پوست و مو سلامت

چگونه از خشک شدن پوست صورتتان جلوگیری کنید؟

نوشته شده توسط نگار امیری

پوست روی صورت شما حساس است و می تواند سریع تر از بقیه پوست شما خشک شود. خوشبختانه، چندین ترفند مفید و تکنیک هایی که می توانید از آن برای پاک کردن، خارش، پوسته پوسته شدن چیزی از گذشته استفاده کنید، وجود دارد.

مقدمه

برای از بین بردن پوست خشک بر روی صورت خود، با شستن صورت خود با آب گرم با استفاده از پاک کننده ملایم که از آن عطر و یا صابون ندارد، شروع کنید. پس از چهره خود را بشویید، یک مرطوب کننده قوی برای پوست خود اضافه کنید که دارای مواد تشکیل دهنده ای از کره شیا، گلیسیرین و سرامید است. صورت خود را ۲-۳ بار در هفته با یک دستمال مرطوب کودک خیس کنید. برای راه های بیشتر شما می توانید از پوست خشک بر روی صورت خود خلاص شوید، مانند استفاده از ماسک صورت و مرطوب کننده، نگه داشتن خواندن!

قسمت ۱

به دنبال روشی خوب پوست خشک

 1. تصویر با عنوان دوش گرفتن 8
  ۱

  آب گرم و خنک به جای آب گرم استفاده کنید.

  آب گرم، منافذ خود را شل میکند و چهره شما را آسانتر می کند، اما آب گرم می تواند پوست شما را سریع تر خشک کند.

  • دمای آب ایده آل در هنگام شستن چهره شما فقط یک کسر گرمتر از چشمه گرم است. گرما یک لایه بردار طبیعی است، به طوری که هنگامیکه می خواهید پوست خود را از سلول های پوست مرده و روغن جدا کنید، آب گرم بسیار عالی است، اما اگر پوست شما در معرض طوفان خشک قرار گیرد، باید از درجه حرارت گرم دور باشید.
  • اگر شما نیاز به استفاده از آب گرم بر روی صورت خود، به سرعت صورت خود را با آب سرد بعد از آن را شستشو به منظور کاهش مقدار زمان حرارت لنگر بر روی صورت خود.
  • به طور مشابه، در روزهای بسیار گرم، شما باید داخل خانه خود بیافتید و به سرعت آب چشمی خود را روی چهره خود بچرخانید تا پوست خنک شود. رطوبت هوا معمولا به پوست شما کمک می کند رطوبت طبیعی خود را حفظ کند، اما اگر بتوانید پوست خود را به طور منظم خنک نگه دارید، می توانید آن را حتی بیشتر حفظ کنید.
 2. تصویر با عنوان "از بین بردن آکنه نوجوان" گام 2
  ۲

      بیشتر بخوانید: لوازم آرایشی که تا حالا اشتباه استفاده می کردید

  فقط از پاک کننده های صورت خفیف استفاده کنید.

  صابون های بدن برای پوست بسیار سنگین است، بنابراین شما باید یک پاک کننده مناسب برای صورت خود داشته باشید.

  • بسیاری از پاک کننده های صابون حاوی سدیم لوریل سولفات، یک سورفاکتانت شناخته شده به سرقت رطوبت. برای چهره شما، پاک کننده های غیر صابون و یا پاک کننده های غیر سمی، راهی امن برای رفتن هستند.
  • شما همچنین باید از پاک کننده ها با رایحه های اضافی اجتناب کنید، زیرا اینها اغلب حاوی نوعی الکل هستند که یک رطوبت است که می تواند پوست شما را به شدت خشک کند.
  • همچنین با استفاده از یک پاککننده که حاوی سرامید است، نوعی از مولکول چربی که معمولا روی لایه بیرونی پوست شما یافت می شود را در نظر بگیرید. سرامید های مصنوعی می توانند به پوست شما کمک کنند رطوبت بیشتری را حفظ کنند.
 3. تصویر با عنوان "Take a Shower Step 18"
  ۳

  پودر پوست خود خشک شود

  بعد از شستن صورت خود، حوله خشک را بر روی پوست خود بشویید. در عوض، آرایش صورت خود را با یک حوله خشک و نرم خشک کنید.

