آرایش مو آرایش و زیبایی

چگونه رنگ مو را به آسانی پاک کنیم؟

نوشته شده توسط razdane

رنگ موهایتان را دوست ندارید؟ نمی‌دانید باید چه کار کنید؟ چطور رنگ موهایتان را پاک کنید؟ نگران نباشید در اینچا چند روش عالی برای پاک کردن رنگ موهایتان به شما آموزش می‌دهیم.

اگر بخواهید رنگ موهایتان را پاک کنید تا موهایتان طبیعی‌تر به نظر برسند یا اگر رنگ موهایتان را دوست ندارید، باید روش مناسبی برای این کار پیدا کنید و این پست در این زمینه به شما کمک می‌کند. در ادامه چند روش موثر برای پاک کردن رنگ مو گفته شده‌ است.

۱- بلیچ یا سفید کردن

این روش رایج‌ترین و البته سخت‌ترین روش از بین بردن رنگ مو است. از آنجایی که این روش ممکن است به موهایتان آسیب بزند، بهتر است درصورتی که از سایر روش‌ها به نتیجه مطلوب نرسیدید از این روش به عنوان آخرین راه‌حل استفاده کنید. بلیچ کردن موهایی که از قبل نیز رنگِ روشن شده‌اند ممکن است باعث آسیب شدید مو شود. بنابراین بلیچ کردن زمانی موثر است که بخواهید رنگ موهایتان را برای همیشه پاک کنید.

۲- شامپو ضدشوره

احتمالا قبلا نمی‌دانستید ولی هنگامی که می‌خواهید رنگ موهایتان را پاک کنید شامپوی ضدشوره یک گزینه مناسب برای این کار است. این شامپوها بر روی رنگنیمه دائمِ مو خوب عمل می‌کنند، ولی برای رسیدن به نتیجه باید چند بار موهایتان را با این شامپو بشویید. به دلیل اینکه این شامپوها مو را خشک می‌کنند هنگام استفاده از این روش بهتر است از یک شامپوی نرم‌کننده نیز استفاده کنید.

  بیشتر بخوانید:

# آموزش تطبیق رنگ مو با آرایش صورت

# پر طرفدارترین رنگ مو ۲۰۱۷

# بهترین رنگ مو ۲۰۱۸

۳- ویتامین C

این روش برای رنگنیمه دائم مو  مناسب است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قرص جوشان ویتامین C را با شامپو مخلوط کنید. برای هر ۱۰۰۰ میلی‌گرم ۱ یا ۲ قرص نیاز دارید. می‌توانید از ۱ یا ۲ گرم پودر ویتامین C نیز استفاده کنید ولی بهتر است از قرص استفاده کنید. قرص‌های خرد شده را با شامپو مخلوط کنید و این مخلوط را روی موهایتان بگذارید و مطمئن شوید همه سطح موهایتان را پوشانده‌اند. حداکثر ۲۰ دقیقه روی موهایتان بماند و سپس موهایتان را بشویید.

۴- نمک حمام

می‌توانید از نمک حمام که حاوی بی کربنات سدیم و نمک فرنگی اصل (سولفات دومنیزى) برای پاک کردن رنگ موهایتان استفاده کنید. این روش برای موهای رنگ شده نیمه دائم مناسب است. وان را پر از آب کنید، نمک حمام را به آن اضافه کنید و سپس موهایتان را در آب وان قرار دهید. تا جاییکه ممکن است اجازه دهید موهایتان در آب بماند. اگر موهایتان رنگدانه زیادی داشته باشد، با تغییر رنگ آب می‌بینید که آنها از موهایتان خارج می‌شوند. این کار روشی ساده و مقرون به صرفه برای از بین بردن رنگ مویی است که دوست ندارید.

۵- پاک‌کننده‌های رنگ مو

این محصولات به راحتی در دسترس و  برای از بین بردن رنگ دائمی موها بسیار عالی هستند. دو نوع پاک کننده رنگ مو وجود دارد: ریموور رنگ و استیپر رنگ. ریموور رنگ آسیب کمتری به موهایتان وارد می‌کند. از طرف دیگر، استیپر رنگ مانند بلیچ عمل می‌کنند و بنابراین بهتر است از آنها استفاده نکنید. وقتی از ریموور رنگ استفاده می‌کنید مطمئن شوید که رنگ طبیعی موهایتان با آن مخلوط نمی‌شود. هنگام استفاده از این محصولات به دقت به دستورالعمل نوشته شده بر روی آنها توجه کنید.

همیشه لازم نیست برای پاک کردن رنگ موهایتان به سالن‌های گران قیمت بروید. می‌توانید در خانه با استفاده از روش‌ها و مواد تشکیل‌دهنده ساده، رنگ موهایتان را پاک کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بدانید کدام روش مناسب جنس موهای شما است و کمترین آسیب را به موهایتان می‌زند. به خاطر داشته باشید برای داشتن موهای نرم، بعد از به کار بردن این روش‌ها از شامپوی نرم کننده استفاده کنید. با استفاده از این روش‌ها می‌توانید به راحتی رنگ موهایتان را پاک کنید.

منبع: Stylecraze

درباره نویسنده

razdane

ثبت دیدگاه