بیماری تغذیه سلامت کبد

چگونه کبد چرب را پاک کنیم؟

نوشته شده توسط نگار امیری

کبد روده نیز به عنوان یک کیسه صفرا شناخته می شود و یا پاک می شود، و آن را برای خلاص شدن از سنگ های قیمتی استفاده می شود.  در حالی که هیچ شواهد علمی مبنی بر اینکه موثر بودن کبد موثر است وجود ندارد، شواهد بی نظیری وجود دارد. در تئوری، کبد فلوشی، هر سنگ کلیوی موجود را از بین می برد یا مانع تشکیل تشکیلات جدید می شود، سپس از طریق مدفوع از بین می رود. اگر سنگهای صفراوی شما را ناراحت می کنند، به پزشک خود مراجعه کنید و در مورد علاقه خود به انجام یک کبد کبد صحبت کنید. فقط به خاطر داشته باشید که پاک کردن می تواند به بدن شما مضر باشد، اگر نادرست انجام شود و فقط باید توسط متخصصین آموزش دیده انجام شود.

         بیشتر بخوانید:
                         ۵ راز موثر رژیم غذایی
                        ۹ روش آسان و سریع برای لاغری
۱

انجام یک فریزر کبدی با روغن زیتون و آب مرکبات

 1. تصویر با عنوان 1620028 1
  ۱

  قبل از اینکه کبد خود را بشوئید روزه بگیرید.

  این کار را فقط اگر تجربه ای با روزه داشته باشید. خود کبو می تواند باعث تهوع، اسهال، یا استفراغ شود. اگر به روزه ندهید، این اثرات ممکن است تقویت شود.

  • اگر سریعتر تجربه می کنید، قبل از اینکه کبد فشرده شود، سه تا هفت روز آب صرف کنید.
  • آب آلبالوی غنی از اسید مالیک و لیموییدید است که می تواند سنگ های صفراوی را مختل کند.
 2. تصویر با عنوان 1620028 2
  ۲

  مخلوطی از آبمیوه های مرکب ایجاد کنید.

  شما مجموعا ۱ فنجان آب مرکبات خواهید خورد این مخلوط ۵۰ درصد آب گریپ فروت، ۲۵ درصد آب پرتقال و ۲۵ درصد آب لیمو خواهد بود. اسپری گریپ فروت، پرتقال و لیمو را به طور جداگانه فشار دهید و اولی مخلوط کنید. شما ۱/۲ فنجان آب گریپ فروت، ۱/۴ فنجان آب پرتقال و ۱/۴ فنجان آب لیمو نیاز دارید. خوب مخلوط کنید، سپس مخلوط را به عینک های جداگانه تقسیم کنید، هر کدام یک فنجان آب پر می شود.

  • شما همچنین نیاز به یک فنجان روغن زیتون را به چهار دیمه ¼ فنجان اضافه کنید.
 3. تصویر با عنوان 1620028 3
  ۳

        بیشتر بخوانید: خواص بینظیر لیموترش

  مخلوط مرکبات و روغن زیتون را در ۱۵ دقیقه افزایش دهید.

 4. حدود یک ساعت قبل از اینکه شما قصد رفتن به رختخواب را داشته باشید صبر کنید. ۱/۴ فنجان مخلوط مرکبات را بپزید و سپس ۱/۴ فنجان روغن زیتون عالی تهیه کنید. این روند را هر ۱۵ دقیقه تکرار کنید، تا زمانی که زمان رفتن به رختخواب نباشد.
 5. تصویر با عنوان 1620028 4
  ۴

  بلافاصله به خواب بروید

 6. هنگامی که به خواب بروید، در سمت راست خود قرار دهید. گرچه هیچ مدرکی برای آن وجود ندارد، اعتقاد سنتی این است که اجازه می دهد تمیز کردن به راحتی پیشرفت کند.
 7. تصویر با عنوان 1620028 5
  ۵

  صبح برای یک انما بروید.

 8. برای به دست آوردن بیشتر از تمیز کردن خود، یک قرار ملاقات برای داشتن آنما صبح بعد از این مایعات را بنوشید. Enemas همیشه باید توسط متخصصین آموزش دیده انجام شود. سعی نکنید خودتان را انما کنید

۲

اجرای روغن زیتون مرکبات و روغن زیتون بدون انما

 1. تصویر با عنوان 1620028 6
  ۱

  مراحل مشابه را انجام دهید مانند روغن مرکبات و روغن زیتون.