  • به منظور به حداکثر رساندن تحریک بالقوه به حداکثر ممکن، شما فقط باید پوست خود را به مدت حدود ۲۰ ثانیه یا کمتر خشک کنید.
  • از یک پارچه نرم استفاده کنید اما مطمئن شوید که از الیاف ساخته شده است که می تواند آب را جذب کند. پارچه تری نرم کار خوبی می کند.
  • در حالت ایده آل، شما باید چهره خود را خشک کنید تا کمی مرطوب باشد تا لمس شود اما خیس ندهید. با این حال، اگر می دانید که شما از کرم های خاصی استفاده می کنید (از جمله Hydrocortisone)، قبل از اعمال آن به مناطق خشک، پوست خود را ۱۰۰٪ خشک کنید. این باعث می شود که کرم را خنثی نکنید و مقادیر کمتری از داروها را در بیت مورد استفاده قرار دهید
 4. تصویر به نام Stop Zit from bleeding Step 12
  ۴

  پس از شستن صورت خود یک مرطوب کننده را اعمال کنید.

  درست بعد از شستشو، یک لوسیون مرطوب کننده یا کرم باید به شکل قاطعانه روی صورتتان اعمال شود. در عوض، پوست نیز باید حفظ رطوبت کمی داشته باشد، زیرا استفاده از مرطوب کننده در پوست مرطوب می تواند بیشتر از این رطوبت را روی پوست شما طولانی تر کند.

  • هر کرم یا لوسیون مرطوب کننده ای که برای صورت شما مناسب است، ارزشش را دارد، اگر نمی دانید چه باید بکنید، اما اگر قبلا از یک مرطوب کننده استفاده کرده باشید و نیاز به چیزی کمی قوی تر داشته باشید، با کره شیا، سرامید، اسید استاریک یا گلیسیرین در جایی از مواد تشکیل دهنده ذکر شده است. این ها مرطوب کننده ها هستند که به شما کمک می کند که لایه محافظ خارجی را بر روی پوست خود بسوی رطوبت نگه دارید.

قسمت ۲

کمک ویژه برای پوست خشک

 1. تصویر تحت عنوان "مراقبت از پوست شما" مرحله 3

  پوست سالم و زیبا و مراقبت از پوست

  ۱

   لایه برداری کنید + استفاده کنید از دستمال مخصوص نوزاد.

  به جای استفاده از یک اسکراب خشن برای پوست کردن پوست اضافی از روغن و پوست مرده، آنها را با استفاده از دستمال مرطوب کننده کودک نرم، پاک کنید، که باعث می شود کار را طولانی تر انجام دهید و باعث سوزش کمتر به صورت شما شود.

  • پوست شما باید از زمان به زمان پوشیده شود تا سلول های پوست مرده را از بین ببرد، اما اگر شما بیش از اندازه خارش داشته باشید، می توانید سبب آسیب بیشتر به لایه بیرونی پوست خود شوید و خشکی را حتی بدتر کنید.
  • دستشویی کودک نرمتر از شستشوی استاندارد است و برخی از آنها حتی از مواد صاف و پلاستیکی مانند ساتن ساخته شده اند. برای استفاده از این دستمال مخصوص پوست برای پوست شما، چسباندن آب کمی روی صورت و آرام صورت خود را در الگوهای کوچک و دایره ای ماساژ دهید.
 2. تصویر با عنوان "Healing Lose Gore" گام 1

  پوست سالم و زیبا و مراقبت از پوست

  ۲

  پوست خود را با روغن مایع محافظت کنید.

