بیماری سلامت کبد

راز های پاکسازی کبد

نوشته شده توسط نگار امیری

کبد دومین عضو بدن در بدن انسان است و یکی از مهمترین آنهاست، زیرا مسئول فیلتر کردن سمهای مضر خارج از جریان خون است. برنامه های پزشکی برای سم زدایی از کبد وجود دارد، اما همچنین تغییرات طبیعی و ساده زندگی شیوه ای وجود دارد که می تواند باعث ایجاد یک کبد پاک و سالم شود. با این حال، ایده رژیم های غذایی سم زدایی یا تمیز کردن، توسط مطالعات علمی پشتیبانی نمی شود. در هنگام رفتن به این رژیم ها، هنگام ارتباط با پزشک خود باقی بمانید.

    بیشتر بخوانید: رازهای جلوگیری از سرطان کبد
 
قسمت ۱

نوشیدن مایعات مناسب

 1. تصویر با عنوان پاکسازی کبد مرحله 1
  ۱

  مصرف الکل و کافئین را کاهش دهید.

 2. الکل و کافئین دو نفر از بزرگترین مجرمان هستند که سموم را در کبد شما ذخیره می کنند و از کارکرد درست آنها جلوگیری می کنند. با کاهش مصرف الکل و نوشیدنی های کافئین، کبد خود را پاک کنید. تحقیقات اخیر با این حال نشان می دهد که قهوه بدون کافئین ممکن است به کاهش سطح آنزیم های کبدی کمک کند. این نوشیدنی ها را با نوشیدنی های غیر الکلی جایگزین کنید تا بتوانید کبد خود را احیا کنید، خود را پاک کنید و به درستی عمل کنید. برای پیدا کردن آنچه که مایعات برای کبد مفید است، مطالعه کنید.
 3. تصویر عنوان پاکسازی کبد مرحله 2
  ۲

  آب زیادی بخورید.

 4. مصرف کربوهیدراتها و سموم را از طریق نوشیدن حداقل ۲ کیلوگرم آب در هر روز انجام دهید. مصرف آب زیادی باعث می شود شما هیدراته شود، که به طور طبیعی بازسازی سلول را تشویق می کند. همچنین به کبد اجازه می دهد تا سموم و باقی مانده های بیشتری را فیلتر کند و سریعتر کار کند و سطح انرژی شما را افزایش دهد.
 5. تصویر عنوان پاکسازی کبد مرحله 3
  ۳

  لیمو را به رژیم خود اضافه کنید.

 6. آب لیمو را در آب یا چای یکبار در روز بنوشید. آب لیمو تولید عصاره کبد را تحریک می کند تا به جلوگیری از انتشار سموم کمک کند. همچنین از ایجاد سنگ های صفراوی جلوگیری می کند و عملکرد هضم و کبد را در حرکت آب معدنی ترویج می کند.
 7. تصویر عنوان پاکسازی کبد مرحله 4
  ۴

  چای سبز بخورید

 8. چای سبز غنی از کاتچین ها، یک نوع آنتی اکسیدان گیاهی است که عملکرد کبد را افزایش می دهد و باعث کاهش ذخیره چربی در کبد می شود.

 

 1. تصویر با عنوان پاکسازی کبد مرحله 5
  ۵

  نوشابه های طبیعی میوه ها را بخورید.

 2. میوه ها مانند توت فرنگی، تمشک، زغال اخته و تمشک همه باعث افزایش سلامت کبد می شوند. این میوه ها دارای اسید های ارگانیک هستند که سطح قند خون را پایین می آورند و به شما کمک می کنند تا چربی سوزانید و احتمال ابتلا به بیماری های کبدی چربی را کاهش دهید.
 3. تصویر با عنوان پاکسازی کبد مرحله 6
  ۶

  آب خود را سریع کنید.

  روزه گرفتن یک راه مطمئن برای پاک کردن کبد است. اغلب غذاها شامل مصرف فقط میوه ها و سبزیجات و یا تنها نوشیدن آب میوه و سبزیجات برای مدت زمان مشخصی می شوند. وجود دارد بسیاری از پاک کردن وجود دارد – شما باید انتخاب کنید که مناسب بدن شما است.

  • قبل از شروع سریع، باید مشاور متخصص تغذیه یا پزشک را مشاوره کنید.

قسمت ۲

خوردن غذاهای سالم

 1. تصویر به نام پاکسازی کبد مرحله 7
  ۱

  اجتناب از غذاهایی که باعث آسیب به کبد شما می شود.

  غذاهای فرآوری شده و حاوی مقدار زیادی نگهدارنده، چربی و کلسترول می توانند باعث کج شدن و مسدود شدن با باقیمانده چربی شوند. پاک کردن کبد خود را با اجتناب از غذاهای فرآوری شده و یا چربی به اجازه کبد خود را بلوک و بازسازی سلول.

