سبک زندگی سلامت

رازهای کنترل سلامتی شما

نوشته شده توسط نگار امیری

مهم نیست که وضعیت سلامت، مالی، روحی، اقتصادی یا اجتماعی ما چیست، چیزهایی است که ما هر کدام می توانیم برای کنترل (بهتر) سلامتی خودمان داشته باشیم. هیچ کس جوان نیست یا خیلی قدیمی است که عادتهای خوب و سالم را یاد بگیرد.

   بیشتر بخوانید: ۴ خوراکی برای خوابی راحت
۱

کنترل سلامت جسمی شما

 1. تصویر تحت عنوان "دریافت تستوسترون بیشتر" مرحله 22
  ۱

  در مورد نگهداری سلامت با دکتر خود صحبت کنید.

  حفظ سلامت عمومی و تاکید بر سلامتی به شما کمک می کند تا از سلامتی خود دست بردارید.  به پزشک خود بگویید که میخواهید یک معاینه نگهداری بهداشت را برای ارزیابی خطرات خود برای بیماری خاصی برنامه ریزی کنید. این امر مخصوصا برای افراد مسن تر، مردان و زنان همجنسگرا، زنان باردار، افراد مبتلا به سرطان و افرادی که دیابت دارند بسیار مهم است. پیش از قرار ملاقات خود، با انجام موارد زیر آماده سازی کنید:

  • دلایل خود را برای ایجاد یک برنامه تعمیر و نگهداری سالمت بنویسید. به این ترتیب شما یک نقطه شروع برای گفتگو با دکتر خود خواهید داشت.
  • لیستی از اهداف بهداشتی را بنویسید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید فشار خون خود را کاهش دهید، مقدار مشخصی از وزن را از دست بدهید یا دیابت را کنترل کنید.
 2. تصویر تحت عنوان ورزش پس از حمله قلبی مرحله 1
  ۲

  برای ایجاد یک برنامه با دکتر خود کار کنید.

  داشتن برنامه ای که می توانید پیگیری کنید بسیار مفید خواهد بود و اهداف کوتاه مدت ای را که می توانید در جهت تحقق انگیزه کار کنید، ایجاد می کند. از دکتر خود بخواهید که به شما کمک کند تا هر هدف را به گام های مدیریتی که می توانید از آن لذت ببرید شروع کنید.

  • بسته به نقطه شروع خود، کنترل سلامت شما می تواند یک تا پنج سال تلاش باشد. طرح شما باید شامل اهداف خاصی باشد که می خواهید طی آن یک تا پنج سال به دست بیاورید و آن را باید به اهداف کوچکتر و قابل کنترل تر برای رسیدن به مقیاس ماهانه یا سه ماهه تقسیم کنید.
  • طرح شما یک نقطه شروع است و لازم نیست که در سنگ نوشته شود. اگر چیزی اتفاق می افتد و یا زندگی شما تغییر می کند، برنامه خود را به روز رسانی کنید.
  • از مجله خود برای پیگیری اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود استفاده کنید و اینکه آیا شما توانستهاید به آنها دست پیدا کنید. اگر شما قادر به دستیابی به آنها نبودید، دلایل را درک کنید و اهداف جدید خود را در جای خود قرار دهید.
 3. تصویر تحت عنوان "دریافت تستوسترون بیشتر" مرحله 20
  ۳

  برای بررسی مسائل مربوط به سلامت، به طور منظم مراجعه کنید.

  برنامه بهداشتی شما باید به صورت منظم بررسی و بازنویسی برای بیماری های قلبی عروقی، فشار خون بالا و سرطان باشد. با پزشک خود صحبت کنید که در چه مواردی باید تجویز شود و چقدر باید آنها را دریافت کنید.

