بیماری سلامت قلب

رازهای فهمیدن ارتباط درد بازوی سمت چپ به قلب

نوشته شده توسط نگار امیری

درد در بازوی چپ می تواند به علت بسیاری از بیماری ها باشد، از جمله درد عضله آسیاب به حمله قلبی شدید.

ناهنجاری های پوست، بافت نرم، اعصاب، استخوان ها، مفاصل و رگ های خونی بازو می تواند موجب درد شود.

تعدادی از عوامل برای بررسی اینکه آیا درد دست چپ شما مرتبط با قلب است یا خیر، در نظر گرفته شده است.

         بیشتر بخوانید:
                            در مواقع حمله قلبی چیکار کنیم؟
                            چگونه ار آریتمی قلب با خبر شویم؟
قسمت ۱

تشخیص یک حمله قلبی

 1. تصویر با عنوان کشف یک سرطان در قلب شما مرحله 2

  ارزیابی کیفیت درد خود را.

 2. درد که مربوط به حمله قلبی است، اغلب احساس فشار و یا فشار، حس می کند.
 3. این می تواند از درد به طور ناگهانی دردناک و یا دردناک در همه (در آنچه که “حملات قلب خاموش” نامیده می شود) تا درد کامل است که مردم را به ۱۰ ۱۰ از شدت در رتبه بندی. درد اغلب در ناحیه قفسه سینه است و ممکن است بازوی چپ خود را به فک پایین و یا پشت خود بسپارد.
 4. تصویر با عنوان «به کار بپردازید وقتی که شما یک نوع آنفولانزای شدید یا بیماری دیگری دارید» گام 13
  ۲

  به دنبال علائم غیر درد باشید.

  علاوه بر درد در بازو، فک، گردن و پشت، علائم دیگری نیز وجود دارد که ممکن است در یک قسمت قلب دیده شود. این موارد عبارتند از:

  • حالت تهوع
  • سرگیجه یا سرگیجه
  • عرق سرد
  • تنگی نفس یا مشکل تنفس به دلیل تنگی قفسه سینه
  • اگر در معرض هر کدام از علائم فوق همراه با درد خود هستید، بهتر است که در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید تا احتمال حمله قلبی را رد کنید.
 5. تصویر با عنوان «برو به کار زمانی که شما یک بیماری روانی یا بیماری دیگر دارید» گام 17
  ۳

  اگر در معرض علائم حمله قلبی هستید، با خدمات اورژانس پزشکی (۹۱۱) تماس بگیرید .

  اگر شما در مورد وضعیت فعلی خود تردید دارید، برای تماس سریعتر با بیمارستان و مدیریت بیشتر، ایمن تر می شوید تا شماره ۹-۱-۱ یا شماره ۳ (۰۰۰) یا شماره اضطراری خدمات اورژانس را برای منطقه خود تماس بگیرید.

  همیشه به یاد داشته باشید که اگر حمله قلبی داشته باشید، زمان بسیار مهم است و نباید هدر نرود زیرا زندگی شما در معرض خطر است.

  • همانطور که منتظر پرسنل پزشکی اورژانس هستیم، ۲ آسپیرین بچه (۱۸۰ میلی گرم) را مصرف کنید، زیرا این می تواند شدت حمله قلبی را کاهش دهد.  آسپرین با جلوگیری از لخته شدن خون بیشتر عمل می کند و یک لخته خون در یکی از عروق کرونری (شریان های اطراف قلب) است که باعث ایجاد حمله قلبی می شود (بنابراین آسپرین به جلوگیری از این لخته شدن کمک می کند) . اگر به علت خونریزی GI یا آلرژی به آسپیرین تشخیص داده شده است، آسپیرین را مصرف نکنید.
  • همچنین اگر میخواهید آمبولانس را به آنجا ببرید، نیتروگلیسیرین را نیز دریافت خواهید کرد.  این می تواند درد قفسه سینه را کاهش دهد و به شما کمک کند تا علائم خود را برطرف کنید تا زمانی که به بیمارستان برسید (در این صورت پزشکان می توانند داروهای دیگری مانند مورفین را ارائه دهند).
  • اگر ۲۴ ساعت قبل Viagra یا Levitra داشته اید و یا ۴۸ ساعت بعد از سیالیس، نیتروگلیسیرین را مصرف نکنید. این می تواند باعث کاهش خطرناکی از فشار خون و سایر عوارض شود. اگر این داروها را در این دوره زمانی مصرف کرده اید، به کارکنان EMS و پزشک خود بگویید.
 6. تصویر با عنوان "یک گلوله قلب خالی را درمان کنید" مرحله 26
  ۴

  یک سری معاینات تشخیصی را دنبال کنید

  اگر فکر می کنید که ممکن است دچار حمله قلبی باشید، پزشک برای انجام تشخیص و تشخیص، تعدادی از آزمایشات را انجام خواهد داد. شما یک الکتروکاردیوگرام (ECG) برای ارزیابی ریتم قلب خود دریافت خواهید کرد.

