سلامت کبد

چگونه از بزرگ شدن قلب خود مطلع بشیم؟

نوشته شده توسط razdane

قلب بزرگ، که همچنین به نام cardiomegaly شناخته می شود، زمانی اتفاق می افتد که قلب شما بزرگتر از آنچه طبیعی است در نظر گرفته شود. این بیماری یک بیماری نیست بلکه یک بیماری است که توسط سایر بیماری ها و شرایط مختلف به ارمغان می آورد.  اگر فکر میکنید ممکن است قلب بزرگ را داشته باشید، چند مرحله ساده را دنبال کنید تا یاد بگیرند که چگونه یک قلب بزرگ را تشخیص دهید و درمان کنید.

       بیشتر بخوانید:
                     چگونه ار آریتمی قلب با خبر شویم؟
                     چگونه عملکرد قلب را بهبود بدیم؟

۱

تشخیص قلب بزرگ

 1. تصویر تحت عنوان "Heart Enlarged Heart" درمان 1
  ۱

  علل را شناسایی کنید.

  بیماری های بسیاری وجود دارد که می تواند باعث افزایش قلب شود. این شامل شیر قلب یا بیماری عضلانی قلب، آریتمی، تضعیف عضله قلب، مایع در اطراف قلب، فشار خون بالا و فشار خون ریوی است. شما همچنین می توانید قلب بزرگ پس از بیماری تیروئید یا آنمی مزمن ایجاد کنید. همچنین می تواند به علت ایجاد آهن بیش از حد یا پروتئین های غیر طبیعی در قلب شما باشد.

  • موقعیت های دیگر با قلب بزرگ شده است. قلب بزرگ ممکن است ناشی از بارداری، چاقی، کمبود های تغذیه ای، شرایط زندگی استرس زا، عفونت های خاص، مصرف سموم معینی مانند دارو و الکل و مصرف برخی داروها باشد.
 2. تصویر با عنوان «درمان بزرگ قلب» مرحله 2
  ۲

  فاکتورهای خطر را بدانید.

  افرادی خاص هستند که در معرض خطر قلب بزرگ هستند. اگر فشار خون بالا دارید، عروق مسدود شده، بیماری قلبی مادرزادی، بیماری دریچه ای یا حمله قلبی داشته باشید. شما همچنین در معرض خطر هستید اگر خانواده تان سابقه ای از قلب های بزرگ داشته باشد، زیرا آنها تمایل دارند در خانواده ها زندگی کنند.

  • فشار خون شما باید بیش از ۱۴۰/۹۰ باشد تا بتوان آن را به عنوان یک عامل خطر برای قلب بزرگ افزایش داد.
 3. تصویر با عنوان «درمان بزرگ قلب» مرحله 3
  ۳

  علائم را یاد بگیرید

  اگر چه این یک بیماری نیست، علائم وجود دارد که برخی از افراد مبتلا به ناراحتی قلبی بزرگ می شوند. ضربان قلب نامنظم، تنگی نفس، سرگیجه و سرفه بعضی از علائم قلب بزرگ است. علائم شما ممکن است بسته به علت اصلی قلب بزرگ شما متفاوت باشد.

  • اگر دچار درد قفسه سینه، تنگی نفس یا جادوهای خفگی هستید، باید بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.
 4. تصویر تحت عنوان "درمان قلب بزرگ" مرحله 4
  ۴

  درک عوارض

  عوارض متعددی وجود دارد که می تواند از یک قلب بزرگ افزایش یابد. شما می توانید بیشتر به لخته های خون و دستگیری قلبی حساس باشید. شما همچنین ممکن است خشمگین قلب پایدار، که به علت اصطکاک در جریان خون و اختلال ریتم قلب شما. اگر این درمان باقی بماند، قلب بزرگ نیز می تواند منجر به مرگ ناگهانی شود.

  • اگر یک بطن بزرگ سمت چپ دارید که در موارد شدید قلب بزرگ دیده می شود، در معرض خطر نارسایی قلبی هستید.
 5. تصویر تحت عنوان "درمان قلب بزرگ" مرحله 5
  ۵

  تشخیص یک قلب بزرگ.

  راه های متعددی وجود دارد که پزشک شما می تواند قلب بزرگ شما را تشخیص دهد. گام اول به طور معمول یک اشعه ایکس است، که در آن دکتر شما به اندازه قلب شما نگاه می کند. او همچنین ممکن است یک اکوکاردیوگرام یا الکتروکاردیوگرام را انجام دهد، اگر اشعه ایکس قطعی نباشد. او همچنین ممکن است یک آزمایش استرس قلب، یک سی تی اسکن یا یک MRI انجام دهد.

  • سپس آزمایشات انجام خواهد داد تا علت اصلی قلب بزرگ شما را تشخیص دهد که به او کمک می کند تا بهترین راه درمان آن را بیابد.

