بیماری سلامت قلب

رازهای انجام CPR در بزرکسالان

نوشته شده توسط نگار امیری

شناخت چگونگی انجام هر دو روش CPR (احیا قلب و ریه) در بزرگسالان می تواند یک زندگی را نجات دهد. با این حال، روش توصیه شده برای انجام CPR نسبتا اخیرا تغییر کرده است و مهم است که تفاوت را بدانیم. در سال ۲۰۱۰ انجمن قلب آمریکا تغییرات رادیکال برای پرونده CPR توصیه شده برای قربانیان قلب را [۱] پس از مطالعات نشان داد که تنها CPR فشرده سازی (بدون تنفس دهان به دهان) همانند رویکرد سنتی موثر است.

   بیشتر بخوانید:
                   رازهای کمک اولیه در ماساژ قلبی

قسمت ۱

مصرف Vitals

 1. تصویر با عنوان CPR در مرحله 1 بزرگسالان
  ۱

  صحنه را برای خطر فوری بررسی کنید.

  اطمینان حاصل کنید که با مدیریت CPR به کسی که ناخود آگاه هستید، خود را در معرض آسیب قرار ندهید. آیا آتش وجود دارد؟ آیا فرد دروغ می گوید؟ انجام هر کاری که لازم است خود و دیگران را به ایمنی حرکت دهید.

  • اگر چیزی وجود دارد که می تواند شما یا قربانی را به خطر اندازد، ببینید آیا وجود دارد چیزی که می توانید انجام دهید برای مقابله با آن. یک پنجره را باز کنید، اجاق گاز را خاموش کنید، یا اگر ممکن باشد، آتش را خاموش کنید.
  • با این حال، اگر هیچ کاری برای مقابله با خطر انجام ندهید، قربانی را جابجا کنید. بهترین راه برای جابجایی قربانی با قرار دادن یک پتو یا کت در زیر پشت و کشیدن آن است.
 2. تصویر با عنوان CPR در مرحله 2 بزرگسالان
  ۲

  آگاهی قربانی را ارزیابی کنید. به آرامی روی شانه خود ضربه بزنید و بپرسید «آیا شما خوب هستید؟» در یک صدای بلند و واضح. در صورتی که موافقتنامه “آره” یا چنین سؤالی را مطرح کند، CPR مورد نیاز نیست. در عوض، اولین کمک اولیه را انجام دهید و اقدامات لازم را برای پیشگیری یا درمان شوک انجام دهید [۱] و ارزیابی کنید که آیا شما نیاز دارید که با خدمات اضطراری تماس بگیرید.

  • اگر قربانی پاسخ ندهد، با مراحل زیر ادامه دهید.
  ۳

  ارسال برای کمک بیشتر افراد برای این مرحله در دسترس هستند، بهتر است. با این حال، این تنها می تواند انجام شود. ارسال یک فرد برای خدمات اورژانس پزشکی (EMS).

  • برای تماس با خدمات اضطراری، تماس بگیرید۹۱۱ در شمال امریکا۰۰۰ در استرالیا۱۱۲ تلفن همراه در اتحادیه اروپا (از جمله بریتانیا)

   ۹۹۹ در انگلستان و هنگ کنگ.

   ۱۰۲ در هند

   ۱۱۲۲ در پاکستان

   ۱۱۱ در نیوزیلند

   ۱۲۳ در مصر

   ۱۲۰ در چین

  • به محل توزیع کننده خود بگویید و او را مطلع کنید که قصد دارید CPR را انجام دهید. اگر تنها هستید، گوشی خود را روی حالت بلندگو قرار دهید تا دستانتان برای شروع فشرده سازی آزاد باشد. اگر شما شخص دیگری با شما داشته باشید، در حالی که شما CPR را در قربانی می گذارید، او را در خط بگیرید.
 3. تصویر با عنوان CPR در بزرگسالان مرحله 4
  ۴