  • بیماری های قلبی عروقی باید بلافاصله پس از بیست و ده سال بعد بررسی شود. ابزار رتبه بندي خطر بزرگ، نمره خطر فرامينگهام است. عوامل خطر عمده بیماریهای قلبی عبارتند از: رژیم غذایی، سیگار کشیدن، فشار خون بالا، دیس لپیدمی، چاقی، فعالیت بدنی و دیابت.
  • غربالگری فشار خون برای بزرگسالان بزرگتر از ۱۸ سال توصیه می شود.
  • غربالگری دیابت معمولا برای افراد دارای دیس ليپیدمی و فشار خون بالا پیشنهاد می شود.
  • پزشک شما ممکن است در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه، سرطان دهانه رحم، سرطان کولورکتال و انواع دیگر سرطان را توصیه کند. پیشگیری از سرطان شامل اجتناب از تنباکو، فعال بودن جسمی، حفظ وزن سالم، خوردن میوه ها و سبزیجات، محدود کردن مصرف الکل، محافظت در مقابل بیماری های منتقله از راه جنسی و جلوگیری از قرار گرفتن در معرض آفتاب است.
  • علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که واکسیناسیون شما به روز می شود و در مورد نیازهای خاص خود با دکتر شما صحبت می کند.
  • حفظ سلامت روانی و اجتماعی مهم است؛ با پزشک خود در مورد غربالگری برای چنین شرایطی مانند افسردگی و اضطراب صحبت کنید.
  • در نهایت، مسائل بهداشتی شامل پوکی استخوان و بیماری عروق می شود.
 4. تصویر با عنوان Stress Relieve مرحله 22
 5.     بیشتر بخوانید: تنها نویسنده زندگی خود باشید

  تاثیرات منفی را بردارید.

  ما اغلب چنین نگرانی خوبی برای تبدیل شدن به سالم تر است، اما پس از آن این نیت را از طریق تاثیر منفی در زندگی ما می شود. این تأثیرات منفی ما را از دستیابی به اهداف نهایی ما باز می دارد. اگر می خواهید برنامه خود را به کار ببرید، باید به آرامی از این تاثیرات منفی خلاص شوید.

  • لیستی از همه چیزهایی که در زندگی شما وجود دارد را در نظر داشته باشید که تاثیر منفی داشته باشد. به طور خاص فکر کنید که تأثیراتی که بر سلامت شما تأثیر می گذارد.
  • از طریق لیست خود بروید و موارد را از ساده ترین و سخت ترین موارد حذف کنید.
  • سپس به آرامی راه خود را از طریق لیست و خلاص شدن از آن تاثیر منفی از زندگی خود را.
  • شما مجبور نیستید تمام این تأثیرات را در یک زمان متوقف کنید. به آرامی راه خود را تا کاهش بسیاری از آنها از زندگی خود را که ممکن است.
  • مثالهایی از تأثیرات منفی که ممکن است بخواهید در لیست خود داشته باشید عبارتند از: داشتن غذای ناخواسته در خانه، به طور مرتب با یک فروشگاه راحت که در آن شما یک نوار شکلات خریداری می کنید، رانندگی توسط یک درایو سریع غذا، ماندن خیلی دیر، بی نظمی، کسی که دونات را برای کار به ارمغان می آورد، یک دوست که به اهداف شما احترام نمی گذارد و غیره
 6. تصویر با عنوان "تصویب رژیم غذایی ناگهانی" مرحله 5
  ۵

  به اندازه کافی آب و مایعات بنوشید.

  بدن انسان از ۶۰٪ آب تشکیل شده است. به همین دلیل، آب یک ماده حیاتی برای بدن سالم است. آب سموم را از ارگانها و حاملهایمان حذف می کند و مواد مغذی مهم را به سلول هایمان منتقل می کند. آب کافی نمی تواند منجر به کم آبی شود که می تواند شما را خسته و منفی بر سیستم های حیاتی شما تاثیر گذارد. مردان حدود ۱۳ فنجان (۳ لیتر) نوشیدنی در روز نیاز دارند و زنان روزانه ۹ فنجان (۲٫۲ لیتر) نوشیدنی نیاز دارند.

