پوست و مو سلامت

درمان خشگی مو +چگونه موهای پرپشتی داشته باشیم؟

نوشته شده توسط نگار امیری

آیا موهای خشک دارید که روی پوست خارش دار و خشک پوست قرار دارد؟ آیا همه تهویه های خرید شده توسط فروشگاه را امتحان کرده اید، اما آنها کمک نمی کنند؟ یک راه عالی برای از بین بردن موهای خشک و سر پوست موهای خشک است و محصولات طبیعی می توانند شگفت انگیز باشند. برای برخی از استراتژی ها، دستورالعمل ها و راهنمایی هایی که در مورد چگونگی گرفتن موهایتان به دنبال شگفت انگیز است، بخوانید.

۱

درمان های عمیق

 1. تصویر با عنوان "از بین بردن موهای خشک و سرپایی" گام 1
  ۱

  درمان با تخم مرغ را عمیق کنید.

  درمان های عمیق مانند تهویه دهنده برای استروئید ها: آنها کمک می کنند یک تن رطوبت، جوش و بدن برای خشک کردن مو. تخم مرغ دارای پروتئین بالا هستند، این چیزی است که مو از آن ساخته شده است، بنابراین طبیعی است که تخم مرغ منبع خوبی برای درمان های عمیق باشد.

  • در یک کاسه، دو زرده تخم مرغ، دو قاشق چای خوری روغن زیتون و ۱/۸ فنجان آب مخلوط کنید. مخلوط کنید تا محلول کاملا متعادل باشد. بسته به اینکه چقدر مو دارید، ممکن است بخواهید بیشتر یا کمتر استفاده کنید.
  • پس از شامپو، مخلوط را به مو اضافه کنید، در حالی که مو هنوز مرطوب، مرطوب نیست. اجازه دهید ۱۵ دقیقه باقی بماند
  • شستشو با آب گرم. (آب گرم ممکن است تخم مرغ شما را به شما بدهد!)
 2. تصویر با عنوان "از بین بردن موی خشک و سر و صدای خشک" مرحله 2
  ۲

  درمان اصلی با سس مایونز.

  سس مایونز اساسا از تخم مرغ و روغن ساخته شده است، بنابراین ریف در درمان عمیق است که در مرحله ۱ مشخص شده است. چه چیزی از سس مایونز جدا شده است که حاوی سرکه است. سرکه به ضد عفونی شدن هر گونه قارچ یا باکتری کمک می کند که ممکن است از پوست سر خود به عنوان یک خانه موقت استفاده کند، باعث خارش و خشکی می شود.

  • ۱/۲ فنجان سس مایونز را به موهای خشک بمالید. ماساژ را به ریشه ها و ناحیه سر پوست و پوشش با کلاه دوش یا پوشش پلاستیکی دیگر.
  • اجازه دهید ۱۵ دقیقه باقی بماند
  • قبل از شامپو به طور معمول در آب گرم بشویید.
 3. تصویر با عنوان "از بین بردن موهای خشک و سر پوست خشک" مرحله 3
  ۳

  درمان عمیق با روغن.

  بسیاری از مردم در معرض ماساژ درمانی داغ هستند و به اثبات رسیده اند. برای این درمان عمیق، سعی کنید به دنبال روغن نارگیل باکره، اگر چه روغن زیتون نیز به خوبی کار خواهد کرد.

  • در یک کاسه، روغن را گرم کنید تا گرم شود اما برای لمس خیلی گرم نیست. شما در حال استفاده از روغن به پوست خود هستید، بنابراین این را در نظر داشته باشید.
  • روغن را از گرما بیرون بیاورید و ۳۰ ثانیه فقط برای اطمینان بخورید. در مواقع استفاده از مو در بخش ها، با استفاده از کلیپ های مو در صورت لزوم. اگر نگران روغن بیش از حد هستید، نفت را بیش از حد به پوست سر تان نکنید.
  • موهای خود را با یک کلاه دوش یا پوشش پلاستیکی دیگر بپوشانید و حداقل ۳۰ دقیقه سکوت کنید.
  • شستشو با آب گرم به طور خلاصه و شامپو تا زمانی که روغن دیگر فراگیر نیست، اما از موهای نازک.
 4. تصویر با عنوان "از بین بردن موهای خشک و سر پوست خشک" مرحله 4
  ۴

  استفاده از آبجو در درمان عمیق

  آبجو با تخم مرغ و روغن یک تهویه طبیعی طبیعی است. این ممکن است عجیب و غریب، اما اگر شما در مورد آن فکر می کنم، این چیزی بیش از سیلندر سس مایونز در موهای شما نیست. از یک آبجو ملایم و ملایم برای درمان عمیق تر استفاده کنید. دور از تهویه با Coors Light باشید.

