پوست و مو سلامت مو

چگونه موهای درازی داشته باشیم به عنوان یک پسر

نوشته شده توسط نگار امیری

موهای بلند و سالم دارایی جذاب در هر دو مردان و زنان است. اگر علاقه مند به رشد موهای خود هستید، اما نمی دانید که روند درگیر است، پس بیشتر نگاه نکنید! در زیر به دنبال پرش برای کمک به استفاده از درمان های خاص در موهای خود، علاوه بر ایجاد تغییرات شیوه زندگی است که به تحریک رشد مو کمک خواهد کرد. این همچنین به شما کمک می کند که موهایتان را کوتاه کنید و سریعتر رشد کنید.

    بیشتر بخوانید: مدل مو مردانه برای انواع فرم های صورت

قسمت ۱

استفاده از تقویت کننده ها

 1. تصویری به نام موی بلند به عنوان یک پسر گام 1
  ۱

  ماساژ داغ روغن خود را به شما بدهید.

 2. مو رشد می کند از ریشه ها شروع می شود – به این معنی که مراقبت از پوست خود و ریشه های مو می تواند رشد را تحریک کند. روغن، که شرایط مو، گرم و ماساژ بر روی پوست خود را به رشد سریع مو کمک می کند. کمی روغن زیتون، نارگیل یا روغن آرگون را گرما به لمس گرم کنید. به آرامی آن را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در پوست سر خود بمالید و روغن را به مدت ۳۰ دقیقه به موهای خود بمالید. وقتی که تمام شد، روغن را با آب گرم بشویید.
 3. تصویری به نام موی بلند به عنوان یک گای گام 2
  ۲

  سعی کنید سرکه سیب را بپوشانید.

 4. شراب سیب سرکه یکی از محصولات جک تمام محصولات است؛ این کار عجایب بر روی مو، پوست و بسیاری از بیماری های سالم است. از جمله توانایی های بسیاری است که توانایی کمک به تحریک رشد مو است. سرکه سیب سرکه را با یک قسمت آب مخلوط کنید و آن را در یک بطری اسپری قرار دهید. هر زمان که بخوابید، موهای خود را با ترکیب سرکه مخلوط کنید بعد از شامپو. ۱-۲ دقیقه صبر کنید و سپس آن را شستشو کنید. بعد از چند هفته استفاده از تغییرات در میزان رشد باید متوجه شوید.
 5. تصویری به نام موی بلند به عنوان یک پسر گام 3
  ۳

  از تهویه ی عمیق استفاده کنید.

 6. مو آسیب دیده و موهای سالم رشد نمی کند؛ استفاده از یک تهویه کننده عمیق برای تعمیر فولیکول های مو باعث افزایش رشد مو در طول زمان می شود. یک تهویه کننده عمیق را برای نوع مو خود انتخاب کنید (در اکثر فروشگاه های مواد غذایی و سالن های مو) و دستورالعملهای جعبه برای برنامه را دنبال کنید. به طور معمول، تهویه کننده در موهای خود به مدت ۲۰-۳۰ دقیقه قبل از شستشو با آب سرد باقی می ماند.
 7. تصویری به نام موی بلند به عنوان یک پسر گام 4
  ۴

  یک تخم مرغ سفید و ماسک آلوئه ورا را بسازید.

 8. سفید پوستان و آلوئه ورا در قرن ها در مو استفاده شده است. آنها رطوبت را به مو اضافه می کنند، به نظر می رسند سالم تر و همچنین باعث تحریک رشد مو می شوند. سفید تخم مرغ را با آلوئه ورا تازه (یا ۱۰۰٪ بطری آرومی) مخلوط کنید و مو و پوست سر خود را در مخلوط قرار دهید. اجازه دهید ماسک برای ۱۵-۲۰ دقیقه تنظیم شده و سپس آن را با آب سرد شستشو دهید. اجازه دهید موهای خود را به خشکی خشک شود.
 9. تصویری به نام موی بلند به عنوان یک گای گام 5
  ۵

  سعی کنید یک پیاز را شستشو کنید.