  • این مقدار برای تمام نوشیدنی هایی است که در طول روز مصرف می کنید، نه فقط آب. تمام مایعات سیستم شما را به طریقی دوباره پر می کنند، اما بعضی از نوشیدنی ها (مانند آب) یک کار بهتر و سریعتر انجام می دهند.
  • شما لازم نیست که روزانه مقدار مصرف مایع خود را اندازه گیری کنید، فقط مطمئن شوید که تشنه هستید که مایع به اندازه کافی مصرف می کنید تا دیگر تشنه نشوید.
  • به یاد داشته باشید وقتی تنفس، عرق، و هنگامی که به حمام می روید آب از دست می رود. اگر هر کدام از این موارد را بیشتر و یا طولانی تر (مثلا اگر بیمار هستید یا ورزش کنید)، باید مایعات بیشتری مصرف کنید تا بتوانید آب اضافی که از دست می دهید، استفاده کنید.
 7. تصویر با نام تستوسترون بیشتری دریافت کنید مرحله 15
  ۶

  به اندازه کافی خوابیدن.

  بزرگسالان بین سنین ۱۸ تا ۶۴ سالگی هر شب ۷ تا ۹ ساعت خواب نیاز دارند. بزرگسالان بالای ۶۵ سال نیاز به ۷ تا ۸ ساعت خواب هر شب دارند. مقدار خواب شما تحت تاثیر قرار گرفتن در خلق و خوی شما، انرژی و سلامتی درازمدت است. علاوه بر داشتن خواب کافی، برخی از قوانین خواب پایه وجود دارد که می توان آنها را دنبال کرد:

  • یک برنامه خواب را دنبال کنید که هر روز، از جمله تعطیلات آخر هفته، یکسان باشد.
  • یک روال خواب که هر شب بدون استثنا دنبال می کنید ایجاد کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که اتاق خواب شما تاریک، آرام و سرد است.
  • اگر خواب شما آرام نباشد، در نظر بگیرید که یک تشک یا بالش جدید داشته باشید.
  • اجتناب از نوشیدن چیزی از کافئین چند ساعت قبل از خواب.
  • از بستر خود فقط برای خواب (و جنسیت) استفاده کنید.
 8. تصویر تحت عنوان ورزش پس از حمله قلبی مرحله 6
  ۷

  ورزش منظم

  برای به دست آوردن مزایای بهداشتی قابل توجه، بزرگسالان باید حداقل یک بار در هفته (۱۵۰ دقیقه) یا شدت شدید برای حداقل ۷۵ دقیقه (۱/۶ ساعت) در هفته تمرین کنند. البته، ترکیبی از هر دو فعالیت متوسط ​​و شدید هر هفته نیز عالی است.

  • فعالیت باید در دوره های حداقل ۱۰ دقیقه انجام شود و در طول هفته باید گسترش یابد.
  • برای به دست آوردن مزایای حتی مزایای فعالیت بدنی، فعالیت متوسط ​​خود را تا ۳۰۰ دقیقه (۵ ساعت) در هفته یا فعالیت شدید خود به ۱۵۰ دقیقه (۲/۲ ساعت) در هفته افزایش دهید.
  • علاوه بر این فعالیت هوازی، بزرگسالان باید حداقل دو بار در هفته فعالیت های تقویت عضلات را انجام دهند.
 9. تصویر با نام تستوسترون بیشتری دریافت کنید مرحله 1
  ۸

        بیشتر بخوانید: راز عدد های غذایی سالم

  غذای خود را شاد کن

  گاهی اوقات غذاهای بیش از حد مصرف می کنیم، زیرا ما توجهی نمی کنیم. معمولا این کار به این دلیل است که ما در حال کار کردن با دیگران مانند خوردن یا تماشای تلویزیون می خوریم. در عوض خوردن در حالی که حواس پرت شده است، صرف غذا خود را فقط به وعده های غذایی. خود را دور از حواس پرتی و لذت بردن از غذا خود را. خوردن به آرامی

  • وقتی قادر به غذا خوردن هستید، می توانید پیام های بدن خود را بهتر بخوانید. وقتی بدن شما به شما می گوید پر است، خوردن را متوقف کنید.
  • با گذشت زمان شما باید قادر باشید بگویید که چقدر می توانید در یک وعده غذا بخورید و فقط این مقدار را در صفحه خود قرار دهید. تا آن زمان، صرفه جویی در صرف غذا برای یکی دیگر از یا دیگر.
 10. تصویر با عنوان گرفتن مژه از چشم شما مرحله 16
  ۹

  چشم پزشک را سالانه ببینید

  امتحانات چشم عملا می تواند بیش از مشکلات بینایی تشخیص دهد، آنها می توانند علائم دیابت، فشار خون بالا و آرتریت روماتوئید را تشخیص دهند. چشمان خود را به صورت سالیانه بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که وسایل مورد نیاز (یعنی عینک ها، لنزهای تماسی) با نسخه های مناسب برای کمک به شما بهترین ها را می بینند.