  گاهی اوقات یک پوشش نازک از روغن مایع در مناطقی از چهره شما قرار می گیرد که به راحتی می توانید رطوبت طبیعی خود را قفل کنید.

  • این می تواند به خصوص در طول زمستان مفید باشد، زمانی که پوست صورت خود را اغلب در معرض شدید، خشک کردن هوا. برای استفاده از زمستان، قبل از خارج شدن از روغن ژله استفاده کنید، مخصوصا اگر قصد دارید تا مدت زمان زیادی از آن خارج شوید.
  • برای استفاده در تمام طول سالها، یک روغن مایع کوچک را روی قسمت های خاص پوست خشک خود قرار دهید. بگذارید آن را برای ۱۰ دقیقه قبل از شستشوی آن بشوید. شما می توانید این روش را دو بار در هفته تکرار کنید.
 3. تصویر با عنوان Stop a Zit from bleeding Step 1

  پوست سالم و زیبا و مراقبت از پوست

  ۳

  پوست خود را با شیر شستشو دهید.

  به نظر می رسد عجیب و غریب است، شیر هم پاک کننده طبیعی و هم مرطوب کننده طبیعی است.

  • یک آبنبات نرم را در آب سرد یخ بشویید، هرگونه بیش از حد پوست را از بین ببرید تا فضای سبز را کاهش دهید. پارچه را روی چهره خود بپوشانید و اجازه ده تا ۱۰ دقیقه آنجا بنشینید.
  • اسید لاکتیک در شیر یک پاک کننده طبیعی اما ملایم است. این می تواند قرمزی و حذف پوست مرده را کاهش دهد.
  • چربی های موجود در شیر می توانند پوست را با رطوبت بیشتری وارد کنند و پوست را روی صورت خود بجوشانند تا دوباره هیدراته، چاق و نرم شوند.
  • توجه داشته باشید که شیر نوشیدنی به خوبی مرطوب نمی شود، بنابراین شما باید از ۲ درصد یا شیر کامل استفاده کنید.
  • اگر شما معتقدید که پاک کننده صورت شبانه شما بر روی پوست شما کمی نازک تر از آن است که باید باشد، مجبور نیستید از آن خارج شوید. تعویض تمیزکننده معمولی خود را برای دو تا سه بار در هفته شیر می تواند پوست خود را به شکست نیاز دارد.
  • با این حال، شیر نمی تواند آرایش را دور کند، بنابراین قبل از استفاده از شیر باید هر گونه لوازم آرایشی روی صورت خود را حذف کنید.
 4. تصویر با عنوان "از بین بردن آکنه ها" گام 14

  پوست سالم و زیبا و مراقبت از پوست

  ۴

  یک ماسک آلوئه را اعمال کنید

  گیاه آلو شامل خواصی است که می تواند پوست قرمز، تحریک شده و پوست خشک و پوسته پوسته شدن را تضعیف کند.

  • بهترین راه برای این کار این است که به طور مستقیم به منبع بروید. برگ های تازه آلوئه را باز کنید و به آرامی ماساژ کنید که بعد از شستشو پوست شما بر روی چهره شما قرار می گیرد. بگذارید آن را روی پوست خود بگذارید تا ۱۵ دقیقه قبل از آنکه آن را بشویید.
  • این ماسک را می توان به عنوان یک بار در هفته استفاده کرد.
  • اگر شما نمی توانید گیاهان آلوئه تازه پیدا کنید، می توانید از یک ژل تجاری آلوئه ورا یا یک ماسک تجاری با آلوئه ورا به عنوان یک ماده استفاده کنید.
 5. تصویر تحت عنوان "درمان آکنه" (دختران نوجوان) مرحله 6

  پوست سالم و زیبا و مراقبت از پوست

  ۵

       بیشتر بخوانید: ۷ ماسک مناسب برای پوست شما

  از یک مقدار بسیار کمی از کرم هیدروکورتیزون بر روی پلک خود استفاده کنید.