  • شامپو را با آب گرم و آب با آب شستشو دهید. کاندیشنر خود را برای آبجو جایگزین کنید و از شامپو استفاده کنید.
  • دو لیوان آبجو را با دو قاشق غذاخوری سرکه سیب سرخ کنید و پس از شامپو آن را به مو اضافه کنید. دوباره، همانطور که شما یک تهویه مطبوع استفاده کنید.
  • یک بطری هشت اونس آبجو تیره با چند قطره روغن ججوبه مخلوط کنید. برای خشک کردن مو، بگذارید تا حداقل ۱۵ دقیقه باقی بماند و در آب گرم با شامپو بشویید.
 5. تصویر با عنوان "از بین بردن موهای خشک و سر پوست خشک" مرحله 5
  ۵

  از آکوادو در درمان عمیق استفاده کنید.

  آووکادو غنی از ویتامین ها، مواد معدنی و روغن های طبیعی است، بنابراین آنها از آخرین درمان های عمیق دور می شوند. افرادی که از آوکادو به عنوان یک درمان عمیق استفاده می کنند می توانند پس از تهویه، موهای نرم، براق و مرطوب خود را پیدا کنند.

  • در یک مخلوط کن، پروسسور غذا یا دست، یک آووکادو رسیده، ۲ قاشق غذا خوری روغن زیتون فوق العاده و یک قاشق چای خوری عسل را مخلوط کنید.
  • برای خشک کردن مو، مخلوط شدن به پوست سر و موهای خود را بپوشانید و با یک کلاه دوش برای حدود ۳۰ دقیقه پوشش دهید.
  • در آب گرم به طور کامل شستشو دهید. (آووکادو به طور طبیعی فیبری است، بنابراین ممکن است طولانی تر از روش های ساده، روغن، تخم مرغ و یا آبجو باشد). شامپو به آرامی بعد از آن.

         بیشتر بخوانید: چگونه موهای درازی داشته باشیم؟

۲

تهویه مطبوع طبیعی

 1. تصویر با عنوان "از بین بردن موهای خشک و سر پوست خشک" مرحله 6
  ۱

  از روغن درخت چای استفاده کنید.

  روغن درخت چای برای خواص آنتی باکتریال، ضد ویروسی و ضد قارچی مشهور است، و آن را یک گزینه عالی برای مبارزه با پوست سر پوست و اثرات موهای خشک می داند. روغن درخت چای بوی عالی، مرطوب می کند حتی بهتر، و باید توسط هر کسی که در مورد درمان پوست سر خشک است جدی گرفته شود.

  • از روغن چای در تهویه مطبوع استفاده کنید. روغن چای در روغن اسانس و به سادگی یک قاشق غذا خوری را اضافه کنید یا خامه را تهیه کنید. این یک راه سریع و ارزان برای تقویت سیستم تهویه مطبوع خود است.
  • پیدا کردن محصولاتی که حاوی روغن چای به عنوان یک عنصر است. بسیاری از شامپو ها و تهویه ها حاوی روغن چای هستند. اطمینان حاصل کنید که یکی از آنهایی که ملایم و مطابق با نوع موی شما است، پیدا کنید.
 2. تصویر با عنوان "از بین بردن موهای خشک و سرپایی" گام 7
  ۲

  از عسل به عنوان یک تهویه کننده طبیعی استفاده کنید.

  عسل، اگر چه چسبناک است، می توانید به یک تهویه باور نکردنی (غیر قابل خوردن) مخلوط کنید اگر می دانید که چه کار می کنید. در صورتی که احساس تجربی دارید، برخی از تهویه کننده های طبیعی را امتحان کنید.

  • مخلوط ۴ قاشق غذا خوری روغن زیتون فوق العاده، ۲ قاشق غذا خوری گل گاوزبان خالص و ۲ قاشق غذاخوری خالص عسل. شامپو، سپس از تهویه عسل استفاده کنید، به عنوان یک نرم کننده نرمال.
  • ترکیب عسل با تهویه طبیعی خود و استفاده به عنوان کارگردان. ترکیب دو قسمت تهویه مطبوع با یک قسمت عسل و شرایط موهای خود را پس از شامپو. توجه داشته باشید که عسل می تواند مو را روشن کند، بنابراین مراقب باشید.
 3. تصویر با عنوان "از بین بردن موی خشک و سر و صدای خشک" گام 8
  ۳

  سرکه سیب سیب را با سایر تهویه کننده ها ترکیب کنید تا با خشکی پوست سر بجنگید.