  • هنگامی که شما باید عینک نزنید یا لنزهای نسخه ای اشتباه داشته باشید، می توانید سایر مشکلات بهداشتی مانند سردرد را ایجاد کنید. اطمینان از اینکه نسخه شما به روز می باشد، می تواند مانع از بسیاری از این مشکلات شود.
  • علاوه بر گرفتن چشم خود را به طور منظم بررسی، محافظت از چشم خود را هر روز با انجام موارد زیر: 
   • عینک آفتابی در هنگام سالن بیرون، عینک آفتابی. و برای کمک به انعکاس، یک کلاه با لبه در پیشانی خود بکشید.
   • هنگام انجام کارهای خطرناک همیشه از محافظ چشم محافظت کنید.
   • هنگام ورزش، از تجهیزات حفاظتی برای چشم خود استفاده کنید.
 11. تصویر با عنوان "از بین بردن نفس صبح" مرحله 6
  ۱۰

  سالانه به دندانپزشک بروید

  داشتن سالم نیز به معنای داشتن دهان سالم است – با دندان های سالم و لثه. دندانپزشک شما حداقل یک بار در سال به شما کمک خواهد کرد که دندان ها و لثه ها را در بهترین حالت خود قرار دهید. و این می تواند به شناسایی مشکلات پزشکی در مراحل اولیه کمک کند. همانطور که با چشم انداز، بسیاری از بیماری ها واقعا می تواند از یک آزمون دندانپزشکی قبل از ظاهر شدن سایر علائم تشخیص داده شود.

  • سلامت دندانپزشکی خوب نیز به طور مرتب مسواک زدن و دندانهایتان را به طور مرتب انجام می دهد.
  • در حالت ایده آل شما باید بعد از هر وعده غذایی دندان های خود را بشویید، اما حداقل دندان های خود را یکبار در روز درست قبل از خواب بشویید.
  • شما باید حداقل یک بار در روز نخورید، احتمالا بعد از اینکه دندان هایتان را درست کرده اید و درست قبل از خوابیدن.
 12. تصویر با عنوان "مقابله با درد ناگهانی" مرحله 7
  ۱۱

  سیگار نکش.

  اگر سیگاری هستید، یکی از سلامتی ترین چیزهایی است که می توانید برای خود انجام دهید این است که ترک کنید. هرگز برای رسیدن به دیر نیست. ترک سیگار به شما فورا و در هر سنی می دهد.

  • ترک سیگار می تواند بلافاصله تاثیر مثبت بر سلامت شما داشته باشد مانند کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، سرطان و مشکلات تنفسی.
  • بسته به میزان مصرف سیگار، می توانید مقدار قابل توجهی از پول را که می توانید در جای دیگر بهتر استفاده کنید ذخیره کنید.
  • اکثر ایالت ها و ولسوالی ها برنامه هایی رایگان برای کمک به ترک سیگار را در اختیار شما قرار می دهند، بنابراین مجبور نیستید تنها به آن بروید.

۲

حفظ سلامت روحی شما

 1. تصویر با عنوان رمانتیک گام 9
  ۱

  ایجاد و حفظ روابط سالم

  ارتباط با دیگر افراد برای سلامت روانی شما مناسب است. دوستان و خانواده می توانند به کاهش سطوح استرس کمک کنند و احساس امنیت و رضایت شما را افزایش دهند. این اتصالات به شما کمک می کند تا شما را تحت تاثیر قرار داده و ارزشمند، که به نوبه خود کمک خواهد کرد که شما احساس خوشحالی و کمتر تنهایی.