  پلک ها به احتمال زیاد خشک می شوند. اگر پوست خشک و خارش ایجاد شود، لایه ای از کرم هیدروکورتیزون را روی ابژه ها بمالید تا کرستی را کاهش داده و پوست را مجددا هضم کنید.

  • دلیل اینکه پوست بر روی پلک شما خیلی راحت خشک می شود این است که به خصوص نازک، تقریبا هیچ لایه ی کولوس ندارد. این همچنین پلک ها را در معرض خطر نازک شدن قرار می دهد اگر کرم های هیدروکورتیزون بیش از حد استفاده شده یا برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار گیرند.
  • قبل از اعمال آن از آرایش چشم برداشته و اطمینان حاصل کنید که کرم هیدروکورتیزون در هنگام استفاده از کرم هیدروکورتیزون به چشم نمی آید. همچنین توجه داشته باشید که کرم مهاجرت می کند و می تواند بر روی سطح چشم شما تاثیر بگذارد بدون توجه به اینکه چقدر دقت می کنید. (حداقل یک پزشک معتقد است که تماس کرم هیدروکورتیزون مزمن با چشم در چشم ممکن است باعث گلوکوم شود.)
  • شما می توانید این درمان را دو بار در روز استفاده کنید، اما به مدت طولانی، استفاده مداوم از آن استفاده کنید.
 6. تصویر تحت عنوان "مراقبت از پوست شما" مرحله 20

  پوست سالم و زیبا و مراقبت از پوست

  ۶

  یک تخم مرغ گاه به گاه صورت را امتحان کنید.

 7. جدا کردن تخم مرغ؛ شلاق سفید پوستان تخم مرغ. آن را در سراسر صورت خود قرار دهید. ۱۰ دقیقه صبر کنید، سپس آن را بشویید. تکرار با زرده تخم مرغ. چهره خود را پایین بکشید مرطوب کردن صورت با لوسیون. لذت بردن از پوست نرم و صاف
        بیشتر بخوانید: چگونه موهای درازی داشته باشیم؟
قسمت ۳

اجتناب از تحریک کننده

 1. تصویر با عنوان "Take a Shower Step 12"

  پوست سالم و زیبا و مراقبت از پوست

  ۱

  اگر موهای صورت را تراشید، اجتناب نکنید.

  مردان در مورد خشکی پوست روی صورت نگرانی بیشتری دارند. عادت های ضعیف تیز ممکن است در پوست خشک تر به نظر برسند، پس بچه ها باید توجه داشته باشند و به دقت شستشو دهند تا از بدتر شدن وضعیت جلوگیری کنند.

  • فرایند اصلاح موی و روغن را از پوست شما پاک می کند و از بین بردن روغن طبیعی می تواند پوست شما را خشک کند.
  • برای کاهش آسیب ناشی از اصلاح، بعد از شستن صورت خود، زمانی که موها نرم تر و راحت تر برداشته شوند، بشویید. همیشه از یک تیغ تیغه تیز نیز استفاده کنید که می تواند موهای فردی را به راحتی از یک تیغه خسته کننده برش دهد.
  • همیشه از کرم اصلاح یا ژل استفاده کنید تا پوست خود را در حین تراشیدن محافظت کنید و در حالیکه مو در حال رشد است، تیغ بکشید.
 2. تصویر با عنوان نگاه به جذاب و طبیعی (دختران) گام 8

  پوست سالم و زیبا و مراقبت از پوست

  ۲

  اجتناب از پلک زدن خود را با ریمل مژه و ابرو بیش از حد.

  برای زنان، لوازم آرایشی می تواند باعث ایجاد نگرانی در هنگام تلاش برای خلاص شدن از پوست خشک در صورت. به ویژه، ریمل مژه و ابرو می تواند تاثیر مخربی روی پلک ها داشته باشد.

