آرایش ناخن آرایش و زیبایی پوست و مو

چگونه خودمان در خانه پدیکور کنیم؟

نوشته شده توسط razdane

گاهی برای مهمانی کفشی می‌پوشیم که انگشت‌های پایمان مشخص است یا ممکن است وقت کافی برای آرایشگاه رفتن برای پدیکور را نداشته باشیم و بخواهیم در خانه پدیکور انجام دهیم. در این بخش نکاتی می‌گوییم که خودتان بتوانید در کم‌تر از ۷ دقیقه در خانه پدیکور کنید.

در ادامه با سایت بزرگ رازدانه همراه ما باشید و برای اطلاع از آخرین مطالب زیبایی و آرایشی به سایت اصلی رازدانه مراجعه کنید.

وسایل مورد نیاز:

  • سوهان ناخن
  • لاک پاک‌کن
  • لوسیون پا مانند Kerasal One Step Exfoliating Moisturizer Therapy
  • لاک

polish

۱- لاک قدیمی را پاک کنید.

بیشتر بخوانید: عوملی که باعث آسیب به ناخن تو می شود

اولین مرحله در پدیکور پاک کردن لاک قدیمی است. به محصولی که برای پاک کردن لاک استفاده می‌کنید توجه کنید زیرا در سلامت ناخن‌های شما تاثیر دارد. از محصولی استفاده کنید که استون نداشته باشد زیرا ملایم‌تر هستند و ناخن را خشک نمی‌کنند. برخی از این محصولات دارای ویتامین E و آلوئوورا بوده و برای ناخن‌ها بسیار مفید هستند.

 

چگونه در 7 دقیقه پدیکور کنیم؟

۲- ناخن‌ها را سوهان بکشید.

اگر ناخن‌هایتان خیلی بلند است آن‌ها را کمی کوتاه و مرتب کرده و سپس سوهان بکشید. سوهان کشیدن بلندی و شکل ناخن را درست کرده و پدیکور را زیباتر می‌کند. کناره‌های ناخن را سوهان بکشید تا شکل زیباتری پیدا کنند.

 

چگونه در 7 دقیقه پدیکور کنیم؟

۳- پا را ماساژ بدهید.

از لوسیون پا که دارای اسیدهای هیدروکسیدی آلفا ((alpha hydroxy acids (AHA) هستند برای ماساژ پا استفاده کنید. این اسیدها پوست خشک را لطیف و نرم می‌کنند، اجازه دهید لوسیون کاملا جذب شود. به بخش‌های ضخیم پا مانند پاشنه‌ی پا توجه کنید و آن بخش‌ها را نیز ماساژ بدهید.

 

چگونه در 7 دقیقه پدیکور کنیم؟

۴- لاک بزنید.

بیشتر بخوانید: آموزش لاک زدن به سبک حرفه ای ها

از وسیله‌ای برای جدا کردن انگشتان پا استفاده کنید تا به هم برخورد نکنند زیرا بعد از لاک زدن ممکن است لاک خراب شود و از لاکی استفاده کنید که به سرعت خشک شود.

  • لاک صورتی همانند پدیکور فرانسوی و بسیار زیبا است.
  • لاک قرمز کلاسیک را می‌توانید با کفش‌ها با رنگ‌های مختلف بپوشید.
  • شب‌ها از لوسیون پا استفاده کنید تا همیشه پای زیبا و نرمی داشته باشید.

سایت بزرگ رازدانه

منبع: تخفیفان

درباره نویسنده

razdane

ثبت دیدگاه