بیماری سلامت قلب

رازهای کمک اولیه در ماساژ قلبی CPR

نوشته شده توسط نگار امیری

ایست ناگهانی قلب بیش از ۲۵۰ هزار نفر در سال اتفاق می افتد. هر ۳۳ ثانیه در ایالات متحده، فرد به علت یک حادثه مرتبط با قلب فوت می کند. میزان زنده ماندن می تواند در شرایط ایده آل به میزان ۶۰ درصد باشد، مهمترین آن، دفیبریلاسیون سریع است. برای اینکه بیمار بهترین فرصت برای زنده ماندن در خارج از بیمارستان قلب را در بیمارستان داشته باشد، باید برای کمک های اورژانسی (۹۱۱ در آمریکای شمالی) تماس بگیرد، CPR را انجام دهد – که مخفف Cardio (قلب)، Pulmonary (ریه ) و احیا (به معنای احیای یا احیای) [۱] – و قبل از دریافت مراقبتهای پیشرفته قبل از بیمارستان از AED استفاده کنید.

قوانین ساماریایی خوب، محافظت قانونی برای کسانی که کمک های اولیه را به خوبی انجام می دهند و هیچ غرامت دریافت نمی کنند، اما قوانین در برابر رعب و وحشت زیاد محافظت نمی شوند و قوانین ممکن است برای گواهینامه های مجاز فعلی برای استفاده از AED نیز مورد نیاز باشد. با این حال، با توجه به این که بیمار واقعا در معرض قلب است، غیرممکن است که آسیب بیشتری نسبت به خسارت ایجاد کند، زیرا بیمار قبلا مرده است.

۱

ارزیابی

 1. تصویر با استفاده از AED و CPR مرحله 1
  ۱

  اطمینان حاصل کنید که قبل از ادامه، هر دو شما و بیمار در یک مکان امن قرار دارند.

 2. اگر AED در دسترس باشد، همچنین اطمینان حاصل کنید که بیمار در آب ایستاده و در نزدیکی مواد قابل اشتعال قرار نگرفته است. دیگر خود را بیمار نکنید!
 3. تصویر با استفاده از AED و CPR مرحله 2
  ۲

  بیمار را بررسی کن

 4. به زمین ضربه بزنید و فریاد بزنید
 5. تصویر با استفاده از AED و CPR مرحله 3
  ۳

  در صورت عدم پاسخ، بلافاصله با خدمات اضطراری تماس بگیرید

 6. تصویر با استفاده از AED و CPR مرحله 4
  ۴

  CABS را بررسی کنید.

  • فشرده سازی قفسه سینه – اگر به نظر می رسد بیمار به طور معمول تنفس نمی کند، دستان خود را در وسط سینه خود، بین نوک پستان ها قرار دهید و حداقل ۲ اینچ را با سرعت حداقل ۱۰۰ فشرده در دقیقه بکشید.
  • A-Airway- بیماران را به عقب برگردانید تا راه هوایی را باز کنید.
  • B- تنفس – به ۲ تهویه، فقط به اندازه کافی برای افزایش سینه. این باید بیش از ۱۰ ثانیه طول بکشد.

۲

با استفاده از کمک های اولیه AED

 1. تصویر با استفاده از AED و CPR مرحله 5
  ۱

  در اطراف ناحیه فوری خود را برای AED (Defibrillator خارجی خودکار) نگاه کنید، مانند آنچه که در بالا این پاراگراف دیده می شود

 2. . محل AED ها ممکن است با نماد نشان داده شده در تصویر در مقدمه این مقاله مشخص شود.
 3. تصویر با استفاده از AED و CPR مرحله 6
  ۲

  اگر شما نمیتوانید AED را پیدا کنید، با CPR ادامه دهید.

 4. شما باید افراد متقاضی را به تماس با سرویس های اضطراری دعوت کنید و برای AED جستجو کنید. اعضای کارکنان در مکان های عمومی مانند ایستگاه های راه آهن یا فرودگاه ها قادر به ارائه دستورالعمل ها و هشدار به واحدهای واکنش اضطراری یا تیم های کمک اولیه هستند که ممکن است برای کمک به CPR و Defibrillation حضور داشته باشند.
 5. تصویر با استفاده از AED و CPR گام 7
  ۳

  واحد AED را روشن کنید.

