و به کل از آن بدمان بیاید همانند یک کابوس است و بیشتر ما هم حداقل یکبار با این کابوس مواجه شده ایم که یا از مدل کوتاهی مویمان راضی نیستیم یا رنگی که انتخاب کردیم ما را همانند روح کرده است. اما چه در انتخاب رنگ اشتباه کرده باشیم چه از مواد درستی استفاده نکرده باشیم، این ده اشتباه کار ما را دشوارتر می کنند.

اشتباهاتی که در خانه مرتکب می شوید :

mistakes-while-dying-hair1-
۱ ) انتخاب رنگی که برای چهره و پوست شما خیلی تیره است. 

یک قانونی که در انتخاب رنگ تیره کارساز است اینست که رنگی انتخاب نکنید که خیلی تیره تر از رنگ ابروهایتان باشد. رنگ ابروهایتان می تواند به شما کمک کند که چه رنگی بیشتر به پوستتان می آید. از آنها می توانید در انتخاب رنگ کمک بگیرید.

اما اگر احیانا با رنگی مواجه شدید که خیلی تیره تر از تصوراتتان است یا به چهره تان نمی آید، به شما پیشنهاد می شود از شامپوهای رنگ بر یا روشن کننده استفاده کنید تا قدری از این تیرگی را از بین ببرد و رنگ موهایتان را به اصطلاح باز و روشن کند. شما همچنان می توانید از پاک کننده های رنگ ( ریمورها ) سولفور دار استفاده کنید تا رنگ لایه های روی موهایتان را ببرد و موهای شما طیف رنگی به خود بگیرد. یا پنج قطره مایع ظرفشویی را با مقداری شامپو ترکیب کنید و برای باز شدن رنگ موهایتان از آن استفاده کنید. دفعه بعد که خواستید موهایتان را رنگ کنید برای جلوگیری از تیره تر شدن آن پیش از رنگ کردن به موهایتان کمی روغن نارگیل بزنید.

جالبه بدانید: تطبیق رنگ مو با آرایش صورت

۲ ) شما سعی می کنید ایراد رنگ موهایتان را خودتان برطرف کنید.

هر چه برای روشن تر یا تیره تر کردن موهایتان از رنگ بیشتر و مواد مختلف به روی موهایتان استفاده کنید، برطرف کردن ایراد موهایتان را برای متخصصان هم سخت تر می کنید. اگر می خواهید تغییری در رنگ موهایتان ایجاد کنید از محصولات مخصوص رنگ همانند شامپوهای رنگ بر استفاده کنید. یک یا دو بار این کار را انجام دهید اما اگر باز به رنگ دلخواهتان نرسیدید بهتر است به آرایشگرتان مراجعه کنید تا با تخصص و امکاناتی که دارد این کار را برایتان انجام دهد.

mistakes-while-dying-hair2

۳ ) سعی می کنید در خانه موهایتان را روشن و بلوند کنید.

رنگ بلوند یا پلاتینی، رنگ دلخواه بسیاری از افراد است، اما کار کردن با این رنگ ها آنقدرها هم آسان نیست. بهتر است این کار را همیشه به آرایشگرها بسپارید، بخصوص اگر می خواهید خیلی روشن و بلوند شود. شما برای اینکه خودتان بتوانید موهایتان را به رنگ بلوند دلخواهتان تبدیل کنید نیازمند امکانات و تخصص بیشتری هستید. ممکن است با این کار نه تنها رنگ دلخواهتان را نداشته باشید بلکه به موهایتان نیز صدمه بزنید.

banooyeshahr.com/wp-content/uploads/2016/11/Mistakes-While-Dying-Hair3-banooyeshahr
۴ ) می خواهید رنگی طبیعی برای هایلایت موهایتان داشته باشید اما در نهایت با رنگ نارنجی و غیرطبیعی مواجه می شوید.

در این صورت می توانید از شامپوهای رنگ بنفش استفاده کنید. شامپوهای ویولت، بدون سولفات هستند و نه تنها به راحتی موهایتان را تمیز و نرم می کنند بلکه در صورت وجود رنگ زرد یا نارنجی آنها را به رنگی طبیعی تبدیل می کند. چند بار از این شامپو برای شستن موهایتان استفاده کنید تا رنگ طبیعی موهایتان تثبیت شود.

