آرایش مو آرایش و زیبایی مو

با چه مدل مویی جذاب تر میشیم؟

نوشته شده توسط نگار امیری

هنگامی که شما به دنبال یک مدل موهای جدید هستید، باید بافت مو، ویژگی های آن و شکل صورت همه چیز را در تصمیم خود قرار دهید. شما ممکن است برش پیتزای دوست خود و یا آبشار خواهر خود را از امواج ساحلی، اما مهم است که سعی کنید به کشف کردن که سبک به نظر می رسد بهترین در شما . این که موهای شما چرب یا ضخیم است، موهای چرب یا صاف، یک سبک برای شما وجود دارد که باعث می شود سر به نوبه خود.

     بیشتر بخوانید: رازهای خرید تک کت مردانه
۱

با توجه به فرم صورت خود را برای تعیین طول مو

 1. تصویر به نام انتخاب مدل موی گام 1
  ۱

  یک برش را انتخاب کنید که شکل چهره شما را تشویق کند.

  به طور کلی، یک قانون خوب برای پیگیری این است که شما می خواهید موهای خود را در برابر شکل چهره شما مخالف باشد. به عنوان مثال، اگر شما یک مربع دارید، شما باید زوایای تیز خود را با لایه های نرم یا امواج متعادل کنید.

  • دانستن شکل چهره شما می تواند به شما در تصمیم گیری های اطمینان و آگاهانه درباره انتخاب مدل مو کمک کند. برای کشف کردن آن، موهایتان را کاملا از چهره خود بکشید یا شانه کنید. در مقابل یک آینه ایستاده، به طوری که می توانید چهره خود را به صورت مستقیم و بدون زاویه ببینید. از نشانگر قابل شستشو، لوله رژ لب، گوشه ای از مکعب کره سرد یا هر چیز دیگری که قابل شستشو است استفاده کنید و از لبه های صورت خود در آینه استفاده کنید.
 2. تصویر به نام انتخاب مدل موی گام 2
  ۲

  به دنبال چهره “گرد”

  چهره های گرد با خطوط هموار منحنی و چانه دور مشخص می شود. پیشانی و چانه هر دو اندکی گسترده هستند و گونه های کوچکتر دارند.

  • برش هایی که ویژگی های شما را زیباتر می کنند: موهای طولانی و لایه ای که درست زیر چانه خود قرار می گیرند، bobs لایه لبه دار، لبه های حاشیه ای و موهای لایه ای که به شانه های شما می افتد.
  • سبک هایی که ویژگی های شما را جسورتر می کنند: چرک یا امواج با یک آهنربای پیچش یا حلقه زنی ، updos کلاسیک با موی ضخیم جانبی و موی بلند و اغراق آمیز ایجاد شده است.
  • اجتناب از یک طول، بریدن نازک مانند کلاسیک باب .
 3. تصویر با عنوان انتخاب مدل مویی مرحله 3 را انتخاب کنید
  ۳

  تعیین اینکه چهره شما “مربع” است.

  چهره های مربعی دارای فک های گسترده ای، زاویه ای، گونه های گسترده و پیشانی گسترده است.

  • برش هایی که ویژگی های شما را جلا می دهند: برش های طولانی و براق با لایه های فارغ التحصیلی که در زانوی خود شروع می شوند، زانوهای با موهای بلند با موهای بلند در جلو، لایه های نامتقارن و بافتی، و موانعی که از چشم شما دور می شوند .
  • سبک هایی که ویژگی های شما را زیباتر می کنند: آزمایش با فرل. برای به روزرسانی، سعی کنید موهای خود را از چهره خود به یک انگشت شلاق زدن یا قاشق چسبان بردارید (این نشانگر خشم بزرگ شما است).
  • جلوگیری از انفجار خفیف و یک مدل موی باب که از جوراب زاویه ای خود برجسته تر است جلوگیری کنید.
 4. تصویر عنوان یک مدل مو را انتخاب کنید مرحله 4
  ۴

  در نظر بگیرید که چهره شما بیضی است یا خیر.

  چهره های بیضی نسبت به چهره های دور مشابه هستند، اما بلندتر می شوند. چانه و پیشانی در حدود همان عرض هستند، با کمی پهن تر گونه ها و خطوط صاف به پایین چانه.