  • از غذای سریع اجتناب کنید به طور خاص، سعی کنید از مواد غذایی سرخ شده سرخ شده یا گوشت های نگهدارنده (مثل سوسیس، گوشت گاو، گوشت گاو تهیه شده، و غیره) اجتناب کنید.
  • اجتناب از چربی های بد باید از خوردن گوشت قرمز چربی، غذای مغذی سرخ شده و چربی های فرآوری شده اجتناب کرد، زیرا آنها می توانند کبد شما را گرفتار کنند. چربی های فرآوری شده شامل مارگارین، کوتاه کردن و روغن های هیدروژنه است.
  • اجتناب از شیرین کننده های مصنوعی، رنگ ها و مواد نگهدارنده. بهترین زمان برای پاک کردن کبد است.
 2. تصویر با عنوان پاک کردن کبد مرحله 8
  ۲
              بیشتر بخوانید: تاثیرات فوق العاده گیاه خواری بر بدن

  سبزیجات خود را بخور

  سبزیجات خاصی حاوی مواد مغذی مانند بتا کاروتن است که باعث تحریک سلول های کبدی و محافظت از کبد از سموم می شود. سبزی تیره، برگ سبز مانند اسفناج، رشد سلول و تحریک کبد را تشویق می کند، در حالی که چغندرها از آسیب های سمی از مجاری صفراوی در کبد محافظت می کنند. هدف ۵ بار سبزیجات روزانه و شامل کسانی است که حاوی مواد مغذی کمک کننده کبد هستند.

  • سبزیجات که سلامت کبد را تقویت می کنند شامل سبزیجات قاصدک، کدو تنبل تلخ، آرژول، سبز خردل، کیک و اسفناج است.
 3. تصویر با عنوان پاک کردن کبد مرحله 9
  ۳

  مصرف سیر خود را بالا ببرید.

  سیر دارای ترکیبات حاوی گوگرد است که آنزیم های کبدی را فعال می کنند که برای از بین بردن هر گونه سمی که ممکن است در سیستم شما باشد، کار کند. سیر همچنین حاوی آلیسین و سلنیم، دو ماده مغذی است که از کبد از آسیب های ناشی از سموم محافظت می کند. این دو ماده غذایی نیز در روند سم زدایی کمک می کنند.

  • اگر شما نمیتوانید طعم سیر را تحمل کنید زیرا شما آن را دوست ندارید (یا شما یک خون آشام هستید)، میتوانید مکمل سیر را در فروشگاه بهداشت محلی خود بخرید.
 4. تصویر به نام پاکسازی کبد مرحله 10
  ۴

       بیشتر بخوانید: خواص بی نظیر لیموترش

  خوردن گریپ فروت

 5. گریپ فروت غنی از ویتامین C و آنتی اکسیدان ها است که هر دو آنها پاک کننده سالم کبد هستند. گریپ فروت آنزیم های سم زدایی را در کبد تقویت می کند و دارای ترکیب فلاونوئید شناخته شده به عنوان naringenin است که باعث می شود کبد به جای سوختن چربی به سوختن چربی کمک کند. با این حال، مراقب باشید زیرا مقدار زیادی از گریپ فروت می تواند آنزیم کبدی به نام سیتوکروم P450 را مهار کند، که می تواند بر روی برخی از مواد غذایی و داروها در بدن شکسته شود.
 6. تصویر عنوان پاکسازی کبد مرحله 11
  ۵

  دو بار در هفته آوکادو را بخورید.

 7. آووکادو خوشمزه است و دارای ترکیبات تولید گلوتاتیون است. این ترکیبات به جلوگیری از اضافه بار کبد کمک می کند.
 8. تصویر عنوان پاکسازی کبد مرحله 12
  ۶

  خوردن گردو

 9. گردو دارای سطوح بالای L-آرژینین (اسید آمینه) گلوتاتیون و اسیدهای چرب امگا ۳ است که به پاک کردن کبد آمونیاک باعث بیماری کمک می کند. عصاره پوسته آنها در بسیاری از فرمول های پاکسازی کبد استفاده می شود.

قسمت ۳

با استفاده از داروهای گیاهی

 1. تصویر با عنوان پاک کردن کبد مرحله 13
  ۱

  از مکمل گیاهی استفاده کنید.

 2. همه گیاهان طبیعی مانند باقلا و ریشه گوسفند برای کمک به از بین بردن بدن از سموم در حالی که حفاظت از سلول های کبدی و ترویج عملکرد کبدی سالم است. همه را می توان در کپسول یا قرص پیدا کرد و ریشه قاصدک نیز در برخی از چای های گیاهی وجود دارد. اضافه کردن این مکمل ها به رژیم غذایی روزانه شما ممکن است به پاک کردن کبد و تنظیم عملکرد آن کمک کند.
 3. تصویر به نام پاکسازی کبد مرحله 14
  ۲

  از سویا لسیتین استفاده کنید.

