متفرقه

۲۰ راز برای خوش عکس تر شدن

نوشته شده توسط نگار امیری

بهار از راه رسیده و احتمالاً با تاکتیک خریدن مداد و دفترهای ارزان قیمت (بازیافت شده از برچسب های تخلیه چاه) برای فرزندان تان، صرفه جویی به خرج داده اید و با پول ذخیره شده از این روش برای خودتان یک دوربین عکاسی گولاخ خریده اید.

اکنون می خواهید روی کاپوت پراید کوپه ی ۲ درِ، موتور V8، دوگانه سوز، شیشه دودی مدل ۲۰۱۵ (کانسپت) خم شوید، صورت تان را ۹۰ درجه به عقب بچرخانید و عکسی به یادگار از خودتان بگیرید تا آن را در صفحه ی اینستاگرام بچه های پولدار تهران آپلود کنید. متأسفانه، آنقدر بد عکس هستید که فتوشاپ با آن یال و کوپالش، زیرِ روتوش کردنِ عکس تان سه قلو می زاید. چکار می کنید تا عکس تان سر از صفحه ی ضایع ترین عکس های فیس بوکی در نیاورد؟

 

با ما باشید تا روش های ساده ای برای خوش عکس شدن به شما یاد بدهیم.

 

۱-اگر از آن هایی هستید که از هر ۱۰ عکس ۱۱ تایش را چشمک می زنید و در بیشتر عکس ها شبیه سرانِ حزب کمونیست چین می شوید، چند لحظه قبل از عکس گرفتن چشمانتان را ببندید و سپس به آرامی باز کنید.

۲-اگر سه لایه غبغب دارید که شما را شبیه مجسمه ی بودا می کند، گردن را بالا کشیده و صورت تان را نیز کمی به سمت جلو سوق دهید. گردن را کمی خم کنید تا پیشانی تان به جلو و چانه تان به زیر برود. یک چیزی شبیه به حالت آماده سازی برای گردن زدن توسط داعش. مطمئناً کمی گردن تان اذیت می شود، اما اگر این چند ثانیه را تحمل کنید بهتر از آن است که افراد از خدا بی خبر با دیدن عکس تان یک عمر برایتان ادای بوقلمون در بیاورند.

۳-بهتر است برای آرایش کردن خود، وسایل بنایی از قبیل بیل و ماله را کنار گذاشته و کاری کنید که خدا را خوش بیاید. نصیحت آرایشگران این است که در هنگام زیر سازی خیلی خود را سفید نکنید زیرا خدای نکرده موقعی که فلش دوربین زده شود از شدت سفیدی شبیه روحِ رفیقِ اسکروج در داستان چارلز دیکنز می شوید. سعی کنید رنگ صورت و گردن تان را با هم مَچ کنید. (معمولاً چون گردن سفید تر است مقدار بیشتری سفید کننده به گردن بمالید)

 

۴-چشم ها سلاح های پنهان خانم ها برای اغواگری هستند. برای اینکه در عکس چشمان تان شبیه چشم های روباه شود از ریمل و خط چشم و مژه مصنوعی دریغ نکنید. از ما گفتن، بزرگنمایی چشم ها توجه برانگیز خواهد بود.

 

۵-عکس های خوب تان را کنار هم بگذارید و سعی کنید نقاط تشابه شان را پیدا کنید. در کدام زوایا خوش عکس ترید؟ چه جور لبخندی بیشتر به شما می آید؟ سعی کنید در عکس های بعدی هم بیشتر از این الگوها پیروی کنید.

 

۶-خندیدن عکس را زیبا می کند. اما خندیدن به شیوه ی اسب های آبی فقط در کانال نشنال جئوگرافیک طرفدار دارد. بازیگران هالیوود برای اینکه موقع خندیدن زبان کوچک شان معلوم نشود، زبان شان را پشت دندان هایشان قرار می دهند تا حواس شان باشد دهان شان بیش از حد باز نشود.

 

۷-ایرانی ها در زمینه ی ابرو جایی برای پیشرفت باقی نگذاشته اند. نژادمان طوری است که عموماً ابروهایی مشکی، کشیده و پر پشت داریم. با این حال از آنجایی که بر اثر عکاسی ویژگی های فیزیکی کمی ملایم تر از آن چیزی که هستند، نمایان می شوند، بهتر است کمی به ابروهای خود مداد بکشیم تا دل خارجی ها را بیشتر بسوزانیم.

 

۸-موها را با استفاده از اسپری براق کننده ی مو برق بیاندازید.

۹-اگر چند تار موی تان به صورت پراکنده، قصد همکاری با شما را ندارند و مثل شاخک های سوسک به هوا رفته اند، می توانید از روغن خشک موی سر استفاده کنید. اما به اندازه. اگر می ترسید که زیادی روغن به سرتان بمالید، ابتدا آن را روی کف دست تان بریزید و سپس با استفاده از نوک انگشتان، آن را به موهای تان بمالید تا عکس تان تبدیل به تصویر روی جلد کتاب الکتریسیته ی استاتیک نشود.