  • برش هایی که ویژگی های شما را سبک تر می کنند: شکل چهره بیضی معمولا می تواند هر گونه آرایش را حفظ کند. بهترین ویژگی خود را پیدا کنید و با مدل موهای خود آن را برجسته کنید. ساختار استخوان بزرگ یک شمشیر زاویه ای را که چانه خود را تکمیل می کند را در نظر بگیرید. چشم زرق و برق دار؟ انفجار بتنی و یا جناح جانبی جلب توجه می کند.
  • سبک هایی که ویژگی های شما را سبک تر می کنند: سبک های Updo مانند پیچش فرانسوی.
 5. تصویر با عنوان انتخاب مدل مویی مرحله 5 را انتخاب کنید
  ۵

  به دنبال ویژگی هایی از یک چهره “شکل قلب” باشید.

  چهره های شکل قلب عمدتا توسط یک نقطه ی یی، چانه ی باریک و پیشانی وسیع تعریف می شوند. گونه های استخوانی می توانند در حدود پهنای پیشانی یا کمی گسترده تر باشند.

  • برش هایی که ویژگی های شما را زیباتر می کنند: توجه خود را به سمت چانه با جابجایی ناگهانی و یا موی چتری تکان دهید. یک برش سریع کوتاه نیز انتخاب خوبی است. اجتناب از لایه های کثیف که در چانه ضربه.
  • سبک هایی که ویژگی های شما را سبک تر می کنند: سعی کنید یک جارو برقی که حجم بیشتری را به قسمت بالای موهای خود اضافه کند.
  • سعی کنید برای جلوگیری از یک نگاه به عقب براق که از حجم مو خود دور می شود.
 6. تصویر به نام انتخاب مدل مویی مرحله 6 را انتخاب کنید
  ۶

  بیشتر بخوانید:  انواع مدل های مو مردانه

  در نظر بگیرید که صورت شما مثلثی است.

  چهره های مثلثی کاملا مخالف چهره های شکل قلب هستند. این به این معنی است که آنها یک فک زاویه ای گسترده ای دارند که به پیشانی کوچک محدود می شود.

  • برش هایی که ویژگی های شما را لخت می کنند: یک برش را بیاورید که حاوی زلزله های جانبی بزرگ است که به زانو شما خم می شود. موهای کوتاه با حجم زیادی ایده آل برای چهره های مثلثی هستند. شما همچنین می توانید یک برش طولانی را انتخاب کنید، تا زمانی که آن را در اعماق خود یا پایین تر ببینید.
  • سبک هایی که ویژگی های شما را سبک تر می کنند: سعی کنید یک تکه شلاق شلاق بزنید که به موهای شما اجازه می دهد در اطراف چهره شما بازی کند.
  • سعی کنید برای جلوگیری از بازگشت به عقب، که موهای خود را دور از چهره خود را.
 7. تصویر به نام انتخاب یک مدل موی گام 7
  ۷

  ببینید اگر یک صورت بیضی دارید

  چهره های بیضی دارای گونه های گسترده ای هستند که توسط چانه و پیشانی باریک قرار می گیرند.

  • برش هایی که ویژگی های شما را لکه دار می کنند: سعی کنید برخی مواقع کامل و مستقیم، و برش هایی که عرض خود را به ناحیه چانه خود اضافه کنید، مانند یک لقمه طولی بلند .
  • سبک هایی که ویژگی های شما را زیباتر می کنند: سعی کنید در صورت مواجه شدن با موی سر خود را بلند کنید.
  • مراقب سبک هایی باشید که در آن موهای خود را به وسط می اندازید یا ارتفاع اضافی را به بالای سر خود اضافه کنید.
 8. تصویر به نام انتخاب مدل موی گام 8
  ۸

  تعیین اینکه چهره شما بلند است یا نه.

  چهره های طولانی نسبتا مشابه در طول صورت را حفظ می کنند. این بدان معنی است که پیشانی، گونه های شکم و چانه شما در حدود همان عرض باریک تقسیم می شود.

  • برش هایی که ویژگی های شما را جلا می دهند: موی سرخ، جارو برقی یا زوایای بلند بلند، ایده آل برای ایجاد توهم عرض هستند. موهای کوتاه را کوتاه نگه دارید، هرگز به دلیل اینکه تمایل دارند چهره خود را بکشند.
  • سبک هایی که ویژگی های شما را سبک تر می کنند: در هنگام اضافه کردن فلفل ها و امواج به خوبی کار می کنند.
  • سبک های افراطی و برش هایی که طولانی تر از گردن هستند عبور کنید.

