تغذیه سلامت

۵ راز موثرترین رژیم های غذایی

نوشته شده توسط razdane

به تازگی وزارت کشاورزی و خدمات بهداشتی در امریکا دستورالعمل‌های جدیدی درباره‌ی رژیم غذایی منتشر کرده است. این گزارش که هر ۵ سال منتشر می‌شود مستقیما بر برنامه‌های دولت مانند نهار در مدارس و برنامه‌های تغذیه‌ی مکمل (Supplemental Nutrition Assistance Program) ‌تاثیر می‌گذارد. همچنین توصیه می‌شود همه‌ی مردم امریکا رژیم خود را براساس این گزاراشات تنظیم کنند.

در ادامه با سایت رازدانه  همراه باشید

۱- به جای تمرکز بر مواد غذایی خاص بر «الگوهای خوردن» تمرکز کنید.

بر اساس این گزارش ما باید به رژیم غذایی به طور کلی نگاه کنیم و فقط به کم خوردن چربی اشباع شده توجه نکنیم بلکه باید نکات دیگری را نیز رعایت کنیم که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: کاهش وزن با زنجبیل

۲- شکر کم‌تر مصرف کنیم.

شکر افزوده باید کم‌تر از ۱۰ درصد کل کالری روزانه‌ی شما را تشکیل دهد. اکثر امریکایی‌ها تقریبا ۱۵ درصد کالری روزنه‌شان شکر افزوده است. سارا هاس متخصص تغذیه می‌گوید مواد غذایی سالم بیش‌تری صرف کنید و دسر و نوشیدنی‌های قنددار کم‌تری بنوشید.

   بیشتر بخوانید: ۱۰ دلیل برای اثبات مضر بودن شکر

۳- کلسترول کمی استفاده کنیم.

دستورالعمل‌های تغذیه درباره‌ی مصرف کلسترول در رژیم غذایی متفاوت هستند. در گزارش قبلی وزارت تغذیه توصیه شده بود روزانه کمتر از ۳۰۰ میلی‌گرم کلسترول (کم‌تر از۲ تخم‌مرغ) مصرف کنیم. در گزارش جدید توصیه می‌شود «افراد باید تاجایی که ممکن است کلسترول کمی مصرف کنند.»

۴- قهوه بنوشید.

براساس گزارش جدید می‌توانید روزانه بیش از ۵ فنجان قهوه بنوشید و این برنامه یکی از بخش‌های ضروری سبک زندگی سالم است.

۵- مردان پروتئین کم‌تری مصرف کنند.

هتر است پسران نوجوان و مردان گوشت قرمز، تخم‌مرغ و گوشت سفید کم‌تری مصرف کنند.

سایت بزرگ رازدانه

منبع: Greatist

درباره نویسنده

razdane

ثبت دیدگاه