بیشتر بخوانید: علت و درمان ریزش مو سر

 

۱۰-درست قبل از اینکه شمارش معکوس عکاس تمام شود، به یک قسمت نورانی نگاه کنید. با این کار مردمک چشم تان کوچک می شود و باعث می شود چشمان تان درعکس مثل چشم های خروس قرمز نشود.

 

۱۱-برای زنده کردن خاطرات تان از کارتون سندباد، به هندوستان سفر کرده اید و روی یک فیلِ نشسته اید. به هیچ وسیله ی آرایشی دسترسی ندارید و می خواهید عکس خاطره انگیزی بیندازید تا ۴۰ سال بعد که در خانه سالمندان نشسته اید، با نگاه کردن به آن عکس حس ماجراجویی تان به قُل قُل بیفتد. با ۲ حرکت ساده خودتان را خوش عکس تر کنید. ابتدا با یک دستمال مرطوب صورت خود را تمیز کنید و سپس یک نیشگون درشت از لپ های خود بگیرید تا لُپ ها یتان شبیه هلو شود.

 

۱۲-اگر لوازم آرایشی دم دست تان است، رژ گونه را فراموش نکنید. می توانید با رنگ صورتی ملایم سایه ای بر روی گونه های خود بکشید تا عکس تان سه بُعدی به نظر برسد.

 

۱۳-به افق های دور بنگرید. ژست نگاه کردن مستقیم به لنز دوربین را برای عکس لاتاری گرین کارت امریکا کنار بگذارید، زیرا بدعکسی برایشان ملاک نیست.

 

۱۴-جلوی یک دیوار سفید بایستید. رنگ روشن پشت زمینه می تواند چهره تان را نورانی تر کند. رنگ سفید باعث می شود تا دوربین بتواند توازن صحیح بین رنگ ها را برقرار کند. با این کار رنگ پوست تان شبیه رنگ پوست سِرِندی پیتی نخواهد شد.

 

۱۵-اگر می خواهید لب هایتان در عکس بیشتر شبیه لب های توپراک (بازیگر سریال عمر گل لاله) باشد (تا شبیه همیِّت در سریال شمیم عشق) از رژ لب روشن تر استفاده کنید زیرا رنگ های تیره لب ها را کوچکتر و مسن تر نشان می دهند.

 

۱۶-در تصاویر بیشتری حضور داشته باشید. افرادی که فکر می کنند ” فتوژنیک ” نیستند، اغلب از عکس گرفتن فراری هستند در حالی که حتی عکاس های حرفه ای هم که با سوپر مدل های زیبا همکاری می کنند و می خواهند فقط یک عکس برای روی جلد مجله بگیرند، ۵۰ بار از طرف عکس می گیرند تا بالاخره یکی مورد پسند واقع شود.

 

۱۷-تصاویری که از بالای سر گرفته می شود بهتر از تصاویری است که از پایین گرفته شده و سوراخ های بینی را نشان می دهد. اگر قد تان از عکاس بلند تر است و دوست دارید که چنین عکسی داشته باشید، یک جایی بنشینید یا اینکه از یک مونوپاد استفاده کنید که تازگی ها مد شده است.

 

۱۸-از قرارگرفتن در زیر نور مستقیم خودداری کنید مگر اینکه بخواهید عکس تان را برای پوستر فیلم ترسناک بگیرید. برای عکس گرفتن از نور طبیعی یا نور مصنوعی ملایم – که به صورت تان بتابد – استفاده کنید.

 

۱۹-برای اینکه ژست تان خود به خود در بیاید، سعی کنید یک شیء متناسب با موضوعِ عکس برداری را در دست بگیرید و یا به آن تکیه کنید. مثلاً اگر به بازدید از خانه ی سالمندان رفته اید می توانید یک شاخه گل در دست بگیرد، اگر عاشق هستید می توانید به درخت بید مجنون تکیه بدهید، اگر برای افتتاح یک پروژه ی احداث تیمارستان رفته اید کلنگ در دست بگیرید و اگر برای گرفتن وام ۲۰ میلیاردی و کم بهره از شعبه ی اصلی بانک ملی رفته اید هم می توانید سوار شیرهای سنگی جلوی در بانک شده و عکس بگیرید.

 

۲۰-یکی از مصنوعی ترین کارهایی که می توانید در هنگام عکس گرفتن انجام بدهید گفتنِ “سیب” است. البته برای عکس های هیئتی چاره ی دیگری هم نیست. یک چارلی چاپلین بود که می توانست همه را در یک لحظه و از ته دل بخنداند که اوهم، هم‌اکنون در حال پاسخگویی به نکیر و منکر است. بجای این کار، سعی کنید قبل از گرفتن عکس با عکاس بگو بخند راه بیندازید و جوک بگویید تا خنده تان طبیعی باشد.

منبع: آلامتو

درباره نویسنده

نگار امیری

نگار امیری دانشجوی ارشد معماری هستم و علاقه زیادی به بلاگینگ و نوشتن دارم حدود دو ساله که در زمینه های مختلف دارم تحقیق می کنم.

ثبت دیدگاه