۲

با توجه به بافت مو خود را برای تعیین برش خود را

 1. تصویر با عنوان انتخاب مدل مویی مرحله 9 را انتخاب کنید
  ۱

  سبک را انتخاب کنید که با بافت مو خود کار کند.

  مو بافت های مختلفی از موهای نازک و ملایم به موهای شاداب و شاداب را می دهد و شما باید آن را به سبک خود اضافه کنید.

  • به عنوان مثال، یک برش سریع کوتاه و براق که در موهای مستقیم و نازک کار می کند، ممکن است در افرادی که موهای ضخیم و فرفری دارند مناسب نباشد.
 2. تصویر با عنوان انتخاب مدل مویی مرحله 10 را انتخاب کنید
  ۲

  یک سبک را برای موهای نازک انتخاب کنید

  اگر موهای نازک با بافت ابریشمی دارید، از پوشیدن آن در یک شیار بلند و نازک استفاده کنید که می تواند شما را به نظر دادن کودکانه تبدیل کند. در عوض، لایه های ایجاد حجم را ترجیح می دهید و سعی کنید یک برش کوتاه تر داشته باشید که روی شانه ها یا بالا قرار می گیرد.

  • سعی کنید برای جلوگیری از انفجار تیز نباشید در عوض، یک نگاه به طرف دیگر را انتخاب کنید.
 3. تصویر به نام انتخاب مدل موی گام 11
  ۳

  با موهای ضخیم خود کار کنید

  اگر موهای ضخیم و درشت را با شکل طبیعی یا موج داشته باشید، آنرا کوتاه نکنید – موهای کریسمس را که در پایین قرار دارند و قبل از سقوط به سرتان پر شده است. موهایی که مستعد ابتلا به افسردگی هستند، معمولا طولانی تر می شود تا وزن آنها کاهش یابد.

  • در صورتی که موهای شما سرشار از فریزر باشد، برش هایی را که در زیر چانه یا زیر قرار دارند شروع کنید.
 4. تصویر به نام انتخاب مدل موی گام 12
  ۴

  توجه داشته باشید که موهای ضخیم متوسط ​​می توانند سبک های مختلفی داشته باشند.

 5. اگر موهای شما با ضخامت متوسط ​​با بافت “طبیعی” باشد، می توانید از سبک کوتاه یا بلند استفاده کنید. با موهای خود بازی کنید و شکل صورت خود را در ذهن داشته باشید.

۳

استفاده از موهای خود را برای برجسته کردن ویژگی های خاص

 1. تصویر به نام انتخاب مدل مویی مرحله 13
  ۱

  نقاط قوت خود را بازی کنید

  یک مدل موی مناسب باید به چیزهایی که در مورد خودتان دوست دارید توجه کنید. در نهایت یک مدل موی کوتاه و یا مدل مو باید احساس اعتماد به نفس و جذابیت داشته باشید، بنابراین از مزایای آن استفاده کنید.

  • به عنوان مثال، اگر شما عاشق گردن خود هستید، یک موی کوتاه کوتاه یا یک سایز بزرگ را برای نشان دادن گردن خود سعی کنید.
  • برای جلب توجه به چشمان شما، موی چتری را که چشمها را پاپ می کند، بردارید.
 2. تصویر به نام انتخاب مدل موی گام 14
  ۲

           بیشتر بخوانید: چگونه رنگ مو خود را به آسانی پاک کنیم؟

  معایب پوشش مدل موی راست

  می تواند به شما کمک کند تا ویژگی هایی را که دوست ندارید، پنهان یا نادیده بگیرید.