  • ارتباطات شخصی برای سلامتی شما مفید است. به عنوان مثال، تنهایی می تواند فشار خون بالا را افزایش دهد و ارتباطات انسانی می تواند عمر طول عمر خود را افزایش دهد.
  • ارتباطات دوستانه و خانوادگی نیاز به حمایت از شما دارند یا ممکن است مفید باشند. شما باید حداقل چند نفر از دوستان یا اعضای خانواده داشته باشید که با آنها ارتباط برقرار کنید: احساس راحتی در اطراف؛ احساس کنید که بدون اینکه قضاوت کردید، بتوانید به آنها بگویید؛ می تواند برای حل مشکلات کمک کند احساس ارزشمندی به طور جدی درمان می شوند.
  • اگر دنبال یک دوست جدید هستید، یکی از فعالیت های زیر را در نظر بگیرید: ثبت نام در یک کلاس جالب؛ پیوستن به یک باشگاه کتاب شرکت در یک باشگاه پیاده روی داوطلب شدن در یک سازمان غیر انتفاعی
 2. تصویر با عنوان کمک به قربانیان آتش سوزی مرحله 6
  ۲

  به دیگران کمک کن

  . کمک به دیگران به طور مشخص برای این افراد سودمند است، اما تاثیرات مثبت زیادی نیز بر شما دارد. کمک به دیگران می تواند: افزایش سطح شادی خود را؛ باعث خوشحالی شما می شود؛ ارتباطات خود را با دیگر انسان ها فراهم کنید احساس نیاز و مفید می کنید میزان نگرانی شما را کاهش دهید. و به شما معنای معنی یا هدف را به زندگی شما می دهد.

  • کمبود سازمانهای خیریه و سازمان های غیر انتفاعی وجود ندارد که به داوطلبان نیاز داشته باشند تا بتوانند در مورد هر شغلی که فکر می کنید بتوانند به آن کمک کنند. اما کمک به دیگران لازم نیست که چنین سازماندهی شود. همچنین می تواند کمک به همسایگی خود را در بطری های خود و یا پیاده روی یکی دیگر از همسایگان پس از بارش برف را کنار بگذارد.
 3. تصویر با عنوان خودتان را متقاعد کنید که از یک مرحله شاد باشید 6
  ۳

  پاداش دادن به خودت

  به خودتان فرصتی بدهید تا شادمانی، شادی و رضایت را به طور منظم احساس کنید. مثلا می خندد، کاهش درد، تسکین عضلات، کاهش اضطراب و کمک به ریه ها و قلب شما است. بعضی از راه های به طور منظم به زندگی شما اضافه شده است:

  • وقتی احساس خستگی یا خستگی می کنید، کتاب های خواندن را بخوانید.
  • مجموعه ای از عکس ها را در جایی که می توانید به آنها نگاه کنید تا یک انرژی مثبت مثبت به من بدهید، نگه دارید.
  • در هنگام رانندگی تماشای کمدی ها در تلویزیون یا در فیلم ها و یا در رادیو.
  • عکسهای احمقانه در وبسایتها را بررسی کنید مانند من میتوانم Cheezburger داشته باشم!
  • خنده در خود و شرایط پوچ شما ممکن است خود را در
  • رنگ در کتاب رنگ آمیزی بزرگسالان، و یا یک حزب رنگ آمیزی با دوستان خود.
  • ثبت نام در یک کلاس یا فعالیتی که همیشه می خواستید امتحان کنید، مانند سفال یا شیشه های رنگی.
  • برای پدیکور، ماساژ یا صورت (یا هر سه!) به آبگرم بروید.
 4. تصویر به نام چالش های صورت مرحله 13
  ۴

  به معنویت توجه کن

  معنویت به معنای دین سازمان یافته نیست. این می تواند درک (یا تلاش برای درک) هدف شما در زندگی یا معنای زندگی شما باشد. معنویت، به طور کلی می تواند: کمک به اطمینان شما از وجود یک نیروی یا موجودیت بیشتر؛ به شما حس هدف یا معنا بدهد به شما در درک رنج کمک می کند کمک به برقراری ارتباط با دیگران؛ و به شما یادآوری می کند که خوب در جهان وجود دارد.