۵ ) از حنا برای رنگ کردن موهایتان استفاده می کنید.

بسیاری از افراد از حنا بعنوان یک رنگ کننده طبیعی مو استفاده می کنند که این اصلا بد نیست اما مشکل اینجاست که رنگ حنا به این راحتی ها پاک نمی شود و اگر شما بخواهید موهایتان را روشن کنید به مشکل بر می خورید و اگر مرتب از این ماده برای رنگ کردن موهایتان استفاده کنید موهایتان خیلی تیره می شود. بنابراین شاید بهتر باشد مرتب از حنا استفاده نکنید یا برای تیره کردن موهایتان از موادی استفاده کنید که اگر خوشتان نیامد بتوانید چند ماه بعد آن را به رنگی روشن تر تبدیل کنید.

جالبه بدانید: رازهای رنگ مو بلوند کاراملی

اشتباهاتی که  در آرایشگاه مرتکب می شوید :

۶ ) بزرگترین اشتباهی که می توانید هنگام مراجعه به آرایشگاه برای رنگ کردن موهایتان مرتکب شوید اینست که انتخاب رنگ را بعهده آرایشگر بگذارید.

شما به روی صندلی می نشینید و می گویید ” نمی دانم چه رنگی میخواهم هر رنگی که بیشتر به چهره من می آید را بزنید.” اگر خودتان هیچ تصوری از رنگی که می خواهید روی موهایتان بزنید ندارید با ریسک رنگ موهایی که ممکن است دوست نداشته باشید مواجه می شوید. حتما رنگ موهایتان را پیش از مراجعه به سالن آرایشی انتخاب کنید. مجلات مختلف را ورق بزنید و از دیگران ایده بگیرید.

۷ ) اطلاعات کافی به آرایشگرتان درباره موهایتان نمی دهید.

خیلی مهم است که هر کاری که به روی موهایتان انجام داده اید به آرایشگرتان بگویید تا در صورتیکه نیاز است از مواد دیگری برای موهایتان استفاده کند. حتی اگر موهایتان را ماه ها پیش رنگ کرده اید بهتر است به آرایشگرتان بگویید تا بعد از رنگ کردن موهایتان با موهای چند رنگ و نامنظم مواجه نشوید.

۸ ) به آرایشگرتان نمی گویید از رنگ مو راضی نیستید و از او نمی خواهید تا آن را ترمیم کند.

شما موهایتان را رنگ کرده اید اما آنچه می خواستید نشده است، برای تیره تر یا روشن تر شدن رنگ مو در سالن همیشه راه حل هایی وجود دارد، پس بهتر است همان جا به آرایشگرتان بگویید تا او در راستای ترمیم رنگ موهایتان اقدام کند.

۹ )موهایتان خیلی تیره شده است.

در آرایشگاه ها نیز همیشه موادی برای روشن تر کردن مو – همانند محصولاتی که سولفور دارند – وجود دارد. این محصولات یک لایه رنگ روی مویتان را می برند. اگر آرایشگرتان خواست از چنین محصولی برای موهایتان استفاده کند از کوره در نروید، این مواد آسیبی به موهایتان نمی رساند. بهتر است بگذارید آنها کارشان را بکنند.

۱۰ ) همیشه نزد یک آرایشگر نروید.

شاید بهتر باشد به آرایشگاه های دیگر نیز مراجعه کنید تا کار آنها را نیز ببینید. اگر یک آرایشگر رنگ موی شما را خراب کرد به پای همه نگذارید و یا دوباره به او مراجعه نکنید.

منبع: بانوی شهر

جالبه بدانید: ۵ راز برای نگهداری از مو های فر

درباره نویسنده

نگار امیری

نگار امیری دانشجوی ارشد معماری هستم و علاقه زیادی به بلاگینگ و نوشتن دارم حدود دو ساله که در زمینه های مختلف دارم تحقیق می کنم.

ثبت دیدگاه