  • اگر گوشهای بزرگ دارید، از یک برش کوتاه کوتاه و همچنین تسمه ها و نان های شدید (یا برای مردان استفاده کنید، کمی بیشتر طول بکشید تا توهم پهنای قابل مقایسه در اطراف گوش ها را بپوشانید).
  • اگر پیشانی گسترده و عمیق داشته باشید، می توانید آن را با موش ها ببندید.
  • اگر شما از گردن خود ناراضی هستید، آن را با لایه های طولانی پنهان کنید.
۴

تغییر مدل موی شما

 1. تصویر به نام انتخاب مدل مویی مرحله 16
    ۱

  بازی کردن با موهای خود

  را در حالی که داشتن شکل صورت و بافت مو در ذهن شما اهمیت دارد، باید با موهای خود نیز بازی کنید تا ببینید چه نوع سبک هایی را دوست دارید. در مقابل یک آینه ایستاده و یک دسته از سبک های مختلف را امتحان کنید، یا موهای خود را بپوشید تا ببیند چطور می تواند موهای کوتاه داشته باشد. سعی کنید صاف کردن موهای خود را داشته باشید یا آن را بچرخانید تا ببینید آیا دوست دارید که به نظر می رسد. برای مردان، آن را امتحان کنید یا آن را به عقب براندازی کنید.

  • در نهایت، شما باید یک برش را ایجاد کنید که به شما احساس اعتماد به نفس و خوشبختی می دهد، صرفنظر از اینکه آیا ظاهر شما را تحسین می کند یا خیر. برش شما باید بر اساس ترجیحات شخصی خود باشد.
 2. تصویر به نام انتخاب مدل مویی مرحله 17
  ۲

  نگاهی به عکس های مشهور با همان شکل چهره ای مثل شما.

  شکل چهره خود را به صورت آنلاین نگاه کنید و از طریق تصاویری از افراد با شکل صورت خود مرور کنید. در نظر بگیرید که چه نوع موهایشان را در این عکس ها داشته باشید و یا اینکه آیا این مدل مو را می خواهید یا نه.

  • اگر یک مورد را پیدا کنید که دوست دارید، تصویر را چاپ کنید و آن را به مدل موهای خودتان ببرید.
 3. تصویر با نام انتخاب مدل مویی مرحله 18
  ۳

  با یک مدل موهای حرفه ای صحبت کنید.

 4. اگر زمان دشواری برای فهمیدن اینکه چه مدل مویی می خواهید، قرار دهید، یک ملاقات با یک مدل موهای گریم برای صحبت در مورد امکانات خود تنظیم کنید. شما لازم نیست که موی خود را پس از آن و در آنجا، اما داشتن یک نظر حرفه ای ممکن است به شما کمک کند تصمیم خود را.
 5. تصویر به نام انتخاب مدل مویی مرحله 19
  ۴

  در مورد تعمیر و نگهداری فکر کنید

  هر زمان که بخواهید هر روز برای مدل موهای خود برنامه ریزی کنید، چقدر وقت دارید. اگر دوست ندارید بیش از پنج دقیقه در صبح موهای خود را بپوشانید، ممکن است چندین لایه نداشته باشید که هر روز باید آنها را صاف یا مرتب کنید.

  • به خاطر داشته باشید که برای یک نگاه کوتاه، باید هر سه یا چهار هفته دیگر مو را بردارید تا طول را حفظ کنید.
  • از طرف دیگر، موهای بلندتر می توانند تا شش تا هشت هفته طول بکشد بدون ترمیم، اما باید توجه ویژه ای به جلوگیری از آسیب های شکسته و آسیب گرما صورت گیرد.
 6. تصویر با نام انتخاب یک مدل مویی مرحله 20 را انتخاب کنید
  ۵

  همه را با هم انجام دهید

  حالا که فرم چهره، بافت مو، ویژگی های صورت و نگهداری را ارزیابی کرده اید، مدل مو را انتخاب کنید که احساس می کنید تمام این جنبه ها را با هم به ارمغان می آورد.

  • یافتن یک سازش به عنوان مثال، اگر یک برش واقعا بزرگ را پیدا کردید که فکر می کنید روی صورت مربع شما عالی است، اما نگران پوشیدن موهای نازک هستید، از سبک خود بپرسید، اگر راهی برای افزودن حجم وجود داشته باشد. او خوشحال خواهد شد که با شما کار کند و طراحی مناسب برای نیازهای شما را طراحی کند.

  سایت بزرگ رازدانه

درباره نویسنده

نگار امیری

نگار امیری دانشجوی ارشد معماری هستم و علاقه زیادی به بلاگینگ و نوشتن دارم حدود دو ساله که در زمینه های مختلف دارم تحقیق می کنم.

ثبت دیدگاه