  پالس را بررسی نکنید

 4. به استثنای اینکه شما حرفه ای حرفه ای پزشکی هستید، شانس این است که زمانی که شما باید فشرده سازی انجام دهید، زمان زیادی را صرف وقت و هزینه می کنید.
 5. تصویر با عنوان CPR در مرحله بالغ 5
  ۵

  برای تنفس بررسی کنید. و مطمئن شوید که راه هوایی مسدود نشده است. اگر دهان بسته است، با انگشت شست و انگشتان دست خود را روی هر دو گونه در پشت دندان فشار دهید تا دهان را باز کند و سپس داخل آن نگاه کنید. هر مانع قابل مشاهده که در دسترس شما قرار دارد را بردارید اما انگشتان خود را هرگز درون خود فشار ندهید. گوش خود را نزدیک به بینی و دهان قربانی قرار دهید و برای تنفس کمی گوش دهید. برای افزایش و سقوط سینه تماشا کنید.

  اگر قربانی به طور طبیعی سرفه یا تنفس کند، CPR را انجام ندهید.

قسمت ۲

مدیریت CPR

 1. تصویر با عنوان CPR در مرحله بالغ 6
  ۱

  قربانی را در پشت خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که او به اندازه مسطح دروغ می گوید – برای جلوگیری از آسیب در هنگام انجام تراکم قفسه سینه اطمینان حاصل کنید. با استفاده از کف دست خود در مقابل پیشانی خود و جلوگیری از چانه خود، سر خود را باز کنید.
 2. تصویر با عنوان CPR در مرحله بالغ 7
  ۲

  پاشنه یک دست را روی سینه قربانی قرار دهید، ۲ انگشت عرض در بالای محل جلسه دنده های پایین، دقیقا بین موقعیت نرمال نوک پستان.
 3. تصویر با عنوان CPR در بزرگسالان مرحله 8
  ۳

  دست دوم خود را در بالای دست اول، دست ها را پایین بیاورید، انگشتان دست دوم را بین اولی قرار دهید.
 4. تصویر با عنوان CPR در مرحله بزرگسالان
  ۴

  بدن خود را به طور مستقیم بر روی دستان خود قرار دهید، به طوری که بازوهایتان راست و ضعیف باشند. بازوها را فشرده نکنید، اما تقریبا قفل آرنج خود را میگیرید و از نیروی بدن خود برای فشار دادن استفاده می کنید.
 5. تصویر با عنوان CPR در مرحله 10 بزرگسالان
  ۵

  انجام ۳۰ فشرده سینه. برای انجام یک فشرده سازی، هر دو دست را به طور مستقیم بر روی سینه فشار دهید، که به ضربان قلب کمک می کند. فشرده سازی قفسه سینه برای اصلاح ریتم های غیر طبیعی قلب (فیبریلاسیون بطنی یا تاکیکاردی بطنی بطن چپ، قلب به سرعت ضرب و شتم به جای ضرب و شتم) بسیار مهم است.

  • شما باید حدود ۲ اینچ (۵ سانتیمتر) فشار دهید.
  • فشرده سازی را در یک ریتم نسبتا سریع انجام دهید. برخی از آژانس ها توصیه می کنند که فشرده سازی به ضرب و شتم کور “Stayin Alive”، یک دیسکو ۱۹۷۰، و یا تقریبا ۱۰۰ ضربه در دقیقه است.

قسمت ۳

ادامه روند تا زمانی که راهنما وارد شود

 1. تصویر با عنوان CPR در مرحله بالغ 11
  ۱

  کاهش موقت در فشرده شدن قفسه سینه که در هنگام تغییر دادن ارائه دهندگان یا آماده شدن برای شوک ایجاد می شود.

 2. [۱] تلاش برای محدود کردن وقفه به کمتر از ۱۰ ثانیه.
 3. تصویر با عنوان CPR در مرحله 12 بزرگسالان
  ۲

  اطمینان حاصل کنید که راه هوایی باز است.