۲

تغییر سبک زندگی شما

 1. تصویر تحت عنوان "درمان قلب بزرگ" مرحله 6
  ۱

  شیوه غذا خوردن را تغییر دهید یکی از راه های اصلی برای کاهش اثرات قلب بزرگ و کمک به مبارزه با علل اساسی این بیماری از طریق رژیم غذایی است. شما باید غذاهای کم چربی اشباع، سدیم و کلسترول را بخورید. شما باید میوه ها، سبزیجات، گوشت های نابالغ و پروتئین های سالم را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

  • شما همچنین باید ۶-۸ عدد آب از آب در روز بخورید.
  • سعی کنید بیشتر از ماهی، سبزیجات برگ سبز، میوه و لوبیا استفاده کنید تا به کاهش کلسترول و میزان سدیم خود کمک کنید و فشار خون خود را کاهش دهید.
  • شما همچنین می توانید از پزشکتان بخواهید که یک رژیم غذایی مناسب برای وضعیت خاص شما مناسب باشد.
 2. ۲

  کار کردن فعالیت فیزیکی بیشتری را به صورت روزانه خود اضافه کنید. پزشک شما ممکن است با توجه به شرایط موجود، انواع مختلف ورزش را توصیف کند. او ممکن است ورزش های قلبی عروقی هوازی و خفیف مانند راه رفتن یا شنا کردن را پیشنهاد کند، اگر قلب شما برای ضعف استرس خیلی ضعیف باشد.

  • او همچنین ممکن است به شما توصیه کند که تمرینات قلب و قدرت شدیدتری مثل دوچرخه سواری یا دوچرخه سواری را تقویت کنید و یا اگر نیاز به از دست دادن یک وزن مناسب دارید.
  • قبل از انجام هر گونه فعالیت بدنی، به ویژه با بیماری قلبی، همیشه با پزشک مشورت کنید.
  • ترکیب درست غذا با ورزش به کاهش وزن کمک می کند که برای بسیاری از دلایل اصلی قلب بزرگ مفید است.
 3. تصویر تحت عنوان "درمان قلب بزرگ" گام 8
  ۳

  عادت های بد را کاهش دهید.

  عادت های بد برخی از شما باید اجتناب کنید و یا همه را با هم کنار گذاشته، زمانی که شما با یک قلب بزرگ تشخیص داده شده است. شما باید بلافاصله پس از ترک سیگار خود را ترک کنید، زیرا فشار قلب و رگ های خونی شما به وجود می آید. شما همچنین باید از مصرف الکل و کافئین بیش از حد اجتناب کنید زیرا باعث می شود ضربان قلب شما در یک ریتم نامنظم کاهش پیدا کند و فشار عضله ایجاد شود.

  • همچنین باید سعی کنید حداقل ۸ ساعت خواب در شب برای کمک به تنظیم ضربان قلب خود و روزانه خود را تجدید کنید.
 4. تصویر تحت عنوان "درمان قلب بزرگ" مرحله 9
  ۴

  اغلب دکتر را ببینید

  همانطور که از طریق بهبودی خود ادامه می دهید، مجبورید که اغلب پزشک خود را ببینید. به این ترتیب، او می تواند نگاه دقیق به حالت قلب خود را حفظ و به شما اطلاع دهد که وضعیت شما بهتر یا بدتر است.

  • پزشک شما همچنین قادر خواهد بود بگوید که آیا شما به درمان پاسخ می دهید یا اگر به دنبال گزینه های پیشرفته تر برای درمان باشید.

۳

با توجه به روش ها و گزینه های جراحی

 1. تصویر با عنوان "یک قلب بزرگ را درمان کنید" گام 10
  ۱

  با پزشک خود از گزینه های دستگاه پزشکی صحبت کنید.

  اگر قلب بزرگ باعث نارسایی قلبی شدید یا آریتمی معکوس شود، ممکن است دکتر شما یک Defibrillator Cardioverter (ICD) را به شما معرفی کند. ICD دستگاهی است که به اندازه کتب جعلی کمک می کند که قلب ریتم های طبیعی خود را از طریق شوک های الکتریکی حفظ کند.

  • پزشک شما همچنین ممکن است یک ضربان ساز برای کمک به هماهنگی انقباضات قلب خود را پیشنهاد دهد.
 2. تصویر تحت عنوان "درمان قلب بزرگ" مرحله 11
  ۲

  جراحی قلب شیر را در نظر بگیرید.

  اگر یک اختلال شیر باعث ایجاد قلب بزرگ شود، پزشک ممکن است عمل جراحی جایگزین را به عنوان گزینه ای پیشنهاد کند. در طی این روش، جراح دریچه تنگ یا آسیب دیده را حذف می کند و آن را با یکی دیگر جایگزین می کند.