  ناهنجاری ها در مورد حمله قلبی نشان داده می شود. شما همچنین آزمایش خون را دریافت خواهید کرد، به طور عمده برای بررسی میزان آنزیم های قلب در جریان خون که نشان دهنده فشار روی قلب است.

  • بسته به نشانه های شما و تشخیص چگونگی تشخیص پزشکان شما، ممکن است تست های تشخیصی اضافی شامل: اکوکاردیوگرام، اشعه ایکس قفسه سینه، آنژیوگرام و / یا تست ورزش استرس دریافت کنید.

قسمت ۲

ارزیابی درد تو

 1. تصویر با عنوان علائم نقطه ای بیماری های قلبی عروقی مرحله 1
  ۱

  توجه داشته باشید مدت زمان.

  اگر درد بازوی چپ شما یک دوره بسیار کوتاه (ثانیه) باشد، احتمالا ناشی از قلب است. به همان ترتیب، اگر درد طولانی مدت (برای چند روز یا حتی هفته ها) ادامه داشته باشد، بعید است که به دلایل مرتبط با آن باشد.

  اگر در چند دقیقه تا چند ساعت به طول انجامد، اما ممکن است یک حمله قلبی باشد. اگر درد شما در فواصل کوتاه مدت تکرار شود، تمام طول و شدت درد را در یک قطعه کاغذ به پزشک خود بیفزایید. این نیز می تواند مربوط به قلب و جلب توجه سریع پزشکی است.

  • هنگامی که درد با حرکت روده بزرگ (منطقه نیمه ستون فقرات) آزاد می شود و یا آن را تشدید می شود، احتمالا به علت بیماری دیسک دژنراتیو ستون فقرات، به ویژه در بیماران مسن تر است. این نوع درد بعید است که توسط قلب ایجاد شود.
  • به طور مشابه، زمانی که درد بعد از تمرین شدید با بازوهای شما ظاهر می شود، احتمالا عضلانی است. به الگوهای روزانه خود نگاه کنید. چه چیزی به نظر می رسد که آن را تشدید می کند؟
 2. تصویر با عنوان تشخیص درد انگشتان قدم 14
  ۲

  در نظر بگیرید که درد بازو چپ خود را می توانید به آنژیوگرافی مربوط کنید.

  آنژین درد زمانی است که خونریزی کافی در قلب وجود نداشته باشد.

  آنژین اغلب یک احساس فشار یا فشار است؛ ممکن است احساس درد در شانه ها، سینه، سینه ها، پشت و گردن خود احساس کنید. این ممکن است مشابه احساس جوش خوردگی باشد.

  • اگر چه برای آنژین است که فقط در بازوی چپ ظاهر می شود، ممکن است.
  • آنژین معمولا از نظر شدت و یا بدتر شدن استرس – استرس فیزیکی (مانند اعمال مانند پس از بالا رفتن از پله ها) و یا استرس عاطفی (مانند پس از بحث گرم و یا اختلاف در کار).
  • اگر فکر می کنید ممکن است دچار آنژین پری شود، مهم است که یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی به زودی و نه بعدا مراجعه کنید.  مانند حمله قلبی خطرناک نیست، اما با این وجود نیاز به ارزیابی و درمان مناسب دارد.
 3. تصویر با عنوان "از شر اضطراب برگشت در صبح" صبح مرحله 1
  ۳

  علائم دیگر را شناسایی کنید.

  علاوه بر درد در بازوی چپ خود، توجه داشته باشید که هر منطقه دیگر که درد دارید.

  این یکی از دقیق ترین روش ها برای تشخیص اینکه آیا درد دست چپ شما مرتبط با قلب است یا خیر (و اگر جدی باشد) است. احتمال دارد که حمله قلبی همراه باشد:

  • درد قفسه سینه ناگهانی و خشمگین که به سمت بازوی چپ شما می رسد. این را می توان در هر دو دست باز تجربه، اما معمولا در دست چپ احساس می شود، زیرا آن نزدیکترین به قلب است.
  • درد و تنگی در فک که معمولا در فک پایین تر احساس می شود. این می تواند در یک طرف یا فقط در دو طرف باشد. این درد همچنین می تواند درد دندان درد را احساس کند.
  • تابش درد در شانه هایی که احساس سنگینی و فشار در اطراف ناحیه شانه و قفسه سینه دارند.
  • درد ناخوشایند ناشی از وجود درد در قفسه سینه، فک، گردن و بازو.
  • توجه داشته باشید که حمله قلبی نیز ممکن است “ساکت” باشد، در حالی که بدون درد جدی ارائه می شود.

قسمت ۳

با توجه به علل مرتبط با غیر قلب

 1. تصویر تحت عنوان "از بین بردن توپ های استرس بر روی گردن" گام 1
  ۱

  توجه داشته باشید هر درد مربوط به جنبش گردن.