  • برای استفاده از یک پاک کننده آرایش واقعی به جای پاک کننده صورت استاندارد برای بهترین نتایج استفاده کنید. اغلب تمیزکنندههای استاندارد هر ردیف آرایش را حذف نمیکنند و بعضی دیگر ممکن است حتی پس از شستشو روی پوست شما همچنان ادامه داشته باشند. پاک کردن آرایش کار بسیار شایسته ای را انجام می دهد.
  • سعی کنید پوست خود را از ریمل مژه و ابرو و لوازم آرایشی دیگر حداقل چند روز در هفته بپوشانید.
 3. تصویر با عنوان "Stop Peeling Lips" مرحله 2

  پوست سالم و زیبا و مراقبت از پوست

  ۳

  صورت خود را در صورت نیاز بپوشانید.

  استفاده از کرم ضدآفتاب برای محافظت از چهره شما از اشعه UV های خشن هنگام رفتن به خارج. در زمستان، هنگامی که هوا سرد و خشک است، قبل از خروج، یک روسری در اطراف نیمه پایین چهره خود قرار دهید.

  • خسارات ناشی از خورشید یکی از اصلی ترین متخلفان در برابر بسیاری از مشکلات پوستی است، از جمله پوست خشکی که روی صورت شماست. یک کرم ضدآفتاب با SPF 30 ساله اعمال کنید. اگر شما نگران استفاده از کرم های ضد آفتاب شدید روی صورت خود هستید، یک لوسیون صورت با SPF خود را بررسی کنید و از کرم ضد آفتاب استاندارد استفاده کنید.
  • شما همچنین باید پوست خود را با مومیایی کردن لب حاوی SPF حداقل ۱۵ سال محافظت کنید.
  • در طول زمستان، هوای خشک به طور طبیعی رطوبت خود را از پوست شما، به ویژه از پوست در معرض خطر قرار می دهد. پوشیدن یک روسری یا یک کلاه با ماسک برای پوشاندن چهره شما تا حد امکان، به این ترتیب پوست را از هوا خفیف زمستان محافظت می کند.

قسمت ۴

اضافه کردن رطوبت بیشتری به محیط زندگی شما

 1. تصویر با عنوان "Stop Peeling Lips" مرحله 10

  پوست سالم و زیبا و مراقبت از پوست

  ۱

    از مرطوب کننده را استفاده کنید

  هوای خشک می تواند پوست شما را همانند هر چیز دیگری خشک کند. رطوبت هوا در اتاق خواب خود را در شب می توانید جلوگیری کنید و هوا را بیش از حد خشک کنید در حالی که با رطوبت بیش از حد پوست را روی صورت خود قرار دهید.

  • سعی کنید رطوبت خود را در حدود ۵۰ درصد نگه دارید.
  • مرطوب کننده به خصوص در شب بسیار مهم است از زمانی که ساعات استراحت شما زمان بدن شما برای تعمیر پوست شما است. خشکی بیش از حد در هوا باعث می شود بدن شما به سرعت پوست را از بین ببرد، به این معنی که شما ممکن است از خواب بیدار شوید و یک لایه پوسته پوسته در برخی از مناطق صورت خود پیدا کنید، مگر اینکه اطمینان حاصل کنید که اتاق خواب شما تا حدودی مرطوب است.
  • به عنوان یک جایگزین، شما همچنین می توانید یک گلدان آب در نزدیکی رادیاتور خود قرار دهید و یا یک گیاه رطوبت طبیعی مانند یک کف دست بوستون، فرشته بامبو یا Ficus alii در اتاق خواب خود قرار دهید.

  سایت بزرگ رازدانه

درباره نویسنده

نگار امیری

نگار امیری دانشجوی ارشد معماری هستم و علاقه زیادی به بلاگینگ و نوشتن دارم حدود دو ساله که در زمینه های مختلف دارم تحقیق می کنم.

ثبت دیدگاه