  سرکه سیب سرکه می تواند یک سلاح عالی در مبارزه با خشکی پوست باشد. این دستورالعمل را برای شستشو سرکه شور و سفت کنید.

  • در یک کاسه ای، سه فنجان آب و یک انگشت شماری از رزماری را ترکیب کنید. مخلوط را به یک جوش تبدیل کنید، حرارت کمتری را به یک لیمو بپزد، آن را پوشش دهید و به آرامی مخلوط را برای مدت ۴۵ دقیقه طبخ کنید.
  • مخلوط مخلوط را به یک کاسه یا بطری و خنک کنید. سرکه سیب سرخ ۱/۲ فنجان را با ۱۰ قطره از هر یک از اسانس های رزماری و نعناع نعناع اضافه کنید.
  • قرار داده شده در یک بطری اسپری، در حمام نگهداری کنید و بعد از شامپو استفاده کنید. سرکه سیب سرکه باید با رطوبت و بوی خوبی برای بوت شدن پوست سر خود را خشک کند.
 4. تصویر با عنوان "از بین بردن موی خشک و سرمه خشک" مرحله 9
  ۴

  شامپو تهویه مطبوع خود را از روغن زیتون یا روغن نارگیل تهیه کنید.

  این از اولین شستشو کار خواهد کرد.

  • مواد تشکیل دهنده را جمع آوری کنید:
   • اسب شامپو، زیست تخریب پذیر (باور کنید یا نه!)، ۱ فنجان
   • سرکه سیب سرخ، ۵ قاشق غذاخوری بزرگ
   • روغن زیتون یا زیتون ۳ قاشق چای خوری.
  • همه را با هم مخلوط کنید و مو را شامپوهای معمولی بشویید.
  • شما حتی می توانید از این مخلوط استفاده کنید، زیرا اگزما نیز مفید است.
  • هر شب دوم یا سوم، به خواب با روغن زیتون یا روغن نارگیل به پوست سرتان مالید. روز بعد، فقط با مخلوط فوق مانند شامپو معمولی شستشو دهید.

         بیشتر بخوانید: تطبیق رنگ مو با آرایش صورت

۳

نکات عمومی

 1. تصویر با عنوان "از بین بردن موهای خشک و سر پوست خشک" مرحله 10
  ۱

  توجه داشته باشید که محصولاتی که روی موهایتان گذاشته اید.

 2. شامپو و تهویه دهنده هایی که حاوی مواد شیمیایی خشن مانند سولورید سولفات سدیم هستند، ممکن است موهای شما را بیش از حد تحریک یا خشک کنند. مراقب باشید که محصولات تمیز کردن شما استفاده می شود.
 3. تصویر با عنوان "از بین بردن موهای خشک و سر پوست خشک" مرحله 11
  ۲

  موهای خود را بیش از حد سشوار نکنید.

 4. در حالی که ممکن است سرگرم کننده باشد، با استفاده از بولگاری، صاف کننده ها و خشک کن ها بر روی موهایتان می تواند آسیب های ساختاری و حرارت ایجاد کند. خسارت یکنواخت خود را به حداقل برسانید. تنها زمانی که شما به طور کامل نیاز دارید، فقط سبک باشید و از آن استفاده نکنید. شلیک کردن موهای خود را بیشتر از یک بار در هفته.
 5. تصویر با عنوان "از بین بردن موی خشک و سر و صدای خشک" گام 12
  ۳

  تغذیه بدن خود را برای تغذیه موهای خود.

  تغذیه بدن شما سالم، مواد طبیعی باعث می شود که موهای شما جوانتر شود. از آنجایی که موهای شما از پروتئین ساخته شده و نیاز به پروتئین دارند، ایده خوبی است که رژیمی متعادل از پروتئین لاغر، سبزیجات برگ، میوه و دانه های کامل تهیه کنید.

  • خوردن غذاهای غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ امگا ۳ در غشای سلولی در پوست پوست شما یافت می شود و در روغن های طبیعی که هیدراته پوست و مو شما را حفظ می کند. غذاهای غنی از امگا ۳ عبارتند از ماهی قزل آلا، گردو، کتان و اسفناج.

سایت بزرگ رازدانه

درباره نویسنده

نگار امیری

نگار امیری دانشجوی ارشد معماری هستم و علاقه زیادی به بلاگینگ و نوشتن دارم حدود دو ساله که در زمینه های مختلف دارم تحقیق می کنم.

ثبت دیدگاه