بیماری کودک

چگونه تب کودک را کاهش دهیم؟

نوشته شده توسط نگار امیری

تب های درجه پایین برای کودکان مضر نیستند و ممکن است وقتی که مجاز به انجام دوره خود هستند، ایمنی را افزایش دهند. هنگامی که دمای بدن کودک بیش از ۱۰۲ درجه فارنهایت (۳۸٫۹ درجه سانتیگراد) باشد، کودک معمولا ناراحت کننده است و شما باید اقدام به کاهش تب کنید.

 
۱

پایین آوردن دمای بدن کودک شما

 1. تصویر با عنوان کاهش تب برای کودکان مرحله 1
  ۱

  به کودک خود دارو مناسب بدهید.

  دوز استامینوفن یا ایبوپروفن کودکان را اداره کنید.

  • درمانگاه Mayo می گوید که تنها داروهای کاهش دهنده تب را زمانی که تب بالاتر از ۱۰۲ درجه فارنهایت باشد (۳۸٫۹ درجه سانتی گراد) می گویند. [۳] اکثر متخصصان اطفال توصیه می کنند که تب بالا در حدود ۱۰۲ درجه فارنهایت (۳۸٫۹ درجه سانتیگراد) قرار گیرد، یا اگر کودک با هر درجه از ناراحتی ناراحت باشد.
  • هر دو محصولات استامینوفن و ایبوپروفن در برابر داروهای ضدویروسی موجود هستند و در کاهش تب اثر می گذارند. استامينوفن را به بچههايي که بيش از دو ماهگي ميگويند، بي خطر است و ميتواند به ايبوپروفن براي كودكاني كه بيش از ۶ ماه سن دارند، داده شود. به راهنمای دوز در بسته بندی محصول مراجعه کنید یا از پزشک یا داروساز خود برای اندازه گیری یک دوز مناسب بر اساس وزن کودک استفاده کنید.
  • استامینوفن تب را برای ۴ تا ۶ ساعت حفظ می کند و ایبوپروفن تب را ۶ تا ۸ ساعت کاهش می دهد.
 2. تصویر با عنوان کاهش تب برای کودکان مرحله 2
  ۲

  فقط از یک نوع از داروهای کاهش تب استفاده کنید.

 3. دوزهای استامینوفن و ایبوپروفن را جایگزین کنید، مگر اینکه پزشک آنرا توصیه کند. این روش ممکن است در موارد نادر زمانی که تب بالاتر از ۱۰۴ درجه فارنهایت (۴۰ درجه سانتیگراد) است و بعد از تجویز یک نوع دارو کاهش یابد استفاده می شود.
 4. تصویر با عنوان «کاهش تب برای کودکان» مرحله 3
  ۳

  بچه خود را با آب خنک کن.

  اگر دمای بدن بیش از ۱۰۴ درجه فارنهایت (۴۰ درجه سانتیگراد) ۳۰ دقیقه پس از تجویز دارو مصرف شود، کودک را در آب آشامیدنی احاطه کنید.

  • اطفال را در ۲ اینچ (۵٫۱ سانتیمتر) آب قرار دهید که ۸۵ تا ۹۰ درجه فارنهایت (۲۹ تا ۳۲ درجه سانتیگراد) است. از پوست اسفنجی یا روکش استفاده کنید تا به طور مداوم پوست او را مرطوب کند.
  • لرزش باعث افزایش دمای بدن کودک می شود، بنابراین در صورت لزوم، دمای آب کمی افزایش می یابد.
  • در عوض، شما می توانید یک پارچه ی خیس گرم، مرطوب در پیشانی، دست ها و پاها را برای کاهش دمای استفاده کنید.
 5. تصویر با عنوان کاهش تب برای کودکان مرحله 4
  ۴

  به کودک خود اّب زیاد بدهید 

  بچه ها را با آب، آب، popsicles، برس روشن یا نوشیدنی حاوی الکترولیت هایی که برای بدن مجاور می آیند هضم کنید.