  • این سوپاپ ها می توانند یک شیر بافت از یک اهدا کننده انسانی، یک گاو یا یک خوک باشد. شما همچنین می توانید مقدار مصنوعی را دریافت کنید.
  • جراحی ممکن است لازم باشد برای تعمیر یا جایگزینی یک شیر نشتی، که همچنین به عنوان بازتاب دریچه شناخته می شود. این وضعیت، که همچنین به افزایش قلب کمک می کند، سبب می شود که خون از طریق شیر به عقب بیرون بیاید.
 3. تصویر با عنوان "یک قلب بزرگ را درمان کنید" گام 12
  ۳

  درباره جراحی های دیگر بپرسید

  اگر قلب بزرگ شما به علت شریان های بیمار باشد، ممکن است لازم باشد که سنت های کرونری یا عمل جراحی پیوند عروق کرونر را برای رفع قلب خود داشته باشید. اگر نارسایی قلبی را با توجه به قلب بزرگ خود تجربه کرده اید، پزشک ممکن است پیشنهاد کند که یک وسیله کمک کننده بطن چپ ایمپلنت (LVAD) عمل جراحی می کند. این دستگاه به درستی به پمپ ضربان قلب شما کمک می کند.

  • LVAD می تواند درمان طولانی مدت برای نارسایی قلبی یا به عنوان یک روش صرفه جویی در زندگی در حالی که شما برای پیوند قلب منتظر است.
  • پیوند قلب آخرین گزینه برای قلب بزرگ است و تنها در نظر گرفته می شود زمانی که تمام گزینه های دیگر را رد کرد. پیوند قلب آسان نیست و روند انتظار می تواند سالها طول بکشد.
۴

درمان با دارو

 1. تصویر با عنوان "یک قلب بزرگ را درمان کنید" گام 13
  ۱

  از مهارکننده های آنزیم تبدیل آنژیوتانسین (ACE) استفاده کنید.

  هنگامی که شما با یک بیماری که باعث ایجاد قلب بزرگ می شود تشخیص داده می شود، ممکن است پزشک شما مهار کننده های ACE را تجویز کند. اگر یک عضله ضعیف در قلب شما به شرایط شما کمک کند، مهار کننده های ACE برای کمک به بازگرداندن توابع طبیعی پمپ طبیعی قلب مورد استفاده قرار می گیرند. دارو همچنین می تواند فشار خون را کاهش دهد.

  • مسدود کننده های گیرنده آنیوتنسین (ARB) به عنوان یک داروی جایگزین برای بیماران مبتلا به تحمل مهار کننده های ACE تجویز می شود.
 2. تصویر با عنوان "یک قلب بزرگ را درمان کنید" گام 14
  ۲

  درمان ضایعات بافت قلب با دیورتیک ها.

  اگر قلب بزرگ دارید، به خصوص اگر به علت کاردیومیوپاتی باشد، پزشک ممکن است دیورتیک ها را تجویز کند. این داروها باعث کاهش سطح آب و سدیم بدن و کاهش ضخامت عضلات قلب می شود.

  • این دارو ممکن است فشار خون پایین را کاهش دهد.
 3. تصویر با عنوان "یک قلب بزرگ را درمان کنید" گام 15
  ۳

  استفاده از بتا بلوکرها.

  اگر یک علامت بزرگ قلب بزرگ شما فشار خون بالا باشد، پزشک ممکن است بتا بلوکرها را تجویز کند. این بستگی به شرایط کلی شما دارد. این دارو به بهبود فشار خون کمک می کند و ریتم های غیر طبیعی قلب را علاوه بر کاهش ضربان قلب نیز کاهش می دهد.

  • داروهای دیگر مانند دیگوکسین نیز به بهبود مکانیسم پمپاژ قلب کمک می کند. این امر می تواند به شما در جلوگیری از بستری شدن به دلیل نارسایی قلبی کمک کند.
 4. تصویر تحت عنوان "درمان قلب بزرگ" مرحله 16
  ۴

  از داروهای دیگر به پزشک خود بپرسید.

  با توجه به علت قلب بزرگ شما، پزشک شما همچنین ممکن است داروهای دیگری برای کمک به وضعیت شما تجویز کند. اگر او نگران است که شما ممکن است در معرض خطر ابتلا به لخته شدن خون باشد، پزشک ممکن است شما ضد انعقادی را تجویز کند. این داروها خطر ابتلا به لخته شدن خون را که منجر به سکته مغزی یا حملات قلبی می شود کاهش می دهد.

  • او همچنین ممکن است داروهای ضد آریتمی را تجویز کند که داروهایی هستند که برای کمک به نگه داشتن قلب خود در ریتم طبیعی طبیعی طراحی شده اند.

  برای مطالعه بیشتر درمورد قلب اینجا کلیک کنید.

درباره نویسنده

razdane

ثبت دیدگاه