 6. بسته به مدل AED شما ممکن است یک دسته را بکشید یا دکمه ی را فشار دهید.
 7. تصویر با استفاده از AED و CPR گام 8
  ۴

  دستورالعمل های صوتی AED را دنبال کنید.

 8. تصویر با استفاده از AED و CPR مرحله 9
  ۵

  تمام لباس ها را از قفسه سینه، شکم و بازوها (مرد یا زن) بردارید.

 9. تصویر با استفاده از AED و CPR مرحله 10
  ۶

  پاک کردن پد های را خاموش و آنها را دقیقا همانطور که نشان داده شده است.

 10. دقت هنگام قرار دادن پد ها مهمتر از سرعت است.
 11. تصویر با عنوان AED و CPR استفاده کنید. مرحله 11
  ۷

  معمولا AED شروع به بلافاصله ریتم قلب بیمار را تحلیل می کند.

 12. اگر این کار را نکنید، ممکن است دکمه تحلیل را فشار دهید. در طول این یا هر بخش دیگری از فرآیند دفیبریلسیون، بیمار را لمس نکنید.
 13. تصویر با استفاده از AED و CPR گام 12
  ۸

  اگر AED شوک توصیه سریع، دکمه را فشار دهید.

  هنگامی که شما شوک دارید، مطمئن شوید که هیچ کس به بیمار دست زده است. همچنین بیمار نباید دست زدن به فلز باشد و مقدار زیادی آب بر روی قفسه سینه نباید وجود داشته باشد (عرق کافی است). بیمار نباید یک پیت نیترو را پوشانده باشد. در صورتی که بیمار دارای دستگاه ضربان ساز باشد، سعی نکنید لنت ها را مستقیما بر روی دستگاه قرار دهید.

  • AED تا ۳ بار شوکه خواهد شد. معمولا یک شوک مورد نیاز است. AED های جدیدتر به دنبال دستورالعمل های اخیر تنها یک بار در بالاترین انرژی ضربه، پس از آن آنها باید شما را به فورا انجام دو دقیقه CPR.
  • برخی از ریتم های ضربان قلب بدون پالس نمی توانند با دفیبریلسیون درمان شوند. اگر AED شوک را توصیه نمی کند، پالس را بررسی کنید، و اگر هیچ کدام وجود نداشته باشد، CPR را ادامه دهید.

۳

CPR

 1. تصویر با استفاده از AED و CPR قدم 13
  ۱

   

  تعیین وضعیت

 2. اگر هیچ تنفس و هیچ پالس وجود نداشته باشد، فشرده سازی قفسه سینه را آغاز کنید. اگر یک پالس وجود دارد اما هیچ تنفسی ندارید، فقط تهویه ایجاد کنید. اگر فرد تنفس داشته باشد، فرد همیشه یک پالس داشته باشد، اما می تواند پالس داشته باشد و نفس نداشته باشد.
 3. تصویر با عنوان AED و CPR را استفاده کنید مرحله 14
  ۲

   

  اگر فرد فقط نیاز به تهویه، هر ۵ ثانیه ضربه.

 4. پس از ۲ دقیقه، برای تنفس بررسی کنید. اگر تنفس وجود نداشته باشد، ادامه دهيد (تنفس نجات). اگر تنفس وجود دارد، بیمار را در موقعیت بازیابی قرار دهید.
 5. تصویر با استفاده از یک AED و انجام CPR مرحله 15
  ۳

   

  اگر فرد نیاز به هر دو درمان داشته باشد، ۲ بار (هر نفس ۲ ثانیه) ضربه بزنید، سپس قفسه سینه را نگه دارید و قفسه سینه را بالا بیاورید و دو انگشت خود را پایین بیاورید و فشرده سازی خود را شروع کنید.

 6. ۳۰ بار و تا زمانی که ۵ سیکل را کامل کرده اید ادامه دهید. چرخه (۲ دقیقه) و سپس برای تنفس و پالس بررسی کنید. بدون تنفس و بدون پالس؟ ادامه … تنفس و پالس … بازیابی. پالس بدون تنفس … نفس های نجات

برای مطالعه ی بیشتر در زمینه های مراقبت و حملات و مشکلات قلبی اینجا کلیک کنید.

درباره نویسنده

نگار امیری

نگار امیری دانشجوی ارشد معماری هستم و علاقه زیادی به بلاگینگ و نوشتن دارم حدود دو ساله که در زمینه های مختلف دارم تحقیق می کنم.

ثبت دیدگاه