  • معنویت می تواند شامل پیوستن یا حفظ ایمان شما به یک موسسه مذهبی خاص باشد یا این می تواند به معنای تمرکز بر مفهوم خود خداوند باشد.
  • تمرکز مانند تنفس عمیق، ذهنیت، تجسم و مادری می تواند به شما انرژی تمرکز کند و احساس آرامش را افزایش دهد.
 5. تصویر با عنوان "پیروی از شهود" گام 6
  ۵

  یادگیری استراتژی های مقابله ای بهتر.

  هر نقطه ای از زندگی شما شاد و مثبت نیست. کنترل کنترل سلامت شما همچنین یادگیری نحوه برخورد با زمان های بد با ایجاد استراتژی هایی است که به شما در درک، مقابله و در نهایت احساس بهتر کمک می کند. عادت های متعددی وجود دارد که می توانید آن را توسعه دهید که به شما کمک می کند تا چیزهای منفی زندگی خود را کنار بگذارید، از جمله:

  • افکار و احساسات خود را در رابطه با یک رویداد بد بدانید. فرصت را در مورد وضعیت (در نوشتن) بشنوید. هنگامی که کاغذ کم می شود، احتمالا بهتر خواهد شد زیرا شما توانسته اید افکار خود را سازماندهی کنید و استرس هایی که در مورد وضعیت احساس می کنید را آزاد کنید. در حالت ایده آل شما قادر به حرکت در موقعیت و فراموش کردن آن اتفاق می افتد.
  • اگر مشکلی که شما تجربه می کنید بیشتر منطقی از احساسات است، با آن برخورد کنید مانند هر مشکل دیگری. بنویسید مشکل چیست و تمام راه حل هایی که می توانید از آن بپرسید. جوانب مثبت و منفی هر راه حل را ارزیابی کنید. یک راه حل را انتخاب کنید که بهترین کار برای شما باشد و دلایل مثبتی را که این راه حل را انتخاب کرده اید را تقویت کنید. راه حل را اجرا کنید
  • گاهی اوقات ما در مورد راه مشکل بیش از ما باید نگران باشید. نه به این دلیل که ما می خواهیم، ​​بلکه چون نمی توانیم به آن کمک کنیم. هنگامی که شما خود را در مورد وضعیت خاصی نگرانی می کنید، یک گام به عقب بردارید و از خودتان بپرسید که نگرانی شما چگونه واقع بینانه است. آیا ممکن است برخی از نگرانی ها اغراق آمیز باشد؟
  • متوجه شدم که شما نمی توانید تمام روز، هر روز نگرانی داشته باشید، بنابراین اگر نگران باشید، روزی خاصی را صرف نگرانی کنید. سپس، زمانی که فرصتی برای نگرانی داشتید، متوقف و فکر کنید در مورد چیزهای خوب زندگی خود را به خاطر بسپارید که چیزها به نظرشان نرسید.

۳

پیری سالم

 1. تصویر به نام پاکسازی سیستم لنفاوی مرحله 15
  ۱

  داروهای خود را به طور منظم مرور کنید.

 2. برای اطمینان از اینکه داروهای خود را به کار خود انجام می دهند، به طور منظم با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید. همچنین هر بار که یک نسخه تجویزی جدید یا داروهای بدون نسخه دریافت می کنید، هر دغدغه را با دکتر یا داروساز تان بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که شما هیچ گونه تداخل دارویی منفی را تجربه نخواهید کرد.
 3. تصویر با عنوان افزایش سطح انرژی در بعد از ظهر مرحله 15
  ۲

  هر سال سؤال خود را بررسی کنید

 4. قرار ملاقات با یک متخصص شنوائین حداقل یک بار در سال برای بررسی شنوایی خود. اگر شنوایی شما از زمان آخرین قرار ملاقات تغییر کرده باشد، اطمینان حاصل کنید که سمعک خود را دریافت کنید یا ارتقا دهید.
 5. تصویر تحت عنوان Knowledgeable مرحله 5
  ۳

  خانه خود را برای خطرات بررسی کنید

 6. از طریق خانه خود بروید و هر خطری را که ممکن است صدمات و یا افتادن را از بین ببرد، حذف کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام قسمتهای خانه شما روشنایی کافی دارند. اطمینان حاصل کنید که bannisters در تمام پله های خود محکم و مطمئن هستند. و میله ها و دستگیره ها را در مکان هایی که ممکن است رخ دهد (مانند دوش، حمام و غیره) در مکان هایی قرار می گیرند که ممکن است رخ دهد.
 7. تصویر به نام "لذت بردن از خانه در شب شنبه" گام 11
  ۴

  شرکت در یک برنامه خودگردانی مزمن مزمن (CDSMP).