 10. یک پیاز بریده را در آب برای مدت ۱۰-۱۵ دقیقه جوشانده و یک پیاز سرخ کرده ایجاد کنید. اجازه دهید این را خنک نگه دارید و سپس سر و پوست خود را در آن بپوشانید. پیاز حاوی مواد مغذی است که به رشد مو کمک می کند و درخشش را به رشته ها اضافه می کند. آن را با آب سرد شستشو دهید و موی خود را به هوا خشک کنید. و نگران نباشید – پیاز در موهای شما بوی خود را تا زمانی که تمام آن را شستشو ندهید، از بین ببرد.
قسمت ۲

ایجاد تغییرات شیوه زندگی

 1. تصویری به نام موی بلند به عنوان یک پسر گام 6
  ۱

        بیشتر بخوانید: انواع مدل های مو مردانه ۲۰۱۷

  زمانی که موهای خود را درست کردید.

 2. شانه زدن موهای شما برای افزایش رشد مو مفید است، زیرا پوست را تحریک می کند و روغن های طبیعی را در سراسر شفت هر رشته مو گسترش می دهد. با این حال، هنگامی که آن را به شانه زدن موهای خود را می آیند وجود دارد انجام دهید. هدف مو برداشتن موهایتان ۱-۲ بار در روز (هنگام بیدار شدن و در شب، به عنوان مثال). با این حال، مراقب باشید موهای خود را بیش از حد، به عنوان این می تواند موها را که می خواهید رشد کنید بکشید. علاوه بر این، هرگز موهای خود را هنگامی که مرطوب است، بشویید، زیرا این شکننده ترین و آسان است که در این حالت شکستن باشد.
 3. تصویری به نام موی بلند به عنوان یک پسر گام 7
  ۲

  اجتناب از ابزارهای داغ و مواد شیمیایی.

 4. اگر چه معمولا برای زنان بیشتر از مردان است، با استفاده از ابزارهای گرم (مانند خشک کن و تهویه) و مواد شیمیایی (مانند رنگ مو و آرام کننده) به طور موثری موهایتان را صدمه می بینند. نه تنها این باعث می شود که موهای شما فرسوده و خسته کننده باشند، موهای شما باعث رشد بیشتر خواهد شد. هنگامی که امکان پذیر است، موهای خود را به هوا خشک کنید و از آن استفاده کنید.
 5. تصویری به نام موی بلند به عنوان یک گای گام 8
  ۳

  روال دوش خود را تغییر دهید.

 6. گرچه ممکن است موهای شما را بزرگتر نگاه نداشته باشد، روغن طبیعی که پوست سر شما تولید می کند، ضروری است برای بهبود سلامتی مو و سرعت رشد سریع. شستشو مو هر روز این روغن ها را حذف می کند و سرعت رشد شما را کاهش می دهد. چند بار در هفته موهای خود را چندین بار شستشو دهید، هربار که بخواهید حداقل چندین بار شستشو دهید.
 7. تصویر با عنوان "رشد موهای شما 2 اینچ در یک ماه" مرحله 5
  ۴

  مکمل ها برای رشد مو.

 8. برخی از ویتامین ها و مکمل ها در بازار وجود دارد که به افزایش رشد مو کمک می کند. به طور مرتب، شما باید هر ماه افزایش رشد را مشاهده کنید. به دنبال بیوتین و روغن ماهی – که هر دو باعث رشد مو و ناخن سلامتی و رشد می شوند. شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که شما با تمام ویتامین ها و مواد معدنی خود به طور منظم برخورد کرده اید، در صورت لزوم یک مولتی ویتامین به عنوان مکمل مصرف کنید.
 9. تصویری به نام موی بلند به عنوان یک گای گام 10
  ۵

  از شامپو درست استفاده کنید.

 10. ده ها شامپو مو در بازار وجود دارد که هر کدام برای یک نوع مو یا سبک نهایی طراحی شده اند. با این حال، یک ترکیب سازگار که باید در شامپو اجتناب کنید سیلیکون است. اگر چه به عنوان سودمند تبلیغ شده است، سیلیکون رطوبت و مواد مغذی را مسدود می کند، مانع رشد مو می شود. به دنبال محصولات مو (شامپو یا غیره) که از مواد طبیعی استفاده می کنند و بدون سیلیکون هستند.
 11. تصویری با عنوان "موی آمریکایی آفریقایی آمریکایی" با گام 1 تخت
  ۶

  از تهویه مناسب استفاده کنید.