  دست خود را روی پیشانی قربانی و دو انگشت روی چانه خود قرار دهید و سر را به عقب بچرخانید تا راه هوایی را باز کنید.

  • اگر مشکلی در آسیب گردن دارید، به جای بلند کردن چانه ، چاقی را جلو ببرید. اگر ران چانه نتواند راه هوایی را باز کند، یک شیب صاف و چانه را دقیق بردارید.
  • اگر نشانه هایی از زندگی وجود نداشته باشد، یک مانع تنفسی (در صورت وجود) بر دهان قربانی قرار دهید.
 4. تصویر با عنوان CPR در یک مرحله بزرگسال 13
  ۳

  دو نفره نجات (اختیاری).

  انجمن قلبی آمریکایی دیگر تنفس های نجات ضروری برای CPR را در نظر نمی گیرد، زیرا فشرده سازی قفسه سینه مهم تر است. اگر شما در CPR آموزش داده شده و کاملا مطمئن هستید، پس از ۳۰ کمپوست قفسه سینه، دو نفره نجات دهید. اگر قبلا CPR را انجام نداده اید یا آموزش داده اید اما زنگ زده اید، تنها با کمپرس کردن قفسه سینه روبرو می شوید. [۲]

  • نگه داشتن راه هوایی باز، انگشتان دست خود را بر روی پیشانی قرار دهید و بینی را قربانی کنید. دهان خود را روی دهان قربانی قرار دهید و حدود یک ثانیه آن را نفس بکشید. اطمینان حاصل کنید که به آرامی نفس بکشید، زیرا این امر اطمینان حاصل می کند که هوا در ریه ها و نه در معده است.
  • اگر نفس در می آید، باید سینه را کمی افزایش دهید و احساس کنید که وارد آن شوید. یک نفس نجات دوم را بدهید.
  • اگر نفس وارد نشود، سر را دوباره قرار دهید و دوباره امتحان کنید. اگر دوباره وارد نشود، قربانی ممکن است خفه شود. آیا منافذ شکمی (مانور Heimlich) برای از بین بردن انسداد است.
 5. تصویر با عنوان "آیا CPR در یک مرحله بالغین 14
  ۴

  تکرار چرخه ۳۰ تراکم قفسه سینه.

  اگر شما همچنین نفس های نجات را انجام می دهید، ادامه دادن به یک چرخه از ۳۰ فشرده سازی قفسه سینه، و سپس ۲ نفس نجات؛ ۳۰ فشرده سازی و ۲ نفس دیگر را تکرار کنید.

 6. تصویر تحت عنوان "آیا CPR در یک مرحله بزرگسال 15"
  ۵

  در ادامه CPR تا زمانی که شخصی برای شما حمل شود، پرسنل اورژانسی وارد می شوند، شما برای خنثی کردن ادامه می دهید، یک Defibrillator خارجی خودکار (AED) برای استفاده فوری یا نشانه هایی از بازگشت به زندگی در دسترس است.

قسمت ۴

با استفاده ازکمک های اولیه AED

 1. تصویر با عنوان CPR در مرحله بالغ 16
  ۱

  از AED (defibrillator خارجی خودکار) استفاده کنید . اگر AED در ناحیه فوری در دسترس باشد، از آن در اسرع وقت استفاده کنید تا قلب قربانی پرش کنید. [۳]

  • اطمینان حاصل کنید که هیچ فضای خالی یا آب در منطقه فوری وجود ندارد.
 2. تصویر با عنوان CPR در مرحله 17 بزرگسالان
  ۲

  AED را روشن کنید.

 3. باید صدای زیر را که به شما می گوید چه کاری باید انجام دهید.
 4. تصویر تحت عنوان "آیا CPR در یک مرحله بزرگسالان 18
  ۳

  سینه قربانی را به طور کامل افشا کنید.

  هر گردنبند فلزی یا سینه بند های زیر را بردارید. برای هر گونه سوراخ کردن بدن یا شواهدی مبنی بر اینکه قربانی دارای دستگاه ایمنی قلبی یا ایمپلنت کاردیوبرتر قابل implantable باشد (باید توسط یک دستبند پزشکی مشخص شود)، برای جلوگیری از تکان دادن بیش از حد به این لکهها ()، بررسی کنید.

  • اطمینان حاصل کنید که قفسه سینه کاملا خشک است و قربانی در گودال نیست. توجه داشته باشید که اگر فرد دارای بسیاری از موهای قفسه سینه باشد، ممکن است لازم باشد آن را اصلاح کنید. برخی از بسته های AED برای این منظور با تیغه های برقی عرضه می شوند.
 5. تصویر تحت عنوان "آیا CPR در یک مرحله بزرگسالان 19
  ۴

  پد های چسبنده را با الکترود به سینه قربانی اضافه کنید.

  دستورالعمل های AED را برای قرارگیری دنبال کنید. پد های را حداقل ۱ اینچ (۲٫۵ سانتیمتر) از هر سوراخ فلزی یا دستگاه های کاشته شده حرکت دهید.

  • هنگام ضربه زدن، اطمینان حاصل کنید که هیچ کس شخص را لمس نکند.
 6. تصویر با عنوان CPR در مرحله بالغ 20
  ۵

  مطبوعات تجزیه و تحلیل در دستگاه AED.

 7. اگر یک شوک برای بیمار مورد نیاز است، دستگاه شما را مطلع خواهد کرد. اگر قربانی را شوکه کنی مطمئن شویم که هیچ کس او را نپوشاند.
 8. تصویر با عنوان CPR در یک مرحله بزرگسالان مرحله 21 انجام می شود
  ۶

  قبل از استفاده از AED، پد های را از قربانی حذف نکنید و CPR را برای ۵ دوره دیگر ادامه دهید.

 9. در نظر گرفته شده برای جایگزینی لکه های الکترودهای چسبنده در دست استیک است.

قسمت ۵

قرار دادن بیمار در موقعیت بازیابی

 1. تصویر تحت عنوان "آیا CPR در یک مرحله بزرگسالان 22
  ۱

  بیمار را فقط بعد از اینکه قربانی تثبیت شده است و به تنهایی نفس می زند، قرار دهید.

 2. تصویر تحت عنوان "آیا CPR در یک مرحله بزرگسال 23"
  ۲

  فلکس و یک مفصل زانو را بالا ببرید، دستان قربانی را که در طرف مقابل از زانو افزایش یافته است فشار دهید، تا حدی زیر ران با پای راست.

 3. سپس دست آزاد را روی شانه مخالف قرار دهید و قربانی را به سمت راست با پای راست بچرخانید. پائین زانو / خم شده در بالا است و کمک می کند بدن را از نورد بر روی شکم متوقف کند. بازو با دست تحت لبه ران در حالی که بیمار را بر روی آن طرف می گذارد، از چسبیده می شود.
 4. تصویر با عنوان CPR در یک مرحله بزرگسالان 24
  ۳

  از موقعیت بازیابی برای کمک به قربانی راحت تر نفس بکشید.

 5. این موقعیت باعث می شود که بزاق (تف) از انباشتگی در پشت دهان یا گلو نگه داشته شود و به زبان به سمت آن بیفتد بدون آن که به عقب دهان و فریب دادن راه هوایی بیفتد.

برای مطالعه بیشتر درباره قلب و ماساژ قلبی اینجا کلیک کنید

درباره نویسنده

نگار امیری

نگار امیری دانشجوی ارشد معماری هستم و علاقه زیادی به بلاگینگ و نوشتن دارم حدود دو ساله که در زمینه های مختلف دارم تحقیق می کنم.

ثبت دیدگاه