  CDSMP که توسط دانشگاه استنفورد توسعه داده شده است در حال حاضر توسط ادارات بهداشت عمومی و سایر سازمان های بهداشتی در سراسر آمریکای شمالی و اروپا استفاده می شود. این برنامه به شما در ایجاد استراتژی های مقابله کمک خواهد کرد اگر شما هر نوع بیماری مزمن مانند دیابت، آرتریت یا بیماری قلبی داشته باشید.

  • برای پیدا کردن اطلاعات مربوط به برنامه های منطقه خود، به وب سایت بخش بهداشت و درمان کشور مراجعه کنید. اکثر مناطق این برنامه را به صورت رایگان ارائه می دهند.

۴

کمک به کودکان شما

 1. تصویر با عنوان درمان یک تب در خانه مرحله 22
  ۱

  نگرش خود را نسبت به غذا تغییر دهید.

  فقط ۲۰ درصد از دانش آموزان دبیرستانی در ایالات متحده حداقل روزانه ۵ وعده میوه و سبزی مصرف می کنند. نوجوانان باید نه تنها برای خوردن مقدار کامل میوه ها و سبزی ها هر روز تشویق شوند، بلکه باید تشویق شوند که غذای “واقعی” را بیشتر مصرف کنند. غذاهای سریع و غذاهای فرآوری شده باید تا حد امکان اجتناب شود. غذاهای خانگی و غذاهای ساخته شده از ابتدا باید تشویق شود.

  • یکی از سریع ترین راه های خوردن سالم، کاهش میزان کالری مصرفی از طریق مایعات مانند پاپ، آب، نوشیدنی های انرژی، جرقه شیر و غیره است.
 2. تصویر به نام آسان کردن پول (برای کودکان و نوجوانان) مرحله 5
  ۲

  فعالیت جسمانی را تشویق کنید.

  کودکان سالم باید حداقل ۶۰ دقیقه فعالیت بدنی داشته باشند. اما آنها مجبور نیستند که ۶۰ دقیقه تمام را در یک زمان بگذرانند، می توان آنها را به کوچکتر و تکه های قابل کنترل تر از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه شکسته کرد.

  • مهم نیست که آب و هوا و یا فصل، بچه ها را خارج از منزل بگذارید تا هرچه بیشتر بازی کنید.
  • والدین باید در فعالیت های بدنی با فرزندان خود شرکت کنند نه تنها به عنوان یک وسیله تشویق و راه پیوند، بلکه به این دلیل که ورزش برای بزرگسالان مفید است.
  • تنظیم اهداف فعالیت فیزیکی خانواده برای دستیابی به هم. شرکت در رویدادهای خیریه مانند ماراتن یا پیاده روی یک خانواده به عنوان یک خانواده.
 3. تصویر به نام کاهش تب بدون دارو. مرحله 10
  ۳

  بیشتر بخوانید: چگونه تب کودک را کاهش بدید

  اطمینان حاصل کنید که آنها به اندازه کافی به خواب می روند.

  کودکان به منظور درست کارکردن، باید هر شب ۹ تا ۱۰ ساعت خواب داشته باشند. کمتر از ۹ تا ۱۰ ساعت خواب می تواند بر توانایی شما در تفکر، یادگیری و تصمیم گیری های خوب تاثیر بگذارد. فقدان خواب نیز می تواند با افزایش خطر ابتلا به چاقی، دیابت، فشار خون بالا، بیماری های قلبی و افسردگی شما را به طور فیزیکی تحت تاثیر قرار دهد.