  اگر گردن یا پشت گردن شما درد شما را بدتر کند، اسپوندیلوز گردنی ممکن است سرزنش شود. این یکی از شایع ترین علل درد دست چپ است. بیش از ۹۰ درصد افراد بالای ۶۵ سال دارای شواهدی از اسپوندیلوز گردنی هستند.

  این یک اصطلاح کلی برای اشک های مربوط به سن است که بر روی دیسک های ستون فقرات شما تاثیر می گذارد (مخصوصا در ناحیه گردن).

  همانطور که دیسک ها از بین می رود و کوچک می شود، اسپوندیلوز گردنی رشد می کند. این امر با افزایش سن شروع می شود، زیرا پشت آن از بین می رود.

  • حرکت گردن و ستون فقرات بالا می تواند علت درد را تعیین کند. وقتی جنبش درد شما را افزایش می دهد، این احتمالا مربوط به اسپوندیلوز گردنی است.
  • درد در قلب درد با حرکت یا فشار دادن روی ستون فقرات یا گردن کاهش یا تشدید نمی شود. اگر حرکت یا فشار درد را تشدید می کند و شما بدون علائم دیگر هستید، احتمالا اسپوندیلوز گردنی است. با این حال، این هنوز یک وضعیت جدی است که شما باید به دکتر خود گزارش دهید.
 2. تصویر با عنوان «آیا می دانید که آیا درد بازو چپ یا قلب مربوط به مرحله 11 است؟
  ۲

  وقتی شانه را حرکت می دهید درد را شناسایی کنید.

  هنگامیکه شانه خود را حرکت می دهید، درد در بازوی شما تشدید می شود، در واقع می تواند آرتریت شانه باشد. بسیاری از بیماران که به بخش اورژانس مراجعه می کنند با ترس از حمله قلبی، در واقع از این وضعیت رنج می برند.

  این یک بیماری است که پوشش بیرونی صاف (غضروف) استخوان را از بین می برد.

  همانطور که غضروف ناپدید می شود، فضای محافظ بین استخوان ها کاهش می یابد. در طول حرکت، استخوان ها در برابر یکدیگر قرار می گیرند، موجب درد شانه و / یا درد در بازوی چپ می شود.

  • اگر چه درمان قطعی برای آرتریت شانه وجود ندارد، بسیاری از گزینه های درمان برای از بین بردن درد در دسترس است. اگر این شما را توصیف کند، نگران نباشید به نظر می رسد جدی است اما پیشرفت می تواند متوقف شود.
 3. تصویر با عنوان "توقف درد شکم" مرحله 1
  ۳

  به علائم یک آسیب عصبی نگاه کنید.

اگر عملکرد خود را در بازوی خود از دست بدهید، احتمالا آسیب به عصب می باشد.
  اعصاب بازو در سطح نخاعی در گردن پایین تر بوجود می آیند و یک بسته نرم افزاری عصبی را تشکیل می دهند که به نام پیوند عضله ای است.
این بسته نرم افزاری تقسیم می شود و باعث اعصاب بازو می شود. آسیب عصب ران از شانه به دست موجب درد متفاوت می شود،
اما معمولا این ارتباط با از دست دادن عملکرد بازو (مانند بی حسی، سوزن شدن، یا کاهش دامنه حرکت) است. درد دست شما می تواند در سطح عصبی باشد و با قلب شما صفر باشد.
 1. تصویر با عنوان «آیا می دانید که آیا درد بازو چپ یا قلب مربوط به مرحله 13 است؟
  ۴

  فشار خون و ضربان قلب را بررسی کنید.

  اگر این آسیب دیده باشد، بیماری شریانی محیطی ممکن است باعث شود. این به خاطر آترواسکلروز است و در بین سیگاریها رایج است.

  • برای تعیین اینکه آیا این مقصر است، یک بازدید سریع از پزشک خود و فشار خون و ضربان قلب شما بررسی شده است، پازل را حل خواهد کرد.
 2. تصویر با نام گفتن تفاوت بین عضله پالسی یا درد ریه مرحله 10
  ۵

  تشخیص های جایگزین برای درد بازو را در نظر بگیرید.

  فکر کنید دوباره ببینید که آیا می توانید هر گونه آسیب های اخیر که ممکن است شما را متوقف کرده است به یاد داشته باشید. درد دست چپ دست شما می تواند به آسیب های اخیر آسیب های بازو یا شانه مرتبط باشد. اگر درد دست شما در حال انجام است با دکتر خود صحبت کنید و اگر دلیلی منطقی برای آن پیدا نکنید.

  • اگر درد بازو دست به طور ناگهانی ارائه می شود، با عرق، دوری و درد دیگر، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید و به او اجازه دهید شرایط تهدید کننده زندگی را رد کند.

   

  سایت بزرگ رازدانه

درباره نویسنده

نگار امیری

نگار امیری دانشجوی ارشد معماری هستم و علاقه زیادی به بلاگینگ و نوشتن دارم حدود دو ساله که در زمینه های مختلف دارم تحقیق می کنم.

ثبت دیدگاه