اعتماد به نفس رشد و توسعه فردی

رازهای داشتن اعتماد به نفس بالا

نوشته شده توسط razdane

در این مطلب از بخش موفقیت قصد داریم شما را با عادت‌های روزانه که اکثر افراد داری اعتماد به نفس بالا آنها را رعایت می‌کنند، آشنا کنیم. این عادت‌ها و رفتار در شما اعتماد به نفس دائمی ایجاد می‌کنند و برای بهبود رفتار و حرکت به سمت موفقیت بسیار مفید هستند. در ادامه با سایت بزرگ رازدانه همراه باشید.

۱- مدیتیشن

تمرین‌های ساده‌ی مدیتیشن را بیاموزید و در روز برای کسب تمرکز حواس و بهبود عملکرد مغز، آنها را انجام دهید. از اپلیکیشن‌های تلفن همراه مانند Headspace می‌توانید کمک بگیرید.

۲- مرزهای تفکر را محدود کنید

کارآفرینی و کار کردن برای خودتان، برای اکثر افراد جذاب است چرا که می‌توانند وقت خود را خودشان برنامه‌ریزی کنند. اما نکته‌‌ی مهم این است که برخی افراد ذهن بسیار فعالی دارند و دایره‌ی علایقشان برای کار و کارآفرینی بسیار گسترده می‌شود که به روند کاری آنها ضربه می‌زند. بهتر است مرزهای تفکر را محدودتر کنید تا با تمرکز بیشتری به خلاقیت بپردازید.

۳- یادگیری را فراموش نکنید

برنامه‌ای برای یادگیری و مطالعه‌ی روزانه داشته باشید. می‌توانید به کتاب‌های صوتی گوش دهید. در دوره‌های مجازی شرکت کنید یا از کتاب‌ها و نرم‌افزارهای خودآموز استفاده کنید.

۴- آموزش بدهید

یاد دادن مهارت‌هایتان شما را از این مهارت‌ها راضی می‌کند و احساس مفید بودن را در شما زنده می‌کند. بعلاوه باعث تمرین بیشتر و بیشتر همین مهارت‌ها برای خودتان می‌شود.

۵- برند خود را بسازید

وبلاگ‌نویسی یکی از راه‌های ساخت برند شخصی است. شما می‌توانید با نوشتن در مورد چیزهایی که دوست دارید و یا انتشار پست‌های آموزشی، مهارت‌های خود را به اشتراک بگذارید.

۶- ورزش و تمرین کنید

ورزش کردن علاوه بر فوایدی که بر سلامت جسم شما دارد، برای آرامش روحی و کسب تمرکز حواس و در نتیجه کسب رضایت و اعتماد به نفس بسیار مفید است.

۷- خواب مناسب

برنامه‌ی خواب شبانه‌ی خود را طوری تنظیم کنید که خواب کافی و مناسب داشته باشید. سیستم ایمنی بدن در حالت‌های خواب عمیق تقویت می‌شود و باعث تنظیم عملکرد بدن و بویژه مغز در زمان بیداری می‌شود.

۸- کارهای خیرخواهانه و داوطلبانه انجام دهید

این کارها نیز حس مفید بودن را در شما بیدار می‌کند و باعث کسب اعتماد به نفس بیشتر می‌شود. با این کار هم به دیگران و هم به خودتان کمک می‌کنید.

۹- اجتماعی شوید

حضور فعال در جوامع چه حقیقی و چه مجازی را فراموش نکنید. بودن در کنار افرادی که مانند شما فکر می‌کنند به شما آرامش می‌دهد. این که ببینید افراد دیگری هم روش زندگی و حوزه‌ی فکری نزدیک به شما دارند، باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود.

۱۰- کنجکاو باشید

در ادامه‌ی روند یادگیری همیشه به دنبال مهارت‌های بیشتر باشید. به دنبال کسانی باشید که در زمیینه‌ی مورد علاقه‌ی شما از شما حرفه‌ای تر و باتجربه‌تر هستند وسعتی کنید از آنها درس‌هایی بیاموزید.

منبع: Inc

سایت بزرگ رازدانه

درباره نویسنده

razdane

ثبت دیدگاه