 2. بعد از شب خوابیدن در کنار خود، قبل از آنما در صبح بمانید. شما آنما را با یک روش رژیم غذایی دیگری جایگزین خواهید کرد.
 3. تصویر با عنوان 1620028 7
  ۲

  صبح بخورید یک مخلوط آب شور

 4. دو قاشق چای خوری نمک دریای یونیزه نشده را به ۴ فنجان آب گرم بریزید. اگر شما نمک دریایی ندارید، می توانید از آب نیمی از لیمو استفاده کنید. نخستین چیزی که در صبح بخورید، این مخلوط را بنوشید.
 5. تصویر با عنوان 1620028 8
  ۳

  رژیم غذایی خود را به سبزیجات و سبزیجات محدود کنید.

 6. برای بقیه روز، فقط آماده سازی های خفیف سبزیجات (بدون ادویه) و برنج پاک شود. در طول روز باید از طریق مدفوع خود سنگهای صفراوی را از بین ببرید.

۳

خوردن کبد شما با سیب

 1. تصویر با عنوان 1620028 9
  ۱

  در صورت داشتن شرایط خاص پزشکی، یک کبد مبتنی بر سیب نداشته باشید.

 2. این روش نیاز به نوشیدن مقدار زیادی از محصولات سیب دارد. در حالی که سیب کاملا معتدل هستند، در حد بالا آنها مقدار زیادی قند را به سیستم اضافه می کنند. اگر سرطان، عفونت مخمر، دیابت، هیپوگلیسمی یا زخم معده دارید، از این روش استفاده نکنید.
 3. تصویر با عنوان 1620028 10
  ۲

  به سرعت آب سیب دو روزه بروید.

  برای قرن ها، دانشمندان روش های درمان سنگ های صفراوی بدون جراحی را مورد بررسی قرار داده اند. یک سوزن کبد یک درمان “شیمیایی” است که در آن شما مواد شیمیایی را دفع می کنید که سنگ قاعدگی را از بین می برند.  بسیاری از درمان های شیمیایی تماس با پزشک در طول تاریخ، اثرات جانبی منفی درازمدت بر روی بیماران داشت. هرچند اسید مالیک و لیموویید موجود در سیب، عوارض جانبی نسبتا خوشایند دارند که مدت زمان کمی را می گذرانند.

  • آبمیوه های ساخته شده از کنسانتره یا قند اضافه نکنید. به دنبال محصولات طبیعی سیب هستید.
  • آب را در دمای اتاق نگه دارید و آن را با آب گرم مخلوط کنید تا دمای بیشتری را هنگام نوشیدن آن افزایش دهید.
  • نوشیدن ۱۶ اونس. (۲ فنجان) آب سیب آلی یا سیب سیب هر ۲ ساعت بین ۸ صبح تا ۸ بعد از ظهر در هر دو روز
 4. تصویر با عنوان 1620028 11
  ۳

  در روز دوم، روغن زیتون و آب مرکبات را مخلوط کنید

  در ساعت ۸:۳۰ بعد از ظهر، ½ فنجان روغن زیتون را با ½ فنجان آب لیمو یا ¾ فنجان آب گریپ فروت مخلوط کنید. آب میوه تازه باید فشرده شود، فرآوری نشده باشد.

  • بعد از نوشیدن این مخلوط ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشید، اما سعی کنید به آرامش برسید و راه خود را از طریق آن ببینید. وقتی فرآیند تمام شد بهتر میشوید
 5. تصویر با عنوان 1620028 12
  ۴

  بلافاصله به رخت خواب برو

 6. ممکن است خیلی زود برای رفتن به رختخواب احساس راحتی کند، اما مهم است که برنامه ریزی برای این کبد را حفظ کنید. بعد از حدود ۳۶ ساعت ناشتا، مخلوط روغن زیتون و آبمیوه مرکبات را گرفته اید و حالا باید به رختخواب بروید. به یاد داشته باشید که برای کمک به روند پاکسازی در کنار خود قرار دهید.
 7. تصویر با عنوان 1620028 13
  ۵

  در صبح روز سوم، مخلوط آب شور را بنوشید.

  دو قاشق چای خوری نمک دریای یونیزه نشده را به ۴ فنجان آب گرم بریزید. دوباره نمیتوانید آب نمک را از نیم لیمو جایگزین کنید اگر نمک دریایی ندارید.

  • فقط بقیه روز صرف غذا و سبزیجات کنید. حالت تهوع که شب قبل از آن احساس کردید باید بعد از خوردن غذا در معده تان منتقل شود و بعضی وقت ها در روز سوم یا چهارم سنگ قاعدگی را گذرانده باشید.

   

برای مطاله ی بیشتر دراین مورد لطفا اینجا کلیک کنید.

درباره نویسنده

نگار امیری

نگار امیری دانشجوی ارشد معماری هستم و علاقه زیادی به بلاگینگ و نوشتن دارم حدود دو ساله که در زمینه های مختلف دارم تحقیق می کنم.

ثبت دیدگاه