 4. دانه های لسیتین سویا حاوی فسفولیپید هایی هستند که به محافظت از کبد کمک می کنند  . گرانول های سویا لسیتین در اکثر فروشگاه های بهداشت مواد غذایی در دسترس هستند.
 5. تصویر به نام پاکسازی کبد مرحله 15
  ۳

  مصرف منیزیم خود را افزایش دهید.

  منیزیم ترویج تولید صفرا، که به نوبه خود باعث تمیز کردن کبد می شود. شما می توانید مکمل های منیزیم برای افزایش سلامت کبد خود را.

  • یکی دیگر از راه های دریافت منیزیم شما این است که یک قاشق غذا خوری نمک اپسیم را در آب گرم و یک یا دو بار در ماه یکبار مصرف کنید. نمک اپسوم حاوی مقدار زیادی منیزیم است.
 6. تصویر با عنوان پاک کردن کبد مرحله 16
  ۴

  زردچوبه را به رژیم خود اضافه کنید.

 7. زردچوبه توانایی کبد را برای تولید صفرا، یک بخش کلیدی از روند پاکسازی کبد تقویت می کند. همچنین شناخته شده است برای کمک به بازسازی سلول های آسیب دیده کبد.
 8. برای دیدن روش تغذیه مناسب و سالم اینجا کلیک کنید

 9. تصویر به نام پاکسازی کبد مرحله 17
  ۵

  شروع به مصرف مکمل های شیرین شیر کنید.

 10. سرخدار شیر باعث رشد و سلامت سلول های کبدی می شود. طعم دار شیر حاوی سیلیمارین ها است که آنتی اکسیدان ها هستند که با اکسیداسیون مبارزه می کنند، فرایندی که سلول های کبدی را آسیب می زند. همچنین باعث افزایش سنتز پروتئین در کبد می شود.

قسمت ۴

پاک کردن زندگی شما

 1. تصویر با عنوان پاک کردن کبد مرحله 18
  ۱

   

  تنش بر زندگی شما.

  شرایط استرسزا هورمون ها و آندورفین ها را در جریان خون آزاد می کنند که به نوبه خود سموم را در کبد سپری می کند و آن را کاهش می دهد. از بین بردن استرس در هر منطقه از زندگی خود که می توانید.

  • فعالیت های ضد استرس مانند یوگا و مراقبه را در نظر بگیرید.
 2. تصویر با عنوان پاکسازی کبد مرحله 19
  ۲

   

  استفاده از محصولات تمیز کردن خانه های طبیعی.

 3. هنگامی که شما خود را به مواد شیمیایی تبدیل می کنید، کبد شما باید بیش از حد کار کند تا شما را سالم نگه دارد. با استفاده از مواد پاک کننده ساخته شده از مواد طبیعی، تعداد مواد شیمیایی که در معرض آن قرار می گیرید را کاهش دهید. همچنین به استفاده از محصولات ارگانیک و طبیعی برای سلامت شخصی خود کمک می کند.
 4. تصویر به نام پاکسازی کبد مرحله 20
  ۳

   

  استفاده از تصفیه کننده هوا را در خانه خود در نظر بگیرید.

 5. سموم بیشتری در هوا، سموم بیشتری از کبد شما باید از بدن شما خارج شود. اگر در شهر یا در نزدیکی یک بزرگراه زندگی کنید، تصفیه کننده های هوا به خصوص سرمایه گذاری خوبی هستند، زیرا اتومبیل ها بسیاری از مواد سمی را در هوا حمل می کنند.
 6. تصویر به نام پاکسازی کبد مرحله 21
  ۴

  ورزش تا حد امکان

 7. ورزش به شما کمک می کند که یک وزن سالم را حفظ کنید، که به نوبه خود خطر ابتلا به بیماری کبدی چربی را کاهش می دهد. ورزش همچنین عملکرد آنزیم های کبدی را بهبود می بخشد. با این حال، آموزش وزن بیش از حد با افزایش آنزیم های کبدی مرتبط است، به همین دلیل است که شما باید ۴۸ ساعت قبل از آزمایش عملکرد کبدی تمرین کنید.

             سایت بزرگ رازدانه

درباره نویسنده

نگار امیری

نگار امیری دانشجوی ارشد معماری هستم و علاقه زیادی به بلاگینگ و نوشتن دارم حدود دو ساله که در زمینه های مختلف دارم تحقیق می کنم.

ثبت دیدگاه