سبک زندگی

چگونه به موفقیت برسیم؟ + با دان سالیوان

نوشته شده توسط razdane

رسیدن به موفقیت برای اکثر افراد یک آرزو و گاهی خیال‌ بافی است. اما دست‌ یافتن به این امر آن‌ چنان هم که به نظر می‌رسد سخت و دشوار نیست. تنها کافی است مسیر درست را انتخاب کنیم و به سمت آن حرکت کنیم. برای تعیین مسیر درست گاهی اوقات نیاز است که از یک مربی باتجربه استفاده کنیم. اما گاهی اوقات هم خودمان می‌توانیم مربی خودمان باشیم.

    بیشتر بخوانید:

         # چگونه ثروتمند شویم؟        # چگونه در جوانی ثروتمند بشیم؟

شما عزیزان می‌توانید آخرین تخفیفان‌ها را در وبسایت اصلی سایت رازدانه مشاهده کنید.

نویسنده‌ی کتاب بنیان‌های موفقیت [The Success Principles]، دان سالیوان [Dan Sullivan] در کتاب خود به ۴ پرسش اساسی اشاره می‌کند که هر فردی باید در شروع تغییر مسیر زندگی‌اش به آنها پاسخ دهد تا بتواند مسیر روشنی برای فعالیت‌های خود انتخاب کند. کافی است یک مکان آرام انتخاب کنید و در تنهایی خود با یک قلم و دفترچه، این ۴ سوال را از خود بپرسید و با پاسخ‌های صادقانه، مسیر حرکت خود را مشخص کنید.

۱- در سه سال آینده، من کجا خواهم بود و زندگی و شغل من چگونه خواهد بود؟

با تمام جزئیات ممکن به این سوال پاسخ دهید. خود را در سه سال آینده تصور کنید و بنویسید که دوست دارید زندگیتان چه شکلی داشته باشد؟ چه شغلی داشته باشید، چگونه کار کنید؟ آیا ازدواج می‌کنید؟ سعی کنید آن‌چه که دوست دارید را بنویسید نه آن‌چه که فکر می‌کنید می‌توانید به آن برسید. نیازی نیست به آن‌چه که دیگران به شما پیشنهاد می‌دهند نیز فکر کنید. تا آنجا که می‌توانید فقط به علایقتان فکر کنید.

۲- در مسیر رسیدن به این هدف‌ها، چه موانعی بر سر راه من خواهد بود؟

موانعی که ممکن است شما را از رسیدن به هدف‌های مورد نظرتان در سوال قبلی باز بدارند، یادداشت کنید. بیشتر به این مساله بپردازید که کدام ایراد شخصی خودتان بزرگ‌ترین مانع شما خواهد بود. به احتمال زیاد بزرگ‌ترین مانع شما این است که فکر کنید نمی‌توانید یا مهارت کافی را ندارید.

۳- بر روی کدام‌یک از مهارت‌ها و پیروزی‌های کنونی باید سرمایه‌گذاری کنم؟

همه‌ی ما مهارت‌هایی داریم. داشته‌های خود را دست کم نگیرید و تصور کنید که چگونه می‌توانید از آنها بهترین استفاده را بکنید. چگونه می‌توانید از مهارت‌هایتان کسب درآمد کنید؟ کدام مهارت شما برای بقیه‌ی مردم مفید است و اصطلاحا مشتری دارد؟

۴- برای رسیدن به موفقیت‌ها، باید چه مهارت‌هایی یاد بگیرم؟

   بیشتر بخوانید: تنها نویسنده زندگی خود باشید

در مورد نقص‌های شخصیتان هم صادق باشید. به هرحال حتما مواردی هستند که شما اکنون آنها را بلد نیستید و برای رسیدن به اهداف مدنظرتان باید آنها را یاد بگیرید. به طور مثال کسی که رویای تاسیس یک شرکت نرم‌افزاری را در سر دارد، باید حداقل یادگیری مفاهیم برنامه‌نویسی و مفاهیم تجارت و بازار را شروع کند.

نکته‌ی آخر این که همیشه دید روشنی نسبت به آینده داشته باشید و آن‌چه که در سوال اول به آن پاسخ دادید را همیشه در جلوی چشمانتان ببینید و از هر تلاشی برای رسیدن به آن آینده، دست برندارید.

سایت بزرگ رازدانه

منبع: Greatist

درباره نویسنده

razdane

ثبت دیدگاه