 12. همانطور که گفته شد، سیلیکون از رطوبت و مواد مغذی محافظت می کند، بنابراین برای تهویه مطبوع با مواد طبیعی نگاه کنید. یکی دیگر از گزینه ها فقط استفاده از ترک در تهویه مطبوع است (شستشو را ترک کنید در تهویه مطبوع خاموش).
 13. تصویری به نام موی بلند به عنوان یک پسر گام 11
  ۷

  بیشتر بخوانید: مدل های مو خامه ای پسرانه ۲۰۱۷

  موهای خود را با آب سرد شستشو دهید.

 14. دوش داغ ممکن است راحت تر باشد، اما گرما از آب شفت موی هر رشته مو را باز می کند، رطوبت ارزشمندی را ایجاد می کند، موهای شما را شکننده تر می کند و آسیب می رساند. هنگامی که موهای خود را شسته اید، از سردترین آب که می توانید ایستاده استفاده کنید. دمای سرد شفت مو را بست و به رطوبت کمک کرد که در غیر این صورت آن را بیرون بیاورید.
 15. تصویری به نام موی بلند به عنوان یک پسر گام 12
  ۸

  حفظ سلامتی

 16. دلیل آن این است که مردم هنگام مواجه شدن با فشار دادن موهایشان را از دست می دهند؛ استرس، رژیم غذایی ضعیف و عدم تمرین می تواند منجر به کاهش ریزش مو و کاهش رشد مو شود. تغییرات شیوه زندگی لازم را برای ترویج عادات غذا خوردن و عادت های ورزشی انجام دهید و هر زمان که ممکن است استرس را از بین ببرید.
 17. تصویری به نام موی بلند به عنوان یک پسر گام 13
  ۹

  آب زیاد بخورید

 18. آب برای سلامتی به طور کلی مهم است، اما نوشیدن مقدار زیادی آب می تواند باعث ایجاد ریزش موی سر و فولیکول های مو برای افزایش رشد شما شود. در طول روز ۸-۱۰ لیوان آب بنوشید تا بدن خود را با رطوبت مناسب تامین کند.
 19. تصویری به نام موی بلند به عنوان یک پسر گام 14
  ۱۰

  زمانی که موهای خود را اصلاح کنید.

 20. در مواقعی که به رشد مو می آید، دو جنبۀ اصلی وجود دارد: افرادی که ترویج های منظم را ترویج می دهند و کسانی که در برابر هر گونه بریدن موهای خود قول می دهند. در حالی که به نظر می رسد که دیدگاه مخالف هستند، هر دو درست هستند. دلیل اینکه موهایتان را تمیز میکنید، یا حذف طول یا حذف آسیب است. از آنجا که سعی دارید موهای خود را از بین ببرید، نمیخواهید موهای خود را برای دلیل قبلی اصلاح کنید. در عوض، موها باید به طور نیمه مرتب شده و به پایان برسد. این باعث رشد مو نمی شود، اما باعث افزایش سلامتی مو می شود. موی بلند که فریز و شکننده است، خوب نیست. بنابراین، هدف موهای خود را بین ۱ تا ۳ بار در سال برای حفظ آن به دنبال خوب است.
 21. تصویری به نام موی بلند به عنوان یک پسر گام 15
  ۱۱

  از بالشتک های ساتن دار استفاده کنید.

 22. این ممکن است عجیب و غریب باشد، اما پارچه از اکثر موارد بالش (پنبه یا دیگر موارد کم تعداد موضوعات) سبب ریزش مو می شود. علت آن این است که پارچه “خشن” باعث ایجاد اصطکاک موهای شما می شود، به هنگام خواب، رشته ها را از بین می برید. به منظور اجتناب از این موارد، از بالشتک های معمولی خود برای موارد بالش های ساتن استفاده کنید که به اندازه کافی صاف باشد تا موها بدون کشیدن موها بدون استفاده از موی خود بپوشند.

سایت بزرگ رازدانه

درباره نویسنده

نگار امیری

نگار امیری دانشجوی ارشد معماری هستم و علاقه زیادی به بلاگینگ و نوشتن دارم حدود دو ساله که در زمینه های مختلف دارم تحقیق می کنم.

ثبت دیدگاه