  • کمک به بچه های خود را با ایجاد یک رویا یا مراسم خوابیدن به اندازه کافی بخوابید. یک ساعت خواب اختصاصی ایجاد کنید که هر شب، از جمله تعطیلات آخر هفته، دنبال می شود. اجتناب از رایانه و تلویزیون یک ساعت قبل از خواب. ساعت قبل از خواب قبل از خواب انجام فعالیت های آرام مانند دندان های مسواک زدن و خواندن یک کتاب.
  • کودکان و بزرگسالان باید یک اتاق تاریک داشته باشند تا بتوانند خواب شب آرامی را تجربه کنند. در حالت ایدهآل، اتاق خواب کودک شما باید به اندازه تاریک باشد و تخت آنها فقط برای خوابیدن استفاده شود.
  • اجتناب از وعده های غذایی درست قبل از خواب. این نه تنها مانع ناراحتی معده می شود که ممکن است بچه هایتان را بیدار نگه دارد، این ممکن است به جلوگیری از رویاهای بد کمک کند. همچنین برای جلوگیری از نوشیدن بیش از حد قبل از خواب، مفید است که برای جلوگیری از اینکه بچه ها نیاز به رفتن به حمام هنگام خواب داشته باشند، مفید باشد.
 4. تصویر با عنوان REM Sleep Step 3 دریافت کنید
  ۴

  محدودیت ها را در الکترونیک تنظیم کنید.

  فناوری هر نوع – تلویزیون، بازی های ویدئویی، کامپیوتر، تلفن همراه، و غیره – باید محدودیت های روزانه داشته باشد. هنگامی که محدودیت های روزانه به دست می آید، بچه ها را تشویق به انجام فعالیت بدنی می کنند، بدون آنکه تکنولوژی آنها باشد.

  • حوزه هایی مانند میز شام باید به عنوان “مناطق بدون فناوری” تعیین شود که در آن اقلام الکترونیکی ممنوع است – برای هر دو والدین و بچه ها. در عوض ارتباط چهره به چهره (قدیمی) باید تشویق شود.
 5. تصویر با عنوان "گرفتن یک کودک برای جلوگیری از انگشتان مکیدن" مرحله 8
  ۵

  کودکان را در مورد قوانین آنلاین آموزش دهید.

  بسیاری از کودکان هرگز جهان را بدون اینترنت شناخته اند. آنها در تعامل، بازی و یادگیری آنلاین هستند. اما بچه ها نیز می توانند از طریق اینترنت استفاده شوند و باید در زمان مناسب در جوامع آنلاین خود به درستی رفتار کنند.

  • والدین باید الگوهای موثر نقش ارتباطات آنلاین خوب باشند. کودکان دوست دارند تقلید کنند چه بزرگسالان انجام می دهند، بنابراین اگر آنها شما را به قسم خوردن و اعمال آنلاین بی ادبانه می کشند، ممکن است تلاش کنند همان کار را انجام دهند. اگر آنها می بینند شما مهربان هستید و با استفاده از روش های خوب آنلاین، ممکن است شما را دنبال کنند.
  • بچه های خود را در مورد قلدری اینترنتی آموزش دهید. داستان های مربوط به کودکان که سارق سایبری شده اند را پنهان نکنید، به جای این داستان ها را با بچه های خود در میان بگذارید و در مورد آنها صحبت کنید. بحث کنید که چگونه بچه ها باید تحت شرایط مشابه (واعظ والدین یا معلم خود، اطلاعات شخصی یا عکس ها و غیره ارسال کنند) واکنش نشان دهند.
  • در مورد نرم افزار و برنامه هایی که بچه ها از وقت خود در اینترنت و یا تلفن های خود استفاده می کنند مطلع شوید و بدانید که چگونه کار می کنند و چه چیزی برای آنها استفاده می شود. به بچه هایتان تکیه نکنید تا شما را به آنچه آنها آنلاین می کنند آموزش دهند.

  سایت بزرگ رازدانه

 

درباره نویسنده

نگار امیری

نگار امیری دانشجوی ارشد معماری هستم و علاقه زیادی به بلاگینگ و نوشتن دارم حدود دو ساله که در زمینه های مختلف دارم تحقیق می کنم.

ثبت دیدگاه