  • آیا کودک هر دقیقه ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبحانه آب را بخورد.
  • آبمیوه ها و نوشیدنی های ورزشی مانند Gatorade یا Powerade برای نوزادان زیر یک سال توصیه نمی شود زیرا تعادل مناسب الکترولیت ها را در کودکان کمتری فراهم نمی کند.
  • Pedialyte، یا سایر نوشیدنی های جایگزین الکترولیتی که برای کودکان طراحی شده اند، برای حصول اطمینان از هیدراتاسیون مناسب مناسب هستند.
 6. تصویر با عنوان «کاهش تب برای کودکان» مرحله 5
  ۵

  اطمینان حاصل کنید که فرزند شما

 7. هنگام مبارزه با تب، از اهمیت زیادی برخوردار است که فرزند شما به اندازه کافی استراحت می کند.

۲

استراحت دادن به کودک

 1. تصویر با عنوان کاهش تب برای کودکان مرحله 6
  ۱

  کودک خود را به طور مناسب لباس بپوشانید

  لباس کودکان تب را در لباس های سبک وزن و پوشش آنها را با یک پتو یا ورق نازک تنها در صورتی که آنها لرز و یا شکایت از سرد بودن.

  • لباس و پتو های سنگین از بدن خود را به طور طبیعی خنک می کند.
 2. تصویر با عنوان "کاهش تب برای کودکان" گام 7
  ۲

  دمای محیط را کم نگهدارید

  دمای ترموستات را پایین بیاورید تا دمای اتاق کمی معمول تر باشد. نگه داشتن یک فن در صورت لزوم، برای نگه داشتن فرزند خود را خنک نگه دارید.

  • شما همچنین می توانید پنجره ها را باز کنید، اگر در خارج از آن خیلی سرد نباشد. به طور کلی، هر چیزی که زیر دمای ۶۸ درجه فارنهایت (۲۰ درجه سانتیگراد) در بیرون باشد، برای کودک دارای تب کم می شود.
 3. تصویر با عنوان "کاهش تب برای کودکان" گام 8
  ۳

  حمایت از سر را فراهم کنید.

 4. هنگامی که فرزند شما بیدار است، مطمئن شوید که او دارای یک بالش راحت و حمایتی است تا سر خود را ببندد.
 5. تصویر با عنوان کاهش تب برای کودکان گام 9
  ۴

  فرزند خود را در یک مکان نگه دارید

 6. جنبش اضافی یا غیر ضروری، درجه حرارت بدن را در کودک شما افزایش می دهد، بنابراین مطمئن شوید که آنها در یک جا بمانند و آنها را به آنچه که نیاز دارند برسانند. هرگز اجازه ندهید فرزند شما در فعالیت های شدید فعالیت کند وقتی که تب را تجربه می کند.
 7. تصویر با عنوان "کاهش تب برای کودکان" گام 10
  ۵

  تب با یک دماسنج را کنترل کنید.

  شما باید بدانید که آیا تب افزایش یا کاهش می یابد یا اینکه ثابت می شود. اغلب درجه حرارت فرزندتان را بررسی کنید و مطمئن شوید که دستورالعمل های مناسب برای استفاده از دماسنج را دنبال می کنید.

  • هرگز از یک دماسنج دهانی در یک کودک که فقط نوشید یا چیزی سرد می خورد استفاده نکنید. این می تواند نتایجی را که دماسنج به شما می دهد، تغییر دهد.
  • ترمومترهای رکتال دقیق ترین نتایج را ارائه می دهند، مخصوصا برای کودکان زیر یک ساله، اما برای کودک بسیار ناراحت کننده هستند و برای سعی در خواندن مناسب، برای شما سخت تر است.
 8. تصویر با عنوان کاهش تب برای کودکان گام 11
  ۶

  سایر علائم را در صورت لزوم درمان کنید.

 9. اکثر کودکانی که در معرض تب قرار دارند، علائم دیگر بیماری مانند گرفتگی بینی یا آبریزش بینی، عطسه، سردرد، ناراحتی معده یا سایر علائم فیزیکی را نشان می دهند. برای درمان این علائم دیگر از اقدامات ایمن و موثر استفاده کنید، زیرا آنها می توانند کودک شما را راحت بمانند، که در نهایت به کاهش تب کمک می کند.

۳

تشخیص و درمان تب بالا درجه

 1. تصویر با عنوان کاهش تب برای کودکان گام 12
  ۱

  می دانید که با پزشک خود تماس بگیرید

  اگر فرزند شما کمتر از ۳ ماه است، با پزشک متخصص اطفال تماس بگیرید هر زمان تب بالا ۱۰۰٫۴ درجه فارنهایت (۳۸ درجه سانتیگراد) باشد.  برای کودکان بالای ۳ ماه که تب کمتر از ۱۰۴ درجه فارنهایت (۴۰ درجه سانتیگراد) هستند، اگر با تب بیش از دو تا سه روز طول بکشد، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

  • در این موارد، پزشک باید بداند آیا فرزند شما باید توسط متخصصان پزشکی تحت نظارت قرار گیرد یا اینکه می توانید برای درمان تب در خانه ادامه دهید.
 2. تصویر با عنوان کاهش تب برای کودکان مرحله 13
  ۲

  مداخله پزشکی را دنبال کنید

 3. اگر کودک دارای تب بالای ۱۰۵ درجه فارنهایت (۴۰٫۶ درجه سانتیگراد) باشد، بدون توجه به سن، بلافاصله با یک پزشک یا خدمات اضطراری تماس بگیرید.

 

 1. تصویر با عنوان "کاهش تب برای کودکان" گام 14
  ۳

  می دانید که برای آمبولانس تماس بگیرید

  هنگامی که کودک شما تب را از ۱۰۵ درجه فارنهایت (۴۰٫۵ درجه سانتیگراد) یا بالاتر پر می کند و شروع به تشنج یا سایر نشانه های عصبی می کند، بسیار آرام و بی آب است، یا اگر تب به علت خستگی گرما باشد، باید برای آمبولانس سریعا تماس بگیرید معاونت.

  • اگر کودک دمای ۱۰۵ درجه فارنهایت (۴۰٫۵ درجه سانتیگراد) داشته باشد، توجه پزشکی ضروری است. فرزندتان را برای کمک به فرزندتان ببرید.
 2. تصویر با عنوان کاهش تب برای کودکان گام 15
  ۴

  فرزند خود را با آب گرم و نرم بخورید.

  اگر درجه حرارت آن ۱۰۵ درجه فارنهایت (۴۰٫۵ درجه سانتیگراد) باشد، آب سرد یا دمای اتاق را با یک اسفنج یا پارچه برای سر، گردن، زیر بغل و مچ دست خود قرار دهید. این یک کاهش موقت در دمای بدن را فراهم می کند.

  • استامینوفن یا ایبوپروفن را به کودک خود بسپارید تا تب را از بین ببرید.
 3. تصویر با عنوان کاهش تب برای کودکان مرحله 16
  ۵

  دستورالعمل های دکتر خود را دنبال کنید.

 4. پس از اینکه یک پزشک یا پزشک حرفه ای تب فرزند خود را کاهش داده است، او گزینه های نظارت و درمان برای آینده را فراهم خواهد کرد. دستورالعمل های دکتر خود را به دقت دنبال کنید تا مانع ابتلا به تب بعدی خطرناک شود.
 5. تصویر با عنوان کاهش تب برای کودکان گام 17
  ۶

  دوباره فرزندتان را برای کنترل به بیمارستان ببرید

 6. حتى اگر تب بالاى فرزند شما به طور قابل توجهى از بین رفته باشد، ضروری است که کودک را برای پیگیری های بعدی و بازدید از پزشک با او بازگردانید. این کمک خواهد کرد که در از بین بردن هر گونه عوارض خطرناک و یا بالقوه تهدید کننده زندگی در آینده است

       سایت بزرگ رازدانه

درباره نویسنده

نگار امیری

نگار امیری دانشجوی ارشد معماری هستم و علاقه زیادی به بلاگینگ و نوشتن دارم حدود دو ساله که در زمینه های مختلف دارم تحقیق می کنم.

ثبت دیدگاه