بیماری سلامت قلب

چگونه از آریتمی(تپش نامنطم)قلب باخبر شویم؟

نوشته شده توسط نگار امیری

آریتمی قلب زمانی اتفاق می افتد که قلب در نتیجه مشکلات ناشی از ضربه های الکتریکی داخل قلب بیش از حد سریع، خیلی آهسته یا نامنظم ضرب و شتم می شود. گرچه آریتمی ها معمولا نسبتا بی ضرر هستند، در صورت عدم درمان، می توانند علائم جدی بیشتری را ایجاد کنند. بنابراین، مهم است که آریتمی ها در اوایل تشخیص داده شوند، بنابراین می توان آنها را به شدت تحت نظارت قرار داد.

         بیشتر بخوانید:
                              راز کمک های اولیه در CPR
                              در مواقع حمله قلبی چیکار کنیم

درک آریتمی ها

 1. تصویر با نام Arythmias قلب شناسایی مرحله 1
  ۱

  بدانید که به معنای اصطلاح “آریتمی” است.

  ضربان قلب در قلب مستقیم ضربان قلب را کنترل می کند. ضربان قلب طبیعی حدود ۶۰ تا ۱۰۰ ضربان در دقیقه است (حدود ۱۰۰۰۰۰ ضربان در روز). هنگامی که ضربه های الکتریکی مختل می شوند و به درستی کار نمی کنند، باعث مشکلات ریتم قلب می شود.

  • قلب می تواند بیش از حد سریع (تکی کاردی) و یا بیش از حد آهسته (برادی کاردی) ضرب و شتم و یا می تواند بی عدالتی (ضربهای دهلیزی و فیبریلاسیون دهلیزی) ضرب و شتم، این اختلالات در ریتم طبیعی ضربان قلب به عنوان قلب یا آریتمی قلبی شناخته می شود.
  • این وضعیت می تواند بی ضرر باشد اگر تبخال ها گاهی اوقات رخ می دهند، اما مواردی وجود دارد که علائم و نشانه ها برای یک مدت طولانی مدت ادامه می یابد که سبب ناراحتی فرد می شود و می تواند تهدید کننده زندگی باشد.
 2. تصویر با نام Arythmias قلب شناسایی مرحله 2
  ۲

  علایم احتمالی آریتمی را تشخیص دهید.

  آریتمی قلبی ممکن است علائمی را نشان ندهد. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی می تواند تنها در معاینه فیزیکی اختلال در ضربان قلب پیدا کند. دکتر پالس را می گیرد، به قلب گوش می دهد و آزمایش های تشخیصی خاصی را برای تشخیص اختلالات در ریتم قلب انجام می دهد. اگر علائم در آريتمي قلبي رخ دهد، ممکن است شامل موارد زير باشد:

  • Palpitations یا ضربان قلب نامنظم. این امر به دلیل اختلال در ضربان قلب قلب رخ می دهد.
  • کمبود و یا مشکل تنفس. اختلال در ضربه های الکتریکی قلب بر روی عملکرد پمپاژ آن تأثیر می گذارد، بنابراین قادر به عرضه خون به ارگان های حیاتی مانند ریه ها نیست. بدون کافی خون، ریه ها نمی توانند عملکرد خوبی داشته باشند.
  • درد قفسه سینه از آنجا که قلب خون کافی برای ارگان های حیاتی ندارد، گیرنده های درد در نزدیکی قلب، سیگنال را به مغز می فرستد و حس سوزش، تیز یا سنگین در سینه شما احساس می شود.
  • سرماخوردگی، سردرگمی روانی، سرگیجه و سرخوردگی. از آنجا که قلب خون کافی برای ارگان های حیاتی مانند مغز نیست، سطح آگاهی فرد تغییر می کند.
 3. تصویر با نام Arythmias قلب شناسایی مرحله 3
  ۳

  علل احتمالی آریتمی را درک کنید.

  ضربان قلب سریع یا آرام لزوما نشانگر اختلال در ریتم قلب نیست. ریتم قلب می تواند تحت تاثیر اضطراب، فعالیت و دارو قرار گیرد. آریتمی قلب می تواند به علت:

  • اختلالات قلب اندوکاردیت، میوکاردیت و تب روماتیسمی می توانند قلب و دریچه های آن را که بر عملکرد مناسب قلب تاثیر می گذارد، آسیب برساند.
  • عدم تعادل سیال از دست دادن آب بدن یا کاهش پتاسیم یا الکترولیت های دیگر ممکن است باعث ایجاد آریتمی قلبی شود.
  • بعضی داروها بعضی از داروها شامل دیجیتال، محرک ها و دیورتیک ها، و همچنین مصرف بیش از حد کوکائین، ماری جوانا یا داروهای ضد افسردگی می توانند منجر به آریتمی قلبی شوند.
  • حمله قلبی این وضعیت پزشکی باعث آسیب به قلب می شود.
  • روند درمان. جراحی شامل قفسه سینه و قلب می تواند ریتم قلب را تحت تاثیر قرار دهد.
  • اختلالات غدد تیروئید
 4. تصویر با نام Arythmias قلب شناسایی مرحله 4
  ۴

  از عوامل خطر آگاه باشید.

  عوامل خطر آریتمی عبارتند از:

  • سن پیشرفت
  • مصرف بیش از حد کافئین یا الکل
  • فشار خون بالا
  • بیماری کلیوی
  • سیگار کشیدن
  • فشار

۲

تشخیص آریتمی

 1. تصویر با نام Arythmias قلب شناسایی مرحله 5
  ۱

  الکتروکاردیوگرام (ECG یا EKG) را دریافت کنید.

  این روش بدون درد استاندارد ابزار بالینی برای تشخیص آریتمی است. این کار با قرار دادن تکه های کوچک یا برچسب در قسمت سینه و الکترودهای روی هر دست و پا انجام می شود. ترکیب الکترود ها نشان می دهد که فعالیت های الکتریکی قلب متفاوت است و بر روی یک کاغذ یا رایانه ثبت می شود.

  • پس از این روش، نتیجه ECG سه امواج عمده را نشان می دهد. موج اول موج P می باشد، آن فعالیت پرونده را ثبت می کند. دومین و بزرگترین موج QRS موج است و فعالیت الکتریکی بطن را ثبت می کند. و موج سوم موج T است، آن را ثبت بازگشت قلب به حالت استراحت خود را.
  • دکتر نتیجه ECG را با مطالعه شکل و اندازه امواج، فاصله زمانی امواج و ضربان قلب و منظم، تفسیر خواهد کرد. با اندازه گیری فاصله زمانی در ECG، پزشک می تواند تعیین کند که چه مدت طول موج الکتریکی برای عبور از قلب و درک اینکه آیا فعالیت الکتریکی طبیعی است یا کند، سریع یا نامنظم است.
  • با اندازه گیری میزان فعالیت الکتریکی که از طریق عضله قلب عبور می کند، یک متخصص قلب می تواند تشخیص دهد که آیا اختلالات در قسمت های قلب وجود دارد. این می تواند بزرگ شدن و بیش از حد عملکرد قلب را شناسایی کند.
 2. تصویر با نام Arythmias قلب شناسایی مرحله 6
  ۲

  یک مانیتور Holter بخرید

  این یک ضبط کننده کوچک ECG قابل حمل است که به طور مداوم فعالیت الکتریکی قلب را برای مدت زمان اندازه گیری داده می شود. ارائه دهنده خدمات بهداشتی، الکترودها را به قفسه سینه متصل می کند و به یک ضبط کننده قابل حمل باتری متصل می شود که می تواند برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت اجرا شود.

  • در طی مراحل، بیمار آزمایش شده مجاز به انجام فعالیت های عادی خود است. پس از آن بیمار توصیه می شود که یک دفتر خاطرات داشته باشد و در آنجا بتواند فعالیت های خود را ثبت کند و علائم را تحت تاثیر قرار دهد. اهمیت این دفتر خاطرات این است که به ارائه کننده خدمات بهداشتی کمک می کند تا فعالیت ها و علائم را به سیگنالهای الکتریکی ثبت شده قلب مقایسه کند.
  • پس از دوره اندازه گیری داده شده، کامپیوتر فورا پرونده ها را تجزیه و تحلیل می کند و اختلالات ریتم قلب را که در طی مراحل رخ داده است تشخیص می دهد.
 3. تصویر با نام Arythmias قلب شناسایی مرحله 7
  ۳

  از یک مانیتور (یا ضبط کننده رویداد) استفاده کنید.

  این توصیه می شود اگر علائم آریتمی قلبی رخ می دهد به سرعت و یا نامنظم است. ضبط کننده کوچک برای یک یا دو ماه در خانه بیمار استفاده می شود.

  • فردی که برای آریتمی های قلبی آزمایش شده است توصیه می شود دستگاه را روشن کنید و ضبط کننده را با دستبند، کلیپ های انگشتی یا تکه های زیر دست باز کنید زمانی که علائم بیماری را تجربه می کند.
  • ضربان قلب و ریتم در طی حمله علامت ثبت شده و در نظارت رویداد ذخیره می شوند. در صورت امکان، ECG بلافاصله به متخصص قلب منتقل خواهد شد تا تجزیه و تحلیل شود.
 4. تصویر با نام Arythmias قلب شناسایی مرحله 8
  ۴

  تست تردمیل (آزمون استرس ورزش یا آزمون استرس) را دنبال کنید.

  این آزمایش در افراد مبتلا به آرتریت انجام می شود که علت آن به وسیله ورزش مواجه می شود. مهم است بدانیم که چه ورزش خاص شرایط آریتمی را بدتر می کند، بنابراین می توان از آن اجتناب کرد.

  • در طول آزمایش، فرد به وسیله ای برای نظارت بر فعالیت های قلب متصل می شود. سپس فرد هدایت می شود تا به آرامی بر روی یک تردمیل حرکت کند و به عنوان روش انجام می شود، سرعت تردمیل به تدریج افزایش می یابد و به سمت ایجاد یک تپه کوچک حرکت می کند.
  • از فرد ممکن است خواسته شود چند دقیقه به یک لوله نفوذ کند. در صورت لزوم می توان آزمون را در هر زمان متوقف کرد. بعد از عمل، بیمار سپس مجبور می شود به تنهایی یا قدم زدن برای نظارت بر قلب و فشار خون خود بپردازد.
  • در حالی که بر روی تردمیل، ضربان قلب و ریتم شخص کنترل می شود. حضور یک تامین کننده مراقبت های بهداشتی در طول آزمون برای کمک به زمانی که اتفاق می افتد غیر منتظره است.
 5. تصویر با نام Arythmias قلب شناسایی مرحله 9
  ۵

  موافقت به یک تستبرای پی بردن به میران تپش قلب و نوع اریتمی

    سایت بزرگ رازدانه

   

 6. برای مطالعه یشتر در مورد قلب و عروق کلیک کنید.

درباره نویسنده

نگار امیری

نگار امیری دانشجوی ارشد معماری هستم و علاقه زیادی به بلاگینگ و نوشتن دارم حدود دو ساله که در زمینه های مختلف